99 Volta Ciclista a Catalunya (2.UWT) 25.03-31.03

Ale z drugiej strony Kolumbijczycy dość frajersko przegrali dzisiejszy etap, a byli najmocniejsi.

0 Likes

No tak, na finiszu przegrali ale w piątce najmocniejszych było ich trzech dzisiaj i w GC w Top6 maja tez trzech. Nieźle…

0 Likes

Nie rozumiem Quintany…
Zamiast jechać po pewne drugie miejsce a kto wie może i pierwsze to pozwolił dojść się trzem kolarzą i może zostać nawet z piątym…
Na Paryż Nicea myślałem, że ostatni etap w jego wykonaniu to jakiś nowy Kolumbijczyk ale on chyba woli wozić się na kole innych… szkoda
De Gendt z szansą na top 10 gc. Zobaczymy ile zostało pary na jutro.
Porte ponad 7 minut straty…nie pamietam kiedy Australijczyk był aż tak słaby w tygodniowkach poprzedzających tdf.

0 Likes

Porte do tej pory wymiatał w tygodniówkach, a na TdF było słabo, może teraz będzie odwrotnie :roll_eyes:

0 Likes

Mi się wydaje że to po prostu koszulka Sky Bernala. Tak oddziałuje na jego psychikę. Ja mu się nie dziwię :wink:

1 Like

kolarz pokroju Quintany nie jedzie po 2. miejsce. tym bardziej za rodakiem-młokosem.

0 Likes

Dziś myślałem że Indianin nie będzie się oglądał i kiwał głową tylko depnie ze dwa razy. Stare nawyki ciężko zmienić. :wink:

0 Likes

Mnie ciekawi, czy Majka tak wolno wchodzi w sezon czy ma syndrom Aru??? Pewnie więcej nam powie Tour of Alps, ale podobno już teraz miało być dobrze! Druga rzecz czy taki Bernal i Lopez nie za mocno weszli w sezon przed Giro???

0 Likes

Też mnie to ciekawi. A co do Majki to … też ciekawe :wink: Sezon w sumie zaczął dość późno, potem ta kraksa. Mimo wszystko w grupie z Pinotem powinien chyba był przyjechać.

1 Like

W tym roku może też by próbował, ale taki jeden grubas wlazł na jezdnię tuż przed jadącą drużynówkę ekipę Bora-Hansgrohe i akurat Rafał na niego wjechał i leżał.

0 Likes

No jasne ale jak to mówią lepszy wróbel w garści niż gołąb na dachu. :wink:
Poza tym nawet gdyby dziś mocniej nadepnął i dawał zmiany to jutro został by mu do pokonania Bernal a tak to ma na głowie czterech kolarzy.
No chyba, że Kolumbijczyk wykona jutro zabójczy atak😊 i dziś magazynował siły.
Pewnie masz racje i jak ktoś raz już wygrał wyścig to potem drugie miejsce nie robi już na nim wrażenia. Tak czy inaczej takimi zachowaniami nie zyskuje się sympati kibiców.

0 Likes

Ale też pogoda chyba lepsza niż kiedykolwiek.
Inna sprawa, że obecny sezon przebiega póki co tak, że możemy mieć jeszcze całkiem sporo tych rekordów.

To teraz Valverde w ucieczkę :wink:

0 Likes

Tak swoją drogą Valverde wtopił bardziej niż Kwiato na Turini.

0 Likes

Jak oglądałem etap to jazda Quintany miała dla mnie sens, ale tylko w przypadku kiedy zaatakuje na powiedzmy kilometr do mety. Wiadomo było, że finisz przegra, Molina też mu sprzyja najmniej z walczących o zwycięstwo i jak nie zrobi czegoś nieszablonowego to można powiedzieć, że przegrał wyścig.

0 Likes

Może ja się nie znam, ale akurat dziś bym się nie czepiał Quintany. Tzn jeśli nie był pewien swoich sił jak sugeruje valverde. Jadąc z Bernalem mógł ponieść większe straty, gdyby go przytkało. Ma 5 sekund starty i otwarty wyścig. Dziś zbudował sobie duże szanse na podium i nie poniósł strat. Nie łatwo mieć super nogę w każdym wyścigu i na każdym etapie, a jechać trzeba-taka praca.

0 Likes

Sorry a propos strzelb Movistaru, co się dzieje z Landą?

0 Likes

Jedzie Coppi i Bartali.

0 Likes

Tylko że w czasówce drużynowej Movistar zdążył już tam trochę wtopić.

0 Likes

Tak to wiem chodzi mi bardziej o to że kwiecień za pasem a on nie ma praktycznie nic przejechane a jeśli już to DNF lub totalne ogony. Trochę mnie to zastanawiało

0 Likes

Po tym obojczyku jak się wydaje postanowili by spokojniej wszedł w sezon. Mi się wydaje że to dobra idea.

0 Likes