83. La Flèche Wallonne (24.04.2019)

Można gdzieś obejrzeć wyścig kobiet?

Możliwe, że w ogóle nie ma, bo to wyścig ASO.

Niestety, jak się wydaje ucieczka nie zrobi na nikim większego wrażenia i zapowiada się raczej powolne tempo i typowy przebieg tego wyścigu.
Z drugiej strony może skasują to po 100km i będzie szansa na coś nowego :wink:

Ciekawostka:)
Na stravie, na segmencie “Mur de Huy” KOMa ma Valverde a 2 czas ma Kwiatek, do spółki z Gaudu, Molardem i Bardetem :slight_smile:

Nie mogę pozbyć się wrażenia, że przy obecnym nagromadzeniu trudności wyścig jako rywalizacja sportowa zyskałby jakby meta nie była na szczycie na Mur de Huy. Ale jestem w stanie zrozumieć punkt widzenia organizatorów, którzy wiedzą, że Fleche Wallonne to poniekąd Mur de Huy i wyścig jako wydarzenie, impreza pewnie trochę straciłby na takim rozwiązaniu.

Tak czy siak, jest tu parę zespołów, które przy tej trasie i przy takim, a nie innym układzie faworytów mogą rozkręcić zabawę wcześniej. UAE przede wszystkim, ale Bora, Lotto, Astana, FDJ czy nawet DD mają również po kilku zawodników, których aż prosi się wysłać na wcześniejsze harce.

Ciekawe, czy ten Oscar Rodriguez z Euskadi, który na Vuelcie tak ładnie ograł Rafała Majkę, jest w stanie włączyć się jakoś do rywalizacji. Nie mówię o Top 10, ale może w Top 20-30?

Na pewno nie w tym roku :wink:
Opuścił wyścig niedługo po starcie. Nie wiem z jakiego powodu.

Kasia atakuje na 8km do mety :slight_smile:

Jest gdzieś jakaś relacja? (z wyścigu Pań oczywiście)

Rodriguez chory. Nie jedzie.

:checkered_flag:7 km: Zjechało się. Na czele: van der Breggen, Langvad, Vos, Moolman-Pasio, van Vleuten, Spratt, Ludwig, Niewiadoma, Canellas, Paladin, Neff, Vollering, Vandevelde.

:checkered_flag:3 km: Około 30 zawodniczek razem przed Murem.

1 polubienie
1 polubienie

Jak dobrze widziałem, to Kaśka chyba szósta.

Wygrała czy nie? Mówcie.

Wygrała Van Der Breggen. Znowu.
2. Van Vleuten, 3. Langvad

Przełączamy na Eurosport 1, a tu co ? Snooker. To sobie jeszcze chwilę poczekamy na transmisję ze Strzały w tv.

I tak chyba póki co nic się nie dzieje…

Albo Kwiatkowski zrozumiał że najlepsza taktyka na ten wyścig to nie zużycie grama energii przed finałem albo nie ma nogi i żegnamy się nie tylko ze Strzałą ale także Liege.

Ja tam wolę Kwiatka na tym etapie wyścigu trochę z tyłu. Zwykle jest z przodu a w końcówce z tyłu…

1 polubienie

Jest jeszcze trzecia opcja :sunglasses: