Sprawy konkursowe...
By liiio
#262297 W najbliższą sobotę 25.02 wraz z Omloop Het Nieuwsblad startuje drugi sezon naszej zabawy dla peletonu Pań.
Zmian w skałach można dokonywać do północy z piątku na sobotę.
By pablo
#262386 W przypadku mojego składu u Panów to już czkawką odbijają się przedsezonowe oszczędności na sprinterach, jednak miłym zaskoczeniem jest wyjątkowo udany start sezonu u Pań. Ale póki co to tylko dwa wyścigi, zobaczymy jak to dalej będzie :smile:
By liiio
Pedro napisał(a):Roglic był 3 na 5 etapie T-A :). Prośba o poprawienie.

Wysłane z mojego XT1562 przy użyciu Tapatalka

Już poprawione
By pablo
#263708 Człowiekowi wydaje się że rzetelnie zgłasza zawodników na wyścigi (poza tymi wyścigami na które ich nie zgłosił) a tu już prawie niemożliwe 800 punktów uciekło i co za tym idzie miejsce bliskie TOP10... Idealne podłoże dla spiskowych teorii o złośliwości rzeczy martwych (tu - systemu, który rzekomo nie uwzględnia zgłoszeń), ale cóż robić - trzeba rzetelnie zgłaszać dalej i pilnować list startowych żeby przypadkiem nic nie umknęło :)
By zulu
#263843 Wprawdzie pierwszy raz biorę udział w grze ale uważam że obecna punktacja jest nie tego. Wiem że wcześniej były dyskusje że taki Sagan z Froomem zgarniają wszystko ale chyba byli tańsi? Teraz nie ma większego sensu brać takich gości. Są drodzy a potem mamy takie kwiatki jak LBL gdzie najwięcej punktów zgarnia ktoś nie miał nikogo z podium.
Obecny system promuje raczej dobrych średniaków niż zwycięzców.
By pablo
#263845 Dopiero przed chwilą zobaczyłem że wygrałem LBL :shock: 4,5, 9 i 10 miejsce - no ładnie mi chłopy monument pojechali :D I tym razem najwidoczniej o nikim nie zapomniałem przy wystawianiu składu...
A tak z innej beczki to właśnie o to chodziło aby więcej wart był udany dobór kilku "średniaków" niż jeden dominator w składzie. I chociaż zmieszczenie 4 zawodników w pierwszej dziesiątce wysoko punktowanego wyścigu to duży fart to jednak daje chwilową satysfakcję w postaci myśli że selekcja przed sezonem była w miarę udana. A takiej satysfakcji nie byłoby gdyby mając samego dajmy na to Valverde czy Sagana kosić w pojedynkę wszystkie klasyfikacje w naszej zabawie.
By zulu
pablo napisał(a):A takiej satysfakcji nie byłoby gdyby mając samego dajmy na to Valverde czy Sagana kosić w pojedynkę wszystkie klasyfikacje w naszej zabawie.

No ale przykładowo Valverde, Van Avermaet koszą wyścigi. Zasługują na to by też kosić punkty w tej zabawie. A tak nie jest.
Ok, można uznać że to gra dla geeków. Stwórzmy najlepszą drużynę średniaków. Tylko czy w prawdziwej rzeczywistości kolarskiej wolelibyście być szefem QS, które ciągle ma podia i gości w czołówce czy szefem BMC, Movistaru z wymiataczem?
Rozumiem że wcześniej gra mogła być przegięta w stronę wymiataczy ale teraz jest przegięta w odwrotną stronę. Obecnie nie dało się praktycznie mieć Sagana i Valverde w jednej drużynie. Byli za drodzy tak czy owak. Więc problem koszenia i tak odpada. No ale niestety jak już się wzięło takiego Sagana ALBO Valverde to i tak kiepsko się zrobiło. Sagan zawodzi (zawsze przecież jest ryzyko że wymiatacz nie odpali) a mimo że taki Valverde nie zawodzi to i tak ciężko mu zapracować na punkty.
Co z tego że wygrywa kiedy tańszym kosztem można mieć 3 mocnych średniaków, którzy w sumie będą łykać więcej punktów.
By przemoe
#263854 Bo o to chodzi żeby wydłubać takiego Roglica, Restrepo, Calmejane itp. Masz być GM który nie ma nieograniczonego budżetu tylko ma pomyśleć kogo i po co bierze. Czy bardziej opłaca się Sagan, Valverde a może dwóch prawie-wymiataczy. I zawsze jest niewiadomą czy Twoje konie pociągowe nie skończą że załamanym obojczykiem, fochem albo 15kg nadwagi. Taki sport :)

PS. Wreszcie się wygrzebałem z czeluści w żeńskim. Chyba będzie dobrze tylko martwię się o Giro, bo ta nowa formuła jednak nie do końca leży moim nabytkom. Chociaż kto wie?
By sebkaaa
#263856 Ogólnie to nie tak ze sie weźmie Sagana i Valverde i się wygra jeszcze trzeba ogarnąć pozostałych 28. Ja wygrałem dzięki Landzie w jednym roku, mało kto go miał a on odpalił, teraz staram się zrobić zespół młody ze średniakami, Contador to mój lider powyżej 200 oczek reszta to sredniaki jezeli chodzi o przydzielone im punkty, poza tym po giro porozmawiamy bo dopiero wtedy wykrystalizuje się czołówka, na razie w czole są zespoły z Saganami, Van Avermetami, Valverdami.
By Pedro
#263864 Pełna racja co do całości, chociaż...

sebkaaa napisał(a): na razie w czole są zespoły z Saganami, Van Avermetami, Valverdami.

Pewnie w top 10 więcej razy występuje Roglic niż ci trzej panowie razem :)

Wysłane z mojego XT1562 przy użyciu Tapatalka