Spinka connex. Coś nie tak?

Witam szanownych kolegów
mam takie pytanko. Nigdy nie miałem spinki connexa i teraz jak kupiłem łancuch ze spinką to nie wiem czy spink jest od kompletu. Po kolei: nie wiem czy do spięcia tej spinki potrzebna jest duża siła. Problem w tym że u mnie nie trzeba żadnej. Spinka nie ma żadnych oporów przed spięciem i rozpięciem. jakby coś nie zaskakiwało. ona ma być taka luźna? Czytam niektóre wypowiedzi i piszą że czasem nie mozna odpiąc a u mnie mam ból głowy żeby sie samo nie odpieło
Nie wiem czy to w ogóle spinka od kompletu. mierzyłem. łancuch 6,2mm spinka 6,2mm… Wystarczy zagiąć łańcuch w “zet” a spinka praktycznie sama się rozchodzi, bolce zsuwaja sie do wewnnętrznych gładkich otworów i wypadają. Tak ma być? Nie sądzę

Do łańcucha 10 miche używam spinki connex 9s. Coś mi się nie spodobała spinka miche przykręcana na mikrośrubki. Patent się sprawdza, spinka nie wadzi. Zakładanie i zdejmowanie faktycznie jest banalne i bezproblemowe. Łańcuch mi się jeszcze nie rozpiął nawet na muldach, co czasem za drogi robią.

W załączniku duża fota spinki na łańcuchu.

wszystko ok, to rozpiecia i zapiecia spinki connexa nie jest potrzebna praktycznie zadna sila a nic zlego sie z nia nie dzieje (mam na mysli rozpiecia)

Ja używałem spinek Wippermana w rowerze górskim (9) i nie zdarzyło mi się, żeby sie sama rozpięła. No dobra, raz się zdarzyło, ale to była moja wina - spinka była zgięta i nie chciała się porządnie zapiąć. Normalnie rzeczywiście nie potrzeba do jej zapięcia żadnej siły. Aha, jeszcze jedna sprawa - ta spinka niezbyt dogaduje się z zębatką 11 w kasetach shimano - potrafi przeskakiwać :frowning: .

Zapomniałem dodać, że zamówiłem sobie właśnie łańcuch Connex’a 10 (1008 nickel). Dam znać jak go dostanę czy spinka jest podobna i podobnie się zachowuje.

poczytałem trochę na zagranicznych forach i tam też ludzie generalnie sie dziwią , ale ponoć tak ma być. Spinka jest luźna a napięcie łańcucha zapewnia zę się nie rozepnie. kłopot ma ten kto ma słabą spreżynę w przerzutce :smiley: .
Jakoś mnie to jednak nie przekonuje. wystarczy troche pomajtać łańcuchem i wcale nie trzeba łańcucha zginać pod kątem 90 ts aby go rozpiąć. No zobaczymy jak to wyjdzie w praniu. Nie wiem… Jak sie rozlecie to zgubie. Jak zgubie to mała strata bo co mi po spince co mi zlatuje. Gorzej jak zleci 30km od domu w te upały :smiley: . W ogóle to odechciewa mi sie jechać w takie tempreatury. Mój wujo dostał udaru. Kroplówka i szpital. No a niestety cysterny z wodą za rowerem ciągnąć nie bede.
Pozdro. Ciekkaw jestem jak wam te spinki będa pracować

pracuje juz drugi sezon bez problemu…

u mnie patetnt spinka konnexa 10s i łańcuch 10s miche działa bez problemow nie ma żadnych luzów. z tym łancuchem zdaje egz tez spinka sram 9s. może taką sprobuj na łancuch connexa? jest tania więc dużo nie ryzykujesz, a u mnie trzymała się dobrze i nie wykazawała rozpinania przy gięciu łańcucha.

Zmieniałem teraz napęd w kolarce (na nową 105) i część napędu w góralu (kaseta i łańcuch XT) i do obydwu założyłem sobie spinki SRAMa (9, te złote). Z Wippermana zrezygnowałem przez cenę (SRAM kosztuje 2,50 :smiley: ), no i przez problemy z zębatką 11-tką. W każdym razie komfort spinania/rozpinania zdecydowanie lepszy jest w Connexie…

U mnie drugi sezon bez jakichkolwiek problemów.

pzdr!

A ta spinka działa do wszystkich łancuchów czy tylko do 9 i 10-tek srama, campa?

Jest też spinka do ósemek (używałem z Sorą, kolega uzywał z Alivio w góralu). Siódemki chyba nie ma…

Oficjalnie wg. Connex (connexchain.com) są osobne łańcuchy i spinki do 8s, 9s, a także 10s Campa (6.2mm) i 10s Shimano (6mm). W 8s i 9s Shimano uzywałem spinek SRAM Powerlink (polecam), a 10 skuwam, więc niestety nie mogę się wypowiedziec nt. kompatybilności w praktyce.

[size=75][ Dodano: Sro 09 Sie, 2006 14:08 ][/size]
Tym razem ja zapytam:
Właśnie założyłem sobie komplet DA 7800, łańcuch CN-7801 pozwoliłem sobie spiąć spinką wziętą od łańcucha Wippermann ConneX używanego przez brata z Recordem (bodaj 6.15mm), czyli w wersji 10s “Campa”. Założyłem prawidłowo (spinka na górze łańcucha ma wycięcia w kształcie /). Na razie wydaje się OK (kaseta 12-23).
W działaniu nie widzę żadnych nieprawidłowości, ale to wrażenia z jednej jazdy - mam nadzieję, że nie zetnę sobie tarczy/koronek na dłuższą matę?
BTW: czy na 10s jest coś innego niż ConneX (na 8s i 9s używałem SRAMa)?

A są spinki do Dura-Ace 7801