Kto z kim, gdzie i kiedy...
By zur555
Kesjaw87 napisał(a):
pablo napisał(a):Jest niby Bole, jest i Navardauskas - kwestia dyskusji czy można podciągnąć ich pod miano "klasowych sprinterów"...

Są przede wszystkim Bonifazio i Colbrelli, do tego właśnie Bole, Navardauskas, Bozic i Haussler których można podciągnąć pod sprinterów. Nie ma tak źle.

Zaden z tych wymienonych zawodnikow nie jest w stanie wygrac sprinterem pokroju Cavendish, Kittel czy nawet Sagan.
By KubaWinter
#261399 Ale w obecnym klimacie WT chodzi o regularne kolekcjonowanie punktów na etapach. Taki Cavendish wygrał kilka prestiżowych sprintów, ale to wciąż za mało na pewna licencję. Natomiast sprinter, który regularnie melduje się w 10 regularnie poprawia sytuację punktową.
By Leopejo
KubaWinter napisał(a):Taki Cavendish wygrał kilka prestiżowych sprintów

Ciekawostka: wygrywając ostatni wyścig roku, końcowy etap Abu Dhabi Tour, on osiągnął 10 zwycięstw w sezonie: więc już po raz dziesiąty pod rząd jego liczba triumfów jest dwucyfrowa.
By Optymista Dawid
#261480 Tak patrzę na zdjęcie z prezentacji grupy Bahrain-Merida, kto siedzi po prawej stronie V.Nibalego? Ramunas?
Bo jest tak...Purito, G.Visconti, Rekin, R.Navardauskas - ???, H.Haussler, E.Gasparotto i na końcu G.Bole...
By dpo
Krzysiek92 napisał(a):Wiecie może jak wygląda sytuacja Sergio Henao, bo w porównaniu z innymi zawodnikami bez kontraktu trochę się wyróżnia?

Przedłużył kontrakt ze Sky, z bliżej nieokreślonych przyczyn drużyna zwleka z ogłoszeniem tego oficjalnie.
By Leopejo
#261502 Bahrain-Merida chciała Atapumę, ale nie udało się.

Chris Horner zaproponował siebie tej drużynie, ale nie było miejsca dla niego.

Na razie mają 25 kolarzy, chcą mieć ich razem 28.

(Copeland, dzisiejsza Gazzetta)
By Leopejo
#261567 Brett Copeland (Bahrain - Merida) o Puricie: "Tak naprawdę my skontaktowaliśmy się z nim, żeby przyszedł do sztabu technicznego, a to on nam powiedział, że chce się jeszcze ścigać. [...] Chcieliśmy go, żeby wychował naszych młodych kolarzy. W przeszłości, kiedy dołączyłem się do Lampre, chciałem zatrudnić Oscar Freire'a, żeby analizował trasy i pogody, proponował taktyki i dawał dobre wskazówki; nie udało mi się wtedy, ale z Puritem już tak. Jego rozstanie z Katushy nie było dobre i prosił nas, żeby mógł jeszcze się ścigać, bo chce żegnać się z kolarstwem zawodowym w wielkim stylu. On sam postanowi, jak i gdzie się ścigać, od nas ma wolną rękę".

Lubię tę wersję, mam nadzieję, ze Purito jeszcze coś pokaże.
By pablo
Leopejo napisał(a):Chris Horner zaproponował siebie tej drużynie, ale nie było miejsca dla niego.

Jak widać ma w tym wieku jeszcze sporo ochoty do ścigania się...
By Leopejo
#261780 Diego Rosa (z Astany do Sky):
- chciałby mieć wolną rękę i ścigać się z ambicjami w Liege i Lombardii
- chciałby jechać Giro w roli pomocnika Landy, a nie Touru
- nie chciałby mieć roli lidera w trzytygodniówce, nie czuje się jeszcze gotowy
- chciałby również wystartować w Tirreno.

Co dryżyna na to?
By Leopejo
#261800 Bardzo nietypowy transfer: do drużyny Pro Tour, lub przynajmniej Professional, dołączy się 38-letni włoski amator (w sensie granfondista, maratony szosowe, nie elita/półzawodnik).

Chodzi o Stefano Cecchini - tak, syn słynnego toskańskiego lekarza. Mówi on, że drużyna Pro Tour zainteresowała się nim, jak na treningu on podjechał Giau tylko minutę wolniej od Nibalego podczas Giro. Później prosili go o pokonanie trzech wskazanych podjazdów i wysłanie im plików.
Niestety, on dodaje, jego nazwisko nie pomaga mu. Np. Nippo-Vini Fantini obawiał się, że nie dostanie zaproszenia na Giro, jeśli go zatrudniają. Jednak on jest pewien, że w 2017 r. ściga się w zagranicznej drużynie: albo Pro Tour, albo czołowy Professional.

Jak kogoś ciekawi, oto jego treningi i wyścigi: https://www.strava.com/athletes/7926905
By Boss
Leopejo napisał(a):Diego Rosa (z Astany do Sky):
- chciałby mieć wolną rękę i ścigać się z ambicjami w Liege i Lombardii
- chciałby jechać Giro w roli pomocnika Landy, a nie Touru
- nie chciałby mieć roli lidera w trzytygodniówce, nie czuje się jeszcze gotowy
- chciałby również wystartować w Tirreno.

Co dryżyna na to?

W Sky się chyba ucieszą, że wreszcie mają kogoś z topu, kto nie chce być liderem ;)
By Leopejo
#262094 Luca Paolini, 40, oficjalnie skończył karierę.

Jego dyskwalifikacja skończyła się 10 stycznia i on chciałby kontynuować karierę, ale nie znalazł miejsca ani w Astanie ("uśmiechałem się, kiedy to Wino powiedział mi, że nie może mnie zatrudnić, z powodu dopingu"), ani w UAE ("w kulturze arabskiej żaden błąd z alkoholem lub z narkotykami nie jest dozwolony"). Przykro mu, ale wie, że popełnił duży błąd.

Teraz kupił historyczny bar w centrum Como.
By undef
Leopejo napisał(a):Luca Paolini, 40, oficjalnie skończył karierę.

Jego dyskwalifikacja skończyła się 10 stycznia i on chciałby kontynuować karierę, ale nie znalazł miejsca ani w Astanie ("uśmiechałem się, kiedy to Wino powiedział mi, że nie może mnie zatrudnić, z powodu dopingu"), ani w UAE ("w kulturze arabskiej żaden błąd z alkoholem lub z narkotykami nie jest dozwolony"). Przykro mu, ale wie, że popełnił duży błąd.

Teraz kupił historyczny bar w centrum Como.

do cyców go:D
By dpo
#263596 Czteroletni kontrakt Egana Bernala, obowiązujący do 2019 roku, niemal na pewno zostanie wykupiony po obecnym sezonie. Ponoć Kolumbijczyk już podpisał kontrakt z Movistarem. Inną opcją jest, a jakże, Team Sky.