19th Santos Tour Down Under (2.UWT)

Za nami pierwszy etap World Tourowego ścigania w tym roku.

Rozgrzewkowy etap z Unley do Lyndoch padł łupem Caleba Ewana., co było raczej łatwe do przewidzenia

Sagan niezbyt wysoko. Raczej ściganie w kraju kangurów traktuje jako element przygotowania do sezonu. Chociaż, jeśli pojawi się cień szansy za zwycięstwo, to pewnie postanowi skorzystać z okazji.

Dzisiaj końcówka trudniejsza. Raczej pod zawodnika typu “Gerransowego”

Kurcze, no wreszcie jest ten temat.
Jestem tak wyposzczony brakiem kolarstwa że nawet skoki i sukcesy Polaków nie działają do końca :smiley:
Myślałem że ten wyścig to będzie Sagan vs. Reszta Świata ale widzę że Mistrz na razie daje się wystrzelać innym :wink:
Na razie bez wielkich niespodzianek

Porte chyba byl dzisiaj zaatakowany paliwem z F1, reszta ochrzczonym dieslem :smiley: :slight_smile:

Bardzo fajna końcówka i bardzo szybko nam się na niej Gerrans zestarzał :wink: jeszcze rok temu na takiej górce pewnie spokojnie sięgnąłby po bonifikatę a teraz taka klapa. Wątpię, by to był jakiś alternatywny plan przygotowań, ten wyścig dla Gerransa od wielu lat był jednym z głównych celów w sezonie.

Nie bez powodu Orica przywiozła do Australii Chavesa. Sam zastanawiałem się czy przyjechał w roli maskotki pokazać się publiczności na Antypodach, przytulić kangurka, uśmiechnąć się do zdjęć, zjeść urodzinowy tort i wrócić do treningów przed poważnymi wyścigami :wink: ale jednak nie, Chaves przyjechał w dobrej formie i może na Willundze się odegrać, ale zwycięstwo w GC już raczej odjechało.

Faktycznie, wyniki bez większych niespodzianek. Nieźle pokazała się młodzież: Storer, Guerreiro i Mas. Zobaczymy czy wytrzymają w sobotę.

Ogólnie zostawienie Gerransa kosztem Matthewsa to niezła szopka.

Richie znowu chyba piekielny początek sezonu będzie miał. Oby dotrzymał do tourów.

Orica obecnie to już bardziej Ewan już Gerrans. Z nim też Matthews musiałby się niedługo “przepychać”.

Nie wiem, czy Ewan będzie dawał radę aż tak na pagórkach jak Matthews.

Dzisiaj jednak znowu zwyciężył. Peter już drugi.

Tak, Peter coraz wyżej, zastanawiam się czy wyjedzie z Australii z pierwszym zwycięstwem.
Myślę że gdyby naprawdę chciał nie byłoby z tym większego problemu :wink:
W przypływie emocji zastanawiałem się przed rozpoczęciem TDA czy byłoby możliwe żeby Peter był liderem WT przez cały sezon od pierwszego dnia TDA do końca sezonu ale rozwiał moje nadzieje.

Sagan ponownie drugi. To znaczy, że będzie miał znowu bardzo dobry sezon :smiley:

Dobra, Porte w końcu wygrał, więc mam nadzieje że w następnych latach odpuści ten wyścig. A co za tym idzie, zmieni cykl przygotowań i wygra w końcu GT :wink:

Może i początek sezonu i obsada sprinterska średnia, ale Ewan i tak robi wielkie wrażenie.