99 Volta Ciclista a Catalunya (2.UWT) 25.03-31.03

Obejrzałem powtórkę ostatnich 10 km.
Wg mnie Quintana jechał na rzęsach, gdy tylko Bernal przyspieszał. Trudno w tych okolicznościach mieć do niego pretensje za nie dawanie zmian.

Szykuje się bardzo ciekawa walka o generalkę między Bernalem, Yatesem i D.Martinem. Najprawdopodobniej rozstrzygnie się dopiero w Barcelonie.

O Lopezie już chyba można powiedzieć, że jest nowym Sastre; on już tak będzie jeździł na końcu grupki, musimy się przyzwyczaić. :slight_smile:

Co do Zakarina, ciągle się zastanawiam czy wolałem jak jeździł efektownie (dużo atakował) czy wolę wersję efektywną (która zaowocowała m.in. podium Vuelty)…

0 Likes

Miałem dość podobne wrażenie. Że Quintanie zależało głównie by młody go nie zerwał. Żeby nie było detronizacji na kolumbijskim tronie. Reszta mniej go wzruszała. Ale zobaczymy co będzie jutro.

0 Likes

No to Landa mi dziś ładnie odpowiedział :wink:

0 Likes

Sky ciągnie dla Bernala.

0 Likes

Ktos wczoraj chwalil Zakarina :wink:

Sosa juz ostatni na zmianie zaraz bedzie atak

Jaronski znawca nawet Lopeza z Bilbao potrafi pomylic

Lopez bierze koszulka lidera i wyscig to jednak niespodzianka

0 Likes

Lopez okazał się “czarnym koniem” ? :rofl:
Ale co do wyścigu - to jeszcze 3 etapy przed nami.
Także na bonifikatach można czas odrobić - przede wszystkim na ostatnim. A sa jeszcze lotne premie…

Majka w top 10. Po informacjach, że leżał nie spodziewałem się Rafała zobaczyć wśród najlepszych. Często bywało tak, że tracił ochotę do walki

0 Likes

Lopez może to wygrać, Bernal chyba z każdym dniem deczko słabszy. Indianin to już w ogóle. Holender za to widać wchodzi na wyższe obroty i Majka również.

0 Likes

Jak Rafał będzie się tak poprawiał z każdym górskim etapem, to na Giro od 13 etapu te wszystkie Bernale, Roglicze, Yates’y będą oglądać tylko jego plecy :stuck_out_tongue: .

1 Like

Fajnie, że Lopez zaatakował.
W zeszłym roku zapamiętałem go głównie z tego, że próbował pilnować Carapaza na Giro, żeby ten mu nie uciekł i nie zabrał białej koszulki.
Na Vuelcie tez raczej zapamiętałem, że Masa pilnował.
Zaznaczam - to tylko moja ułomna pamięć, może w rzeczywistości jechał bardziej aktywnie, a nie to, że pilnował 3 miejsca.

0 Likes

Lopez pokazal dzisiaj, że jednak potrafi atakować i to nie na ostatnim kilometrze!:wink: Zaskoczył mnie Rafał! Może na tym Giro nie będzie tak źle!:muscle: Kilku górali wyżej notowanych od Majki zapłaciło jednak za wczorajszy etap!

0 Likes

Chyba też dostaliśmy dzisiaj odpowiedź na wczorajszą pasywność Quintany, zwyczajnie nie był taki mocny.

Lopez dzisiaj niczym na Vuelcie 2017 odjeżdza bez patrzenia na innych. Dziwne to u niego jest, że często atakuje i to na początku podjazdu, ale jak ma dać zmiane to nie da.

0 Likes

Wg mnie, Yates i Bernal są w stanie odrobić stratę w Barcelonie.

e:
ok, nadrobione.
wydaje mi się, że poziom tegorocznej Katalonii jest kosmiczny jak na normy przyjęte w tym wyścigu. Spokojnie przewyższa edycję 2017, jak i chyba wszystkie inne, które dotąd obserwowałem (nie mówię też o pojedynczych kolarzach jak Contador 2011, ale o szerszej czołówce).
Dzisiaj mieliśmy etap w stylu la Rosiere z Tour de France 2018, zamiast spodziewanego przed wyścigiem Valverde VS Martin na tej ostatniej hopce.
Z każdym kolejnym wyścigiem coraz bliższy jestem stwierdzenia, że trochę wracamy do lat 90, jeśli chodzi o wszelkie przetasowania na trudnych etapach/wyścigach, z tą tylko różnicą, że wtedy mieliśmy samych Hiszpanów, Włochów i kilku rodzynków, a teraz jest towarzystwo jest fajnie zmieszane :wink:

Lopez dziś fantastyczny, ale wyścig wygra Yates. Niech ma po tym upadku z 2018 (właśnie na etapie do la Molina) i po porażce na T-A :wink:

e2:
i jest potwierdzenie tego, co pisałem wyżej:

0 Likes

Mam nadzieję, że tylko trochę wracamy do EPOki lat 90, tzn. bez niektórych “dobrodziejstw” tamtych lat powodujących rekordowe rezultaty na podjazdach :wink:

1 Like

Może lepiej po prostu wyłączyć myślenie, ale bracia Yates, Alaphilippe, Fuglsang, Roglic i kilku innych to po prostu kosmos w tym sezonie.

Lopez, wczoraj jak Sastre, dziś już jak Pantani :wink:
Lopez jest na dobrej drodze do stania się najwytniejszym Lopezem w historii kolarstwa :wink:

1 Like

Na razie mieliśmy tylko porównanie na Poggio z latami 90 tymi i rekordu nie pobito ale było blisko. Zobaczymy jak to będzie dalej, ale jak zaczną padać rekordy z tamtych lat na dłuższych podjazdach to będzie oznaczać że na pewno nie jest to normalne zwłaszcza gdy poprawiać będą to cudownie odrodzeni w tym sezonie zawodnicy Astany :wink:. No ale jeszcze żaden rekord z lat 90 tych chyba jeszcze nie padł w tym roku, także wstrzymam się z oceną…

0 Likes

Winokurow też trochę wstrzymuje się, ale jeśli testy dalej będą szły dobrze to nie będzie mieć oporów :wink:
Ale ja go rozumiem. Po tym jak potoczyła się sprawa Frooma to nie rozumiem tych, którzy nie idą tą drogą…

0 Likes

Dziś na La Molinie podobno wysokie wartości mieli Valverde i Woods jeśli chodzi o pomiary a stracili ponad 40 s… Także ocena takich zawodników jak Valverde, Majka, Kelderman, Zakarin i paru innych jest taka że oni wcale tak źle nie jadą tylko reszta (Lopez, Bernal, Yates) daleko odjechała . Podobnie może być z Nairo, który może jest w najlepszej formie od 2013-2015.

1 Like

Lopez czyli Astana
Bernal czyli Sky
Yates czyli Salbutamol

0 Likes

zulu trochę się rozpędzasz wszędzie węszysz doping i spiski na prawdę 3 na 4 komentarze to takie podjudzanie,kiedyś miałeś lepsze pióro nie odbierz tego broń źle, po prostu rzuca się to w oczy. Lopezowi dość dawno obrywało się na forum, jednak porównajcie sobie jego częstotliwości ataków z quintana bo w jeździe na kole to bym dał remis z przewagą na quintane a już wczorajsza wymówka że jechał dla valverde … Bernal jest kozak taki troche jak Van Aert on zaatakuje on zespawa zawsze da zmiane itp. Z tymi czasami ciężko sądzić z czego to wynika, wczoraj z mojej obserwacji był silny wiatr na Valter z przewagą w plecy ? Rafał leżał w tym etapie co Froome czy to potwierdzone ?

0 Likes

Leżał Baška a nie Majka.

0 Likes