O wyścigach, tych poważnych i tych trochę mniej...
By dpo
#262155 Unzue uważa, że Quintana lepiej jeździ swój drugi GT w sezonie, czyli możliwe, że Indianin Giro pojedzie podobnie jak zeszłoroczny Tour. Bez błysku, ale solidnie i równo. Czy wystarczy do wygranej ? Przy tej obsadzie szczerze wątpię, ale podium jak najbardziej realne.
Możemy mieć ciekawą sytuację w pojedynku Froome'a z Quintaną w tym roku: Quintana przegra Giro i wygra Tour a z kolei Froome przegra Tour i wygra Vueltę ;)
By Leopejo
#262246 Pewnie to nie ma nic do rzeczy, ale...

Czesław Lang był jedynym obcokrajowcem na 85-tych urodzinach Ernesto Colnago (i na prezentacji nowego roweru z tej okazji, Ottanta5). Na zdjęciu opublikowanym w Gazzeccie są: "Paolo Bettini, Gianni Motta, Francesco Moser, Felice Gimondi, Ernesto Colnago, Vittorio Adorni, Cezslaw (sic!) Lang, Giuseppe Saronni, Michele Dancelli e Gibì Baronchelli"
By Leopejo
#262574 Według Beppe Contiego Polska jest jeszcze faworytem n. 1 na wielki start Giro w 2018 r. - zwłaszcza dlatego, że będzie to 40. rocznica wybrania Papieża Polaka. On dodaje jednak, że rośnie konkurencja Słowacji i zwłaszcza Chorwacji.
By mikii4567
Leopejo napisał(a):Według Beppe Contiego Polska jest jeszcze faworytem n. 1 na wielki start Giro w 2018 r. - zwłaszcza dlatego, że będzie to 40. rocznica wybrania Papieża Polaka. On dodaje jednak, że rośnie konkurencja Słowacji i zwłaszcza Chorwacji.

Z tym, że do jego wypowiedzi trzeba podchodzić dość ostrożnie, bo nieraz mówił o planach, do których nie doszło :D .
By rojekk
#262585 Co się dzieje z Konigiem? Wszyscy faworyci coraz ostrzej wchodzą w sezon. Jakaś niedyspozycja, czy siedzi na wysokości?
Tegoroczny debiut dopiero zaplanowany w kraju Basków...
By Leopejo
#263451 Aru 10 dni bez roweru i będzie miał terapię ultradźwiękową. Ma uszkodzoną chrząstkę w kolanie. Nie wystartuje na Tour of the Alps (tzn. Trentino) ani w Romandii. Start w Giro pod znakiem zapytania.
By Leopejo
Leopejo napisał(a):Aru 10 dni bez roweru i będzie miał terapię ultradźwiękową. Ma uszkodzoną chrząstkę w kolanie. Nie wystartuje na Tour of the Alps (tzn. Trentino) ani w Romandii. Start w Giro pod znakiem zapytania.

No i oficjalnie nie będzie Aru na Giro.
By Sakurai
#263454 Cała Astana ogólnie ma jakiś fatalny początek sezonu. Nie licząc wygranej Gruzdiewa w mistrzostwach Azji na czas, gdzie miał on za przeciwników anonimowych zawodników z Hongkongu, to w tym roku jeszcze nic nie wygrali - (Kazachstan z zawodnikami Astany w składzie w tychże mistrzostwach wygrał czasówkę, ale to reprezentacja, a nie sama Astana)
Gorzej nawet od Cannondale im idzie :grin: W zeszłym sezonie o tej porze mieli już 14 zwycięstw, teraz zero.
Lopez dalej kontuzjowany, Aru w Giro nie jedzie, a Fuglsang i Kangert to z całym szacunkiem dla nich, w GT to jest poziom Pozzovivo.
Może będą celować w etapy, bo w takim układzie sił, mając na uwadze to co robił Froome na Tourze, i co robił tam w zeszłym roku Aru, to następna szansa na GT dla Astany jest w trakcie Vuelty.

BTW, teraz spostrzegłem, że Bilbao jest w składzie Astany na ten sezon :smile:
By Dobry
#263455 O ile mnie pamięć nie myli, to jakieś 5-6 lat temu też tak było. Nic im nie szło. A potem Gasparotto trzepnął Amstela, a Igliński Staruszkę.
W każdym razie bez reprymendy Winokurowa się nie obejdzie.
By Kosa84
#263457 Czytając wywiad z Thomasem w cyclingnews, odniosłem wrażenie jakby Brytyjczyk uważał się za wybitnego specjalistę od wyścigów etapowych :roll: Giro go szybko sprowadzi na ziemię :573: Moim zdaniem SKY znowu wloski wyścig ma z głowy. Landa i Thomas to nie są zawadnicy na trzy tygodnie bycia liderem, co najwyżej wybitni pomocnicy :razz:
By druid
#263599 Koszulka cyklamenowa powraca!
To się nazywa dobra zmiana bez ironii.
Niby ładnie się składa, że na setną edycję, ale ta czerwień rok temu parzyła niemal każdego posiadacza :)
By Estel
#263605 Thomas robi postępy, nawet teraz w Tren... tfu, Tour of The Alps jedzie bardzo pewnie, ale w trzytygodniówce prędzej czy później przydarzy mu się kolaps, który zakończy jego marzenia o czymkolwiek.

Z innej beczki: wiecie Panowie, skąd zdobyć książkę wyścigu?
By mikii4567
Estel napisał(a):Z innej beczki: wiecie Panowie, skąd zdobyć książkę wyścigu?

Jeszcze nie została wydana :D . Nie wiem, skąd można zdobyć wydruk, ale cyfrowa raczej będzie tu (zbierają z ostatnich lat i to z wielu wyścigów):
http://velorooms.com/index.php?topic=2384.0
By druid
#263879 Co do składu Bory...
nie wiem czy Sam Bennett nie ma przypadkiem ochoty na koszulkę punktową (czytaj: ukończenie wyścigu), bo co wchodzę na TT to wrzuca jakieś zdjęcia z obozu w Sierra Neveda :D
By dpo
#263884 Ciekawe czy Gaviria planuje ukończyć czy "odda" koszulkę sprinterską Włochom. Trasa zresztą nie zachęca sprinterów do kończenia wyścigu. Tradycyjny płaski etap na zakończenie zastąpiono czasówką, do tego brak łatwiejszego etapu w trzecim tygodniu (ostatnie często był chociaż jeden), ostatni łatwy etap to 13, także niewykluczone, że maglia ciclamino nie trafi do sprintera.
By undef
#263885 Konig miał wojować w Borze, a tak pewnie pojedzie tdf+vulete i będzie Rafałowi psuł krew :Pjako polski kibic jestem zawiedziony ;P
By zulu
undef napisał(a):Konig miał wojować w Borze, a tak pewnie pojedzie tdf+vulete i będzie Rafałowi psuł krew :Pjako polski kibic jestem zawiedziony ;P

Niech to podziała mobilizująco na Rafała.
By Leopejo
#263947 Elia Viviani nie będzie na Giro. Team Sky skupia się na klasyfikacji generalnej i cała drużyna będzie do dyspozycji Thomasa.

Ciekawe, myślałem, że takie rzeczy tylko na Tourze. Giro miało być najważniejszym celem sezonu dla Vivianego. Teraz będzie California. W drugiej części sezonu on chciałby startować w Hamburgu i Plouay. Tour oczywiście nie, może Vuelta.
By Estel
#263961 Trudno mi uwierzyć, że Sky tak odważnie stawia na Thomasa. Według mnie on nie wytrzyma trzech tygodni... Pewnie jednak na wszelki wypadek będą starali się trzymać Landę jako opcję rezerwową, bo kolaps Walijczyka może być spektakularny.

Z naszego podwórka - jest skład CCC. Niespodzianek nie ma, są nadzieje na etap. Wg Wadeckiego Hirta stać na miejsce w "20"... tylko zapomniał dodać, że o miejsce w "20" na Giro nikt nie walczy :lol: