Kto z kim, gdzie i kiedy...
By lukaszsokol
#262704 Żeby założyć drużynę Continental trzeba mieć w składzie 8 zawodników (minimum). Verva w tym momencie to (Staniszewski, dwa Banaszki, Aniołkowski, Cieślik, Franczak i Podlaski) z tym ze jeden z nich ma dojść do Team Hurom więc zostanie 6,, więc skąd znajdą zawodników bo ja nie widzę możliwości, a grupę na 8 zawodników niech sobie darują minimalizm w ich wykonaniu był w zeszłym roku chyba starczy. Tym bardziej ze kontuzja, choroba już jeden wypada, w dodatku taki Staniszewski będzie jeździł tor i na szosie pojawi się od święta tak jak to było w roku ubiegłym.
By undef
Obi napisał(a):
Estel napisał(a):Chodzą słuchy, że Verva wraca do życia jako zespół licencji continental

Jako "baza" Gromu?

Raczej jak grom z jasnego nieba :D
By shymeq7
lukaszsokol napisał(a):Adrian i Norbert Banaszek najprawdopodobniej w Kolss

Potwierdzone.

Warto odnotować, że Paweł Franczak będzie jeździł w Team Hurom.
By lukaszsokol
#263057 Tak więc bez kontraktu: Daniel Staniszewski, Stanisław Aniołkowski, Paweł Cieślik, Michał Podlaski i Paweł Charucki (wciąż brak potwierdzenia ze strony Domin Sport). Dla Cieślika i Podlaskiego może to się skończyć końcem kariery, bo nie wiedzę w zasadzie dla nich miejsca w polskich grupach, tym bardziej ze wszyscy twierdzą ze składy zamknięte. Aniołkowski i Staniszewski może trafią do grup orlikowskich typu Cartusia Kartuzy.
By taffy26
#263062 Nie spodziewałem się że Cieślik będzie miał problem ze znalezieniem ekipy. Po cichu liczyłem że CCC lub Wibatech wyciągną w ostatniej chwili rękę po Pawła bo to niezły kolarz.Mam nadzieję ze rzutem na taśmę znajdzie Team na 2017. Apel do polskich ekip aby zatrudniły Cieślika.
By shymeq7
#263285 Chyba tak... Słabo trochę, że gorsi kolarze od Cieślika znaleźli zatrudnienie. Mam nadzieję, że ktoś jeszcze się zgłosi po niego.
Paweł Charucki w Domin Sport.
By taffy26
#266056 Chłopak ewidentnie rozwija się w irlandzkiej ekipie i robi postępy wynikowe. Potrafi wygrywać i byłoby super gdyby podtrzymał passe.Ekipa ma bardzo ciekawy kalendarz startów sprzyjający rozwojowi. Jak dla mnie pewniak do składu Reprezentacji Polski na TDP na ta chwilę. Myślę że ciekawy zawodnik dla ekip prokontynentalnych (Francja,Belgia,Holandia).
By lukaszsokol
Chłopak ewidentnie rozwija się w irlandzkiej ekipie i robi postępy wynikowe. Potrafi wygrywać i byłoby super gdyby podtrzymał passe.Ekipa ma bardzo ciekawy kalendarz startów sprzyjający rozwojowi. Jak dla mnie pewniak do składu Reprezentacji Polski na TDP na ta chwilę. Myślę że ciekawy zawodnik dla ekip prokontynentalnych (Francja,Belgia,Holandia).

Zwycięstwa etapowe to nic wielkiego, patrząc na to ze to wyścigi tylko klasy 2.2 gdzie obsada głównie jest słaba (każdy etap wygrywany przez ucieczke). Dla zawodnika który zawsze był aktywny i któremu odpowiada pagórkowaty profil tras trzeba wymagać wygrywania na klasykach czy właśnie w takich etapówkach KG. Na ten moment ma 28 punktów do rankingu UCI co jest wynikiem gorszym niż np Szymon Rekita, tylko ze Rekita ma startów znacznie mniej. Tylko świetny menadżer byłby wstanie po takich wynikach załatwić Kasperkiewiczowi kontrakt w grupie PCT. Co do kadry na TdP ona jest już prawie pewna, bo jest duże prawdopodobieństwo ze każda z naszych grup zawodowych wystawi po 2 zawodników.
By lukaszsokol
#266080 CCC Sprandi Polkowice już rozmawia z kilkoma zawodnikami w sprawie kontraktu na rok 2018. Wiadomo już ze z grupy odejdzie Jan Hirt, którym interesuje się większość drużyn WT.

Raczej czeska część zespołu się nie powiększy: Michal Schlegel i Frantisek Sisr mają ważny kontrakt, a jedynymi zawodnikami którzy jakoś mogli wzmocnić by drużynę są Petr Vakoc (raczej niemożliwe by przyszedł) i Jan Barta...

Felix Grosschartner raczej przedłuży kontrakt i będzie pewnie chciał by do polskiego zespołu dołączył jego rodak tutaj w grę wchodzą dwa nazwiska: Gregor Muhlberger (który w Borze jest tylko pomocnikiem, a w CCC mógłby być liderem, lecz Bora raczej go nie puści, bo to duży talent) i Riccardo Zoidl, po odejściu z WT odżył w grupie CT.

Podobnie ma się sprawa Jana Tratnika, który ma udany sezon i na pewno będzie chciał by do zespołu doszedł ktoś ze Słowenii tutaj są 3 opcje: Marko Kump, który w CT grupach dominuje w WT jeździ słabo, Luka Mezgec - który w CCC byłby jedynym sprinterem a w Orice jest tylko pomocnikiem i olbrzymi talent Tadej Pogacar, który na pewno w przyszłości by się zwrócił.

CCC prowadzi jakieś rozmowy z Kazachem Vadimem Pronskim, świetny w Bałtyk Karkonosze Tour, grupa CCC chce miec kogoś ze wschodu, myślę i mam nadzieje ze nie przedłużą kontraktu z Samoilau, a w jego miejsce zatrudnią Marka Paduna, kolarz na poziom WT, a Ukraińcy mają problem z Włoch wybić się wyżej więc nic tylko zatrudnić, moim zdaniem pożytek byłby większy niż z Schlegela, który świetnie sobie radzi.

Odejdzie także Ponzi bo CCC jeśli nic nie pokaże nie przedłuży kontraktu. A z Guerciotti chcą nadal współpracować, tak więc z Włoch, takim zawodnikiem który mógłby być wzmocnieniem jest Danilo Celano, objawienie tego sezonu. CCClubi co jakiś czas zatrudniać kogoś z półwyspu Iberyjskiego a tam też jest jeden zawodnik, nad którym warto się zastanowić mowa oczywiście o Portugalczyku Amaro Antunesie, pewny lider.
By losoz
lukaszsokol napisał(a):CCC Sprandi Polkowice już rozmawia z kilkoma zawodnikami w sprawie kontraktu na rok 2018. Wiadomo już ze z grupy odejdzie Jan Hirt, którym interesuje się większość drużyn WT.

Raczej czeska część zespołu się nie powiększy: Michal Schlegel i Frantisek Sisr mają ważny kontrakt, a jedynymi zawodnikami którzy jakoś mogli wzmocnić by drużynę są Petr Vakoc (raczej niemożliwe by przyszedł) i Jan Barta...

Felix Grosschartner raczej przedłuży kontrakt i będzie pewnie chciał by do polskiego zespołu dołączył jego rodak tutaj w grę wchodzą dwa nazwiska: Gregor Muhlberger (który w Borze jest tylko pomocnikiem, a w CCC mógłby być liderem, lecz Bora raczej go nie puści, bo to duży talent) i Riccardo Zoidl, po odejściu z WT odżył w grupie CT.

Podobnie ma się sprawa Jana Tratnika, który ma udany sezon i na pewno będzie chciał by do zespołu doszedł ktoś ze Słowenii tutaj są 3 opcje: Marko Kump, który w CT grupach dominuje w WT jeździ słabo, Luka Mezgec - który w CCC byłby jedynym sprinterem a w Orice jest tylko pomocnikiem i olbrzymi talent Tadej Pogacar, który na pewno w przyszłości by się zwrócił.

CCC prowadzi jakieś rozmowy z Kazachem Vadimem Pronskim, świetny w Bałtyk Karkonosze Tour, grupa CCC chce miec kogoś ze wschodu, myślę i mam nadzieje ze nie przedłużą kontraktu z Samoilau, a w jego miejsce zatrudnią Marka Paduna, kolarz na poziom WT, a Ukraińcy mają problem z Włoch wybić się wyżej więc nic tylko zatrudnić, moim zdaniem pożytek byłby większy niż z Schlegela, który świetnie sobie radzi.

Odejdzie także Ponzi bo CCC jeśli nic nie pokaże nie przedłuży kontraktu. A z Guerciotti chcą nadal współpracować, tak więc z Włoch, takim zawodnikiem który mógłby być wzmocnieniem jest Danilo Celano, objawienie tego sezonu. CCClubi co jakiś czas zatrudniać kogoś z półwyspu Iberyjskiego a tam też jest jeden zawodnik, nad którym warto się zastanowić mowa oczywiście o Portugalczyku Amaro Antunesie, pewny lider.

Ogólnie to co piszesz wygląda obiecująco, tylko na ile to są twoje luźne rozważania, a na ile faktyczne plany kierownictwa drużyny?

No i szkoda, że Hirt odchodzi. Miałem nadzieję, że zażąda ściągnięcia do ekipy jakichś 2-3 przyzwoitych górali i zostanie w CCC na dłużej, bo jednak w drużynach WT o bycie liderem będzie trudno.