Aleksander Winokurow na dopingu ??

Kolarz gurpy Astana, Kazach Aleksander Winokurow, który wygrał w ostatnich trzech dniach dwa etapy Tour de France został przyłapany na dopingu krwi.
Według dziennika “L’Equipe” tuż przed sobotnią czasówką w Albi Kazachowi przetoczono krew.

Winokurow wygrał w poniedziałek piętnasty etap z Foix do Loudenvielle-Le Louron (196 km). Próbki pobrane wczoraj na mecie wciąż są analizowane.

Wtorek jest dniem przerwy w Tour de France. Jutro ostatni górski etap (Orthez - Aubisque, 218 km). Zakończenie rywalizacji w niedzielę. Liderem jest Duńczyk Michael Rasmussen.

Źródło: Gazeta Wyborcza

jak to jest prawda, to co napisał te brukowiec, to jest koniec TdF 07 :neutral:

niew iem czy koniec wyscigu ale na pewno koniec astany. wg doniesień wycofuje się z wyscigu
porownajmy teraz nagłą metamorfozę vinokurowa i nagłą metamorfozę czempiona z danii którego nie można zgubić na czasówce. Żałość i marność po prostu

Nie no, ja już nie wiem co powiedzieć… Czy Astana się rozpadnie nie wiem, Festina jakoś się przetrzymała…
Jedyny plus tego wszystkiego to coraz większa wykrywalność.

A news wcześniej napisali, że do tej pory przeprowadzono 211 testów iw szytkie dały winik negatywny…

Yyy… Idzie ktoś na rower :question: Bo ja mimo wszystko chyba tak…

oki, wszystko rozumiem, ale chyba Vino nie jest idiota, by brac gdy teraz jest tyle kontroli?? jakos mi sie to wszystko w glowie nie miesci!!!

Rację miały niemieckie stacje, że przestały pokazywać Tour. Tylko ograniczenie pieniędzy w peletonie spowoduje, że będą mniej brać, bo to że wszyscy biorą to jest oczywiste. Jestem ciekaw ilu widzów bedzie teraz oglądać 6 godzinną relację z wyścigu?

9 lat po aferze Festiny… A ciągle siedzimy w tym samym g*****. I co ja mam teraz robić? Tłumaczyć newsa o jeździe w grupetto? Chociaż może tam jest ktoś czysty… Dziwi mnie, że praktycznie nie łapią sprinterów, kiedyś Abdużaparow, no a potem Zabel się przyznał.

ja będę nadal oglądał…jeśli akurat nie będę trenował ale na ostatnie 2h relacji na pewno sie stawie.

Najgorsze jest to że jeśli złapią Rasmussena(mam nadzieje ze nie) + Vino + afera portowa itd. = kolarstwo won z olimpiady, o MŚ sie nie boje bo miasta organizującego nie stać na zapłacenie kary za niezorganizowanie, ale MKOL może sie zdenerwować.

Rassmussen bierze na 100%.
Dlatego ponos ma diete specjalną bezazotowa…
Nie je białka zwierzęcego prawie w ogóle.

Powiedzmy sobie uczciwie jeżeli na tdf przejeżdża sie etap razem z podjazdem ze średnią 36 km/h :smiley: :astonished: :blush:

To nie ma ch…a we wsi.
Jeżeli tdf trwałby 3-4 dni , ale nie 3 tyg.

Ja tego w ogóle nie rozumiem po co oni oszukuja .
Jeżeli tempo by było np 28km/h to i tak wygrałby najlepszy i ja bym to ogladał a tak…

A ha nastepnym pewniakiem dopingowym jest moim zdaniem Bogert z Rabo.

Dlatego ponos ma diete specjalną bezazotowa…
Nie je białka zwierzęcego prawie w ogóle.

Z tego, co ja pamiętam, to on ma jakąś skaze białkową czy alergię i stąd specjalna dieta…

Tak zgadza sie.
Tylko sprawdż kiedy mus ie to pojawiło.
Tak jak wszyscy w peletonie maja astme…

Z tego co ja pamiętam jak mówił “nasz” duet (chyba to było zeszłego roku lub 2 lata temu), to Rasmussen już za dziecka nie mógł mieć niczego z białkiem.

po tym co sie dzieje przyszlo mi do glowy zeby zalegalizowac doping w kolarstwie jest to moze dosc kontrowersyjne ale przynajmniej ni bylo by takich niespodzianek jak ta z Vino. Zakladajac wtedy ze wszyscy mogli by brac co tylko by chcieli i mieli dostep to tych samych koksow wyscigi wygrywalby ten najlepiej przygotowany ktory ma najwiekszy potencjal talent forme jak kolwiek to nazwac

wygrałby ten kto ma najwięcej kasy. zresztą taka sytuacja jest obecnie tak naprawdę by wspomnieć wyczyny uspostal i mobile

co do osiągów rasmussena - zobaczcie końcówke wczorajszego etapu. Odjeżdżając Contadorowi jeśli dobrze pamiętam to Duńczyk robił to na wielkim blacie z przodu. Nowy Ullrich po prostu. przynajmniej jeden koleś z Anglii to przyuważył. LOL!!!

No, angielski komentator ładnie się wydzierał na ten temat ;P.

Tak. Ważący 10 kilo mniej :stuck_out_tongue: Taka masa mięśniowa normalnie… Na kręcenie pod górę na dużym blacie w sam raz… :smiley: :smiley: :smiley:

TO CO JECHAł CZY NIE JECHAł BO NIE PAMIETAM DOKłADNIE

Tak, jechał na blacie.