Cóż, świat upomniał się o tę kategorię...
By matti
#41481 Mam pytanie dlaczego ucichła Afera Wiedniowa?? Bo było tam podobno sporo nazwisk niemieckich sportowców (Biathlon, biegi Narciarskie i Kolarstwo). Chyba zachodni sąsiedzi nie chcą się skompromitować do spodu?? Skoro boją się ujawnić nazwiska!
By lemmond
#41487 Tak Matti! Masz stuprocentową rację. Cały sport jest ubabrany w hipokryzji podlanej szowinizmem. Może niecały. Przepraszam poniosło mnie. Chociaż...
By wowo
matti napisał(a):Mam pytanie dlaczego ucichła Afera Wiedniowa??
jeśli już, to 'wiedeńska'...
ucichła, bo okazało się, że jej tak naprawdę nie było...
By matti
#41497 bez komentarza!! zostawie wypowiedz WOWO
Ostatnio edytowano 07 maja 2008, 16:08 przez matti, łącznie edytowano 1 raz
By wowo
matti napisał(a):bez komentarza!! zostawie wypowiedz WOWO
i słusznie, ponieważ afera wiedeńska została sztucznie rozdmuchana przez niemiecką telewizję ARD, która w pierwszej kolejności zarzucała doping biatlonistom; potem okazało się, że "aw" to 'pic na wodę' - doszło do tego, że ARD musiała oficjlanie przepraszać za rzucenie cienia podejrzenia na sportowców
By matti
#41519 to się nazywa- KRYCIE winnych
By Jürgen
#41522 Matti, samo ogłoszenie afery nie oznacza, że ona była i że są winni. Winni to sa wtedy, gdy ustalą to odpowiednie organy. A na pewno od ustalania tego nie są dziennikarze. Dla nich jest to po prostu sensacja, na której można zarobić. Dlatego póki co, afera wiedeńska jest raczej faktem medialnym niż faktem autentycznym. Gdy prokuratura np. niemiecka, a przynajmniej któryś ze związków kolarskich poczyni w tej sprawie jakieś ustalenia będzie można mówić o ewentualnie winnych...
By wowo
#41525 święta racja jürgen; a wracając do matti, to wybacz, ale na początku w 'aw' była mowa jedynie o niemieckich biatlonistach, a nie niemieckich kolarzach; wspomniano natomiast niemalże cały skład rabobanku z ubiegłorocznego tdf, z rasmussenem i menchovem na czele
By bartek_120
Jürgen napisał(a):...póki co, afera wiedeńska jest raczej faktem medialnym niż faktem autentycznym.

Może się czepiam, ale "fakty autentyczne" strasznie mnie drażnią :P Jeśli coś jest faktem, to jest wydarzeniem autentycznym (i odwrotnie). Wobec tego "fakt autentyczny" to zwykłe powtórzenie - błąd językowy :D
By Jürgen
#41541 Bartek, właściwie to masz rację. Celowo jednak napisałem "fakt autentyczny", co by odróżnić go wyraźnie od "faktu medialnego".
By Yevaud
Jürgen napisał(a):Bartek, właściwie to masz rację. Celowo jednak napisałem "fakt autentyczny", co by odróżnić go wyraźnie od "faktu medialnego".

To samo chcialem napisac.

"Fakt autentyczny" jest bledem jezykowym tak samo jak np. "martwy trup".

Jednakze - gdy specjalnie cos chcemy wyroznic mozna takiego zestawienia uzyc:
fakt medialny contra autentyczny, czy np: martwy trup w horrorach takich jak "noc zywych trupow"

Afera wiedenska - nie bardzo wiemm, o jakie wydarzenie chodzi.

Nie mniej jednak byla ogromna afera w ktora zamieszani byli kolarze, ale tez narciarze (biegacze, biathlonisci). najglosniej bylo o niej w 2006 podczas igrzysk olimpijskich.
Austriaccy biathlonisci, byli mistrzowie swiata w sztafecie: Perner, Rottman Gredler uciekali oknem przed kontorla antydopingowa i wogole w wyscigach olimpijskich udzialu nie brali.
Ostal sie Sumann i Mesotitsch jedynie.

Gdyby jedynie o dziennikarska kaczke chodzilo to raczej nie rezygnowaliby z wystepu na IO

Czy to czesc tej samej afery? Czy cos zupelnie innego?
By Viator
#42133 Mamy aferę w Portugalii. Tym razem rzecz dotyczy grupy LA-MSS. Znaleziono substancje i sprzęt stosowany zwykle przy praktykach dopingowych. Policja ma 10 osób na celowniku.
By Robert_Rybnik
#42480 Tak w ramach CIEKAWOSTKI...

Wczoraj gadałęm z kumplem który pisał pracę dyplomową nt. "DOPING GENETYCZNY"
Rzucał tam jakimiś nazwami i w ogóle... że MEGA rezultaty, ale jedno zdanie utkwiło mi w pamięci...

Że DOPING GENETYCZNY jest praktycznie niemozliwy do wykrycia w wiekszosci przypadków...

Walka z nim to jak strzelanie z ŁUKU do F16 (cytat mojego kumpla)
By Yevaud
Robert_Rybnik napisał(a):Tak w ramach CIEKAWOSTKI...

Wczoraj gadałęm z kumplem który pisał pracę dyplomową nt. "DOPING GENETYCZNY"
Rzucał tam jakimiś nazwami i w ogóle... że MEGA rezultaty, ale jedno zdanie utkwiło mi w pamięci...

Że DOPING GENETYCZNY jest praktycznie niemozliwy do wykrycia w wiekszosci przypadków...

Walka z nim to jak strzelanie z ŁUKU do F16 (cytat mojego kumpla)

Nic tylko Rambo do kontroli antydopingowych zatrudnic.
Potrafil rzutem kamienia stracic helikopter, to z luku i F16 by zdjal. Dla Rambo taki doping genetyczny to tez bylby pryszcz. W razie czego pomoze Chuck Norris. Z polobrotu...
By Viator
#45615 Sella złapany na koksie. Takim samym co zażywał Ricco'.
By for1second
#45620 A pisałem podczas Giro, że coś to za pięknie wygląda, to ochładzaliście mi głowę :p
Rozumiem, że to po kontroli przeprowadzonej po TdF, kiedy poznano metodę wykrycia CERA?
By Viator
#45621 Kontrolę przeprowadzono 23 lipca.
By Sobri
#45623 Dlaczego trzeba było czekać , aż dwa miesiące???????

Sella, Ricco hmmm patrząc na ich jazdę w górach przypomina mi się reklama wody ci....... jak pewna pani( po wodzie!) mija zmęczonych kolarzy-amatorów jak burza. :wink:
By matti
#45632 A ja mam niepokojące wieści z TdGuadelupa. Nasz zawodnik Tomasz Olejnik który był liderem po 2 etapach nie wystartował do 3, a rano tego samego dnia wyczytałem ze 4 kolarzy jadących w tym wyścigu "wpadło". Akurat 4 się wycofało przed startem! Obym się mylił
By Cyryl
#45633 Miał krakse w końcówce drugiego etapu i został odwieziony do szpitala.
By matti
#45634 Przepraszam za afere! Poprostu dziwnie to wszystko się zbiegało! Przepraszam T.Olejnika i wszystkich innych których doprowadziłem do niepokoju!!
By Cyryl
#45636 Co do tych kolarzy, którzy wpadli to było to przed wyścigiem, kiedy zrobiono nalot i znaleziono kilka zakazanych substancji.
By Viator
#48638 W sieci pojawiły się informacje dotyczące kolarzy, którymi interesuje się słynne laboratorium we Francji. Wg tych doniesień, obiektem zainteresowania są – dwaj kolarze Ag2r (m.in. Valjavec), dwaj kolarze Columbii (m.in. Kirchen), dwaj kolarze Gerolsteiner, trzej kolarze Saunier Duval (Cobo,Piepoli oraz w dalszym ciągu Riccó), pięciu kolarzy CSC (m.in. F.Schleck, Sastre, Cancellara, O'Grady).
Nie potwierdziła się wiadomość, że źródłem tych informacji była wczorajsza "Gazzetta dello Sport", w konsekwencji z niektórych portali powyższą wiadomość usuwano.
By druid
#48656 no czyli wszystkich najlepszych wzieli pod lupe, normalka.
Bydawid
#48658 mało dopingu jest w milarmie,Bouygues Telecom,Euskaltel,Française des Jeux
Ostatnio edytowano 30 wrz 2008, 18:50 przez dawid, łącznie edytowano 1 raz