78. Gandawa - Wevelgem (27.03. 2016 )


#1

lista startowa:

procyclingstats.com/race.php?id=163618&c=3

trasa:
steephill.tv/players/profile … rofile.jpg

ciekawostką jest zmiana, o której szosa już informowała:
rowery.org/2015/11/26/brutalniej … lgem-2016/

Faworyci:
*** - Kristoff, Gaviria, Demare
** - Greipel, Trentin, Boasson Hagen, Sagan, Viviani

    • GvA, Roelandts, Debusschere, Theuns, Stannard, cała masa zawodników typu de Vreese czy Gougeard

Niby specyfikę wyścigu wszyscy znamy, ale rok temu wyglądało to tak:#2

Rok temu to była epickość do kwadratu.


#3

Jutro ma znowu być deszczowo i wietrznie. Więc może się dziać.


#4

nawet jeśli pogoda będzie podobna to myślę, że nie będą się aż tak ciąć.
przez tę dawkę E3+GW 2015, potem na Flandrii kilku faworytom brakowało świezości.


#5

Pewnie nie będę szczególnie oryginalny, stwierdzając, że najlepsze , co GW mogło dać światu, stało się rok temu :slight_smile:
Ta edycja na pewno pozostanie w moim prywatnym top 10 klasyków wszechczasów.

Jeśli tegoroczna dorówna jej choćby w połowie, to już będzie świetna zabawa.


#6

Czy w tych składach nic się nie zmieni? Kiendyś liderem CCC czyżby Patera nadal się nie pozbierał? Myślałem, że trochę więcej Wisniowski dostanie szans w Etixxie,a tutaj na WT też go zazwyczaj nie ma. No cóż szkoda braku Kwiatka, ale widocznie cała siła na Flandrię, choć tam te bruki będą bardziej brutalne i pewnie dużo ciężej będzie wywieźc przeciwników w pole, wiec mimo wszystko liczyłem na niego tutaj na GW.


#7

Drudzie, Twoja lista faworytów wygląda tak jakbyśmy mieli zagwarantowany sprint z minimum 40 osobowej grupy :wink: taki wariant w ostatnich latach zdarza się tak w 50%, ja liczę, że Sagan, Cancellara i GVA rozruszają towarzystwo.

Dobry sprawdzian dla Kristoffa, jeśli chce przypomnieć rywalom jak groźny może być za tydzień to jutra jest dobra okazja. Nawet jak w tygodniu wygra De Panne to mnie osobiście nie przekona jeśli nie błyśnie jutro. Inny gość, który musi coś udowodnić całemu światu to Demare :wink: był tu już drugi, więc czemu nie.

Jeśli najlepsi na bruku nie odjadą to wygra Gaviria :wink: jakoś wysoko widziałbym też Debusschere.


#8

Cancellara się wycofa po 73 km.

Ja liczę na GvA. Wczoraj go nie było, więc ambicja pewnie podrażniona. Z drugiej strony, on już w tym sezonie nie musi nikomu nic udowadniać. Niech korzysta z formy w docelowych startach, do AGR włącznie :slight_smile:
Sagan też lubi ten wyścig, więc czemu nie.


#9

O nim dużo mniej się mówi niż o małolatach w rodzaju Ewana czy Gavirii, ale gdyby on zrobił większą od nich karierę, to bym się bardzo nie zdziwił. Tu ma jednak problem w postaci Greipela, na którego chyba pojadą, więc może być tylko opcją nr 2 na masówkę.

Etixx postawił jednak na Gavirię, nie na Kittela. Swoją drogą ciekawe, jak Lefevere pożeni w przyszłości interesy tej pary.


#10

Debusschere ma o tyle dobrze, że Greipel w razie potrzeby jest w stanie schować swoje ambicje do kieszeni i poświęcić się dla kolegi z zespołu. W innych ekipach różnie z tym bywa :wink:

Wysłane z mojego D5503 przy użyciu Tapatalka


#11

Kittel Tour de France i pierwsze 3 dni Giro. Reszta go nie obchodzi.
Wiem, że G-W to stosunkowo nietrudny wyścig dla sprinterów, ale Kittel? Bez przesady :slight_smile:


#12

Jutro może tam chyba znów trochę wiać i padać. Może być ciekawie.
Ale zaintrygowała mnie sprawa Bouhanniego. On już to ma zaklepane? Bo dla mnie to niepoważne i dziwi mnie że Katalończycy wyrazili na to zgodę. Bo to trochę wygląda w stylu “Fajnie było ale Gandawa bardziej mnie rajcuje niż Katalonia…”.
A tak swoją drogą to jak jest z np. nagrodami finansowymi w takiej etapówce? Dostaje się trofea za zwycięstwa mimo olania i wycofania się z wyścigu?


#13

Dla Greipela to pierwszy start po dłuższej przerwie, nie liczyłbym na to, że dotrwa do finiszu. Dla Debusschere to w sumie najważniejszy start na wiosnę. Na Flandrii czy Roubaix nie ma raczej szans, tutaj może wygrać z każdym.

Kittel to niech najpierw wróci do 100% dyspozycji a potem będziemy się zastanawiać nad jego szansami w takich wyścigach. Póki co na Paryż Nicea pokazał, że coś więcej niż zupełnie płaski teren nie leży mu w tym sezonie :wink:


#14

Ja wiem, że ostatnio Marcelinho był delikatny jak księżniczka na ziarnku grochu, ale przecież on już wygrywał 3 razy Scheldeprijs, a gdzie jak nie w Etixx mogą go nauczyć jazdy na brukach. Kurczę, chłop jak Schwarzenegger, a psycha jak u Edyty Górniak. Jak się będzie ze sobą tak certolił, to nie ma szans, by na Tourze dotrwał do Pól Elizejskich.


#15

Kiedyś było tak, przynajmniej na TdF jak nie dojechałeś na Pola, to z nagród nici. Szeroko opisywał to Lance w swoich ksiązkach. Ale moze obecnie nastapiły zmiany, bo jednak UCI i sami kolarze, czy własciciele druzyn walczą mocno z orgainzatorami.


#16

To bardzo proste, będą klasycznie w swoim stylu jeździć na kilku liderów :smiley:


#17

A propos Boonena, od kilku lat już mówiłem, żeby Lefevre go sobie odpuścił. Z tej mąki chleba nie będzie.

Tymczasem on sobie ubzdurał, że jego ukochany chłopiec od 2002, niczym poprzednie “dziecko” Johann Museeuw wygra Flandrię albo Paryż Roubaix w wieku 36-37 lat.

Szkoda tylko tych chłopaków.

Chociaż jutro na pewno będzie jednym z głównych faworytów.


#18

Boonen był ostatni, który wygrał w jednym roku GW i RVV. Pod tym względem E3 jest dużo bardziej “prorocze”.
Główni faworyci Ronde nie pójdą tu “w trupa”. Fabs nie zaryzykuje, GVA też musi oszczędzać zdrowie, Terpstra znów się poświęci.
Ktoś odważny i zdeterminowany może wykorzystać szansę, a z drugiej strony dojazd większej grupy zdjąłby niektórym problem z głowy. Wygrywa sprinter a faworyci są usprawiedliwieni :wink:


#19

Kristoff nie wystartuje z powodu przeziębienia.
W sumie szkoda, bo sądząc po występie w E3 to była dla niego najlepsza okazja, żeby coś ugrać tej wiosny.

Rozbraja mnie jednak tłumaczenie:
“…lekarz powiedział, że nie mogę wystartować, bo mam lekką gorączkę”.
Czy kiedyś o takich rzeczach w takich spornych sytuacjach nie decydował przypadkiem sam kolarz?

Inna sprawa, że po tej rezygnacji widać jak ważna jest dla niego Flandria, mimo tego piątkowego kolapsu.


#20

Podobno nie wystartuje też Stannard.