68 Volta a Portugal - 2.HC

Można to gdzieś obejrzeć ?? Gdzieś na Cyfrze nie leci ?

Virenque,
Program RTPi / portugalski odpowiednik Tv Polonia / jest emitowany z satelitów Hispasat, Astra i Hot Bird. Z tego ostatniego nadaje swoje programy Cyfra. Nie powinno być żadnych przeszkód jeżeli chodzi o dostęp do programu RTPi, tym bardziej , że jest to program niekodowany. Sęk jednak w tym, że to Cyfra decyduje, jakie darmowe programy oglądają jej użytkownicy. Z niejasnych dla mnie powodów w ofercie Cyfry nie ma tego programu.
Jako użytkownik Cyfry masz dwa wyjścia:
1/ sprawdź w instrukcji obsługi i w menu tunera, czy masz opcję umożliwiającą dodawanie programów, jeżeli tak, podam Ci wszystkie dane do wyszukania programu / częstotliwość, SR,FEC i ew. PID-y/- sam zrezygnowałem z Cyfry wiele lat temu, więc nie pamiętam, czy jest taka możliwość,
2/ jeżeli powyższe nie wypali, na Twoim miejscu zastanowiłbym się nad założeniem tzw. zeza na Astrę i wtedy łapiesz ten program z drugiego satelity. Nadto uzyskujesz dostęp do całej gamy lokalnych programów niemieckich, gdzie jest sporo kolarstwa, a także kilku hiszpańskich, w szczególności baskijskiego etb.

To jest właśnie specyfika tego wyścigu, po pierwsze; walka od pierwszego etapu, po drugie; popatrzcie na pierwszą dyche, albo portugalczycy, albo kolesie od lat ścigający się w portugali. Będą pewnie i wyjątki, takie jak np. Szmyd, dzisiaj potwierdził, że jest przygotowany do wyścigu.

Viator
Dzieki za wyczerpującą odpowiedź, jutro spróbuję coś pokombinować i poszperam w ustawieniach.
Fajnie byłoby zobaczyć wyścig, gdzie o generalkę walczy w końcu Polak :slight_smile:

Nie ma za co. Jest jeszcze jedna możliwość, a mianowicie przestawienie anteny kawałek w lewo. Wtedy trafisz na Astrę - jest to pierwszy satelita na wschód od Hot Birda. Czynność tę należałoby wykonywać mając uruchomioną opcję “ustawienie anteny” w tunerze. Po złapaniu sygnału / jest on nawet mocniejszy niż w przypadku Hot Birda / włączasz wyszukiwanie programu i wtedy błyskawicznie masz wgrane niekodowane programy z Astry, lecz jednocześnie tracisz Cyfrę. Tyle, że dłubanie przy antenie często kończy się wezwaniem fachowca, który ze złośliwą satysfakcją przywraca stan poprzedni. Sam tego doświadczyłem niejednokrotnie. Żeby nie dawać fachowcowi zbyt wiele satysfakcji, zasugerowałem mu zamontowanie dodakowych konwerterów / obecnie mam 4 przy talerzu / i mam dostęp nie tylko do w/w satelitów ale także Syriusza, Atlantic Birda 3 oraz częściowo Amosa.

Sylwek na pewno będzie liderem Lampre, bo Marzano stracił ponad 2 minuty. Moim ‘‘czarnym koniem’’ jest Bask Unai Yus z ekipy Paredes. W Barloworldzie najlepiej na 1.etapie spisali się Portugalczyk Hugo Sabido i Alex Jefimkin, a w drugiej grupce znalazł się Arreitunandia i Cardenas. Zapewne ekipa będzie jechać póki co na zawodnika gospodarzy, a w razie czego w obwodzie jest wyżej wymieniona trójka.

Moje podium na koniec Volty :arrow_right:

  1. Szmyd
  2. Sabido
  3. Yus

Wczoraj grupa Barloworld zdecydowanie rządziła peletonem. Ich liderem jest najprawopodobniej Hugo Sabido / czyt. ugu sabidu - trochę brzmi to po afrykańsku, ale tak Portugalczycy wymawiają to nazwisko /. Z faworytów nie lekceważyłbym Barbosy, kolarza wszechstronnego, który kiedyś próbował robić karierę jako sprinter w Banesto. Zawsze jeździ na pełen gaz lecz zdarzało się podczas Volty, że przeceniał swoje możliwości. Prawdopodobnie wygra jeszcze 2-3 etapy.
Sylwas pojechał czujnie, co dobrze mu wróży w wyścigu. Dzisiaj przed Lizboną jest jeden niewielki podjazd. Można się spodziewać, że podzieli on stawkę.

Etap 2.

  1. Candido Barbosa, 4.22.36
  2. Manuel Cardoso,
  3. Ruggero Marzoli,
  4. Marco Cunha,
  5. Bruno Neves,
  6. Cesar Quiterio,
  7. Enrico Franzoi,
  8. Mario Figueiredo,
  9. Martin Garrido,
  10. Nuno Marta.
    Ucieczka kilku mniej znanych kolarzy nie zakończyła się powodzeniem. Ostatni z uciekinierów, Bartolomeu został doścignięty przez peloton około 500 m przed metą. Finisz peletonu był nerwowy. Martin Garrido omal nie wylądował na barierce tuż przed metą. Wyraźnie wskazywał na Barbosę jako finiszującego niezgodnie z przepisami. Do kraksy doszło natomiast po przekroczeniu linii mety. Kilku kolarzy mocno ucierpiało. Zwycięstwo Barbosy zapewne będzie oprotestowane.
    Ps.
    Barbosa przesunięty na dalszą pozycję. Sylwek w peletonie w tym samym czasie co zwycięzca.

Dobrze, że Sylwek nie traci na tych łatwiejszych etapach, które takie łatwe to wcale nie są. Ciekawe jak mu nogi będą w górach kręci, no i ile straci na czasówce.

Często czytam, że Szmyd ma coś stracic w czasówce, ale przecież już w ubiegłym roku zdecydowanie poprawił się w tej specjalności. Jego najlepszym wynikiem na czas był właśnie 37 kilometrowy odcinek podczas Volty a Portugal, zajął 7 miejsce ze stratrą 49" do zwycięzcy, a i Vuelta była przynajmniej poprawna. Zdaje sobie sprawe, że nie jest wirtuozem w samotnej jeździe, ale jak jest forma (a w tej chwili wydaje się, że jest), to sta go na wiele. W tym roku nie licząc giro i dauphine, na czasówkach tracił ok 1,30 min, jadąc jako gregario.

Etap 3.

  1. Martin Garrido, 4.13.37.
  2. Candido Barbosa,
  3. Cesar Quiterio,
  4. Pedro Soeiro,
  5. Nuno Marta,
  6. Ruggero Marzoli,
  7. Gustavo Cesar,
  8. Manuel Cardoso,
  9. Gianluca Geremia,
    10.Jaime Castaneda.
    Kilka ucieczek na trasie etapu urozmaiciło dzisiejszy etap. Mimo to finiszował cały peleton. Odnotować należy pracę Marco Marzano, który zlikwidowal ucieczkę trzech kolarzy - Isidoro, Gregorio i Cunho na ostatniej premii górskiej. Sylwek pokazywał się w szpicy peletonu, jednakże nie angażował się w walkę. Na ostatnim podjeździe, 10 km przed metą, probowali szczęścia Felix Cardenas i Jesus Hernandez, jednakże zostali doścignięci ok 1,5 km przed finiszem. Dzięki bonifikacie pozycję lidera odzyskał Barbosa.

Decydujące etapy to 7. i 8., więc tam zobaczymy aktualną “siłę” Sylwka :slight_smile: Narazie jest dobrze, bo nie traci głupio sekund

Panowie, jak najlepszego występu.

kumpel

Byłoby pięknie jakby udało się Sylwkowi wygrać cały wyścig, za co oczywiście mocno trzymam kciuki :slight_smile:

ja trzymam kciuki za wyścig do okoła portugali(niech wygra)ale vuelta to będą emocję jusz się nie mogę doczekac :slight_smile:

Witam i chcialbym w kwesti formalnej wrocic jeszcze do ogladania tego wyscigu w TV. Rozumiem ze ogladacie wyscig na kanale RTPI, wiec pozperalem poszukalem i znalazlem Hot Bird 13stE 10,723GHz H 29900 fec3/4, opcja druga Astra1 19,2stE 11,568GHz V 22000 fec 5/6. Juz sie cieszylem ze poogladam wyscig a tu niespodzianka, zamiast kolarzy mialem okazje podziwiac jakies show(spiewy, tance) ogolnie nie doczekalem sie wyscigu :cry: Wiec prosze niech ktos poda namiary doklade na kanal na ktorym ogladacie VaP z gory dziekuje :slight_smile:

Viator coś wspominał, że zna wszystkie ustawienia. Może przy okazji i ja na tym skorzystam :slight_smile:

Allorc, Twoje namiary na Hot Birda są prawidłowe, na Astrę zapewne też, ale tego nie sprawdzałem.
Dowcip polega na tym, że w Portugalii obowiązuje czas GMT i wszystko jest przesunięte o godzinę w porównaniu do naszego czasu. To co ogladałeś, to program Ha Volta poświęcony tylko częściowo kolarstwu, bardziej folklorowi, lokalnej kuchni, sztuce itp. Program ten od lat poprzedza samą transmisję. Wczoraj transmisja z etapu rozpoczęła się tuż przed 17.00, a zakończyła przed 19.00 - pokazano live ostatnie 70 km.
PS.
Transmisje z Volty mają jeszcze jedną niespotykaną gdzie indziej cechę. Bywa tak, że tuż po przejechaniu przez kolarzy przez linię mety, transmisja się urywa, a powrót do niej następuje po 15-20 minutach.

dzieki Viator :slight_smile: no ja wczoraj bylem niecierpliwy i nie mialem czasu czekac, a ze inny czas maja tam to wiem :wink: szkoda tylko ze mnie w blad wprowadzili bo na info wyswietlalo mi sie ze nie bedzie tam juz kolarstwa wczoraj. Jeszcze raz dzieki ze potwierdzienie ze kanal mam dobry :slight_smile: dzis juz sobie popatrze o wlasiwej porze

Dzisiaj transmisja z trasy też się rozpoczyna o 17.00.