Alexander Vinokourov - spotakanie z mistrzem olimpisjskim


#1

Witam!

Niedawno odbyły się bardzo ważne wydarzenie. Alexander Vinokourov w dniu 16 sierpnia przybył do Kazachstanu jako Mistrz Olimpijski. Na lotnisku przywitała go rodzina, przyjaciele oraz rzesze fanów. Warto wspomnieć, iż Kazach został pierwszym złotym medalistą w kolarstwie w historii swojego kraju. Pomimo wczesnych godzin rannych (5:45) niektórzy fani przyjechali na rowerach. Inni z kolei czekali z kwiatami oraz flagami.

Link zawierający zdjęcia z przywitania Mistrza na lotnisku w Astanie.

Następnie odbyła się konferencja prasowa, na której to Alexander Vinokourov między innymi podziękował za ciepłe powitanie oraz powiedział, iż nie spodziewał się tak licznego grona fanów na niego oczekujących. Vino przekazał również informację na temat roweru (Specialized S-Works Tarmac SL4), na którym zdobył on złoty medal olimpijski w Londynie. Rower ma zostać przeznaczony na aukcje. Pieniądze z aukcji zostaną przekazane na cele charytatywne (głównie sierocińce). Cena wywoławcza ma wynosić 50 tysięcy dolarów.
Na konferencji przekazano również informacje na temat zorganizowania kryterium ulicznego imienia Alexandera Vinokourova, które ma odbyć się w Europie z udziałem ścisłej czołówki światowego kolarstwa. Pod koniec roku 2012 zostanie zorganizowana prezentacja Astany, na której to Alexander Vinokourov ma zostać przedstawiony w nowej roli.

Link zawierający zdjęcia z konferencji prasowej w Astanie.

Alexander Vinokourov wraz z innymi medalistami olimpijskimi wziął udział 17 sierpnia w uroczystości, która odbyła się w Pałacu Niepodległości (Astana) ku czci olimpijczyków. Zanim sportowcy dojechali do miejsca docelowego przemierzali oni w specjalnym kordonie limuzyn ulice stolicy Kazachstanu witani przez wiwatujące tłumy ludzi (coś niesamowitego!). Oczywiście w pierwszej limuzynie jechał między innymi Sasha pozdrawiający zgromadzonych ludzi. Podczas uroczystości w Pałacu Niepodległości (brał w niej udział prezydent Kazachstanu) Sasha podczas swojego przemówienia powiedział, iż nie mógł wymarzyć sobie lepszego zakończenia kariery niż zdobycie złotego medalu olimpijskiego.

Link zawierający zdjęcia z uroczystości w Pałacu Niepodległości (Astana).

Vino odwiedził również 18 sierpnia w stolicy Kazachstanu “SOS Wioska Dzieci Astana” (organizacja pomagająca dzieciom, które straciły swoje domy). Opowiadał on dzieciom o tym jak zdobył złoty medal olimpijski oraz zachęcał je do zdrowego stylu życia. Stwierdził on również, iż najważniejsza w sporcie jest umiejętność nie poddawania się. Dzieci były bardzo zadowolone ze spotkania. Vino rozdawał im autografy, robił wspólne zdjęcia oraz odpowiadał na wiele pytań. Następnie po spotkaniu z dziećmi udzielił mediom, krótkiego wywiadu, w którym to przekazał informację, iż początek aukcji roweru z Londynu planowany jest na 16 września (dzień jego urodzin).

Link zawierający zdjęcia z “SOS Wioska Dzieci Astana”.

Sasha ma jeszcze udać się 18 sierpnia (przynajmniej tak było w początkowych planach wizyty) do miasta Ałma-Ata (główny ośrodek przemysłowy, kulturalny i naukowy Kazachstanu). Tylko gdy pojawią się informacje na temat przebiegu wydarzenia zamieszczę je w tym temacie.

Ps. Złoty rower, na którym Alexander Vinokourov starował w San Sebastian został oddany do muzeum prezydenta.

[size=75][ Dodano: Sob 18 Sie, 2012 22:32 ][/size]
Tak jak napisałem wcześniej Alexander Vinokourov przybył do miasta Ałma-Ata. Przy wjeździe do miasta widniały wielkie banery przedstawiające złotego medalistę z Londynu. Mistrza olimpijskiego powitano kwiatami. Na konferencji prasowej Sasha powiedział, iż cieszy się z przybycia do Kazachstanu. Podziękował zebranym za serdeczne przyjęcie oraz wsparcie jakim rodacy obdarzyli do podczas Igrzysk Olimpijskich. Vino cieszył się z tego, że otworzył worek z medalami dla Kazachstanu podczas Igrzysk oraz dziękował za przyjęcie siebie oraz innych medalistów jako bohaterów narodowych. Vino wyraził swoją nadzieję, że w przeciągu 4 najbliższych lat Kazachstan wykształci nowych mistrzów olimpijskich w tym i kolarzy.
W mieście odbyło się również spotkanie medalistów olimpijskich z szefem Samruk-Kazyna (między innymi jest to sponsor Pro Team Astana). W spotkaniu wziął oczywiście również udział Vino. W Ałma-Ata został również wstępnie omówiony plan zorganizowania w tym mieście wyścigu zaliczającego się do grona UCI WorldTour (2013 rok). Vino rozmawiał również z Akhmetzhanem Yesimovem. Jest to człowiek, który w 2012 roku założył w mieście Ałma-Ata klub rowerowy, którego głównym celem jest rozwój ruchu rowerowego według specjalizacji (np. kolarstwo górskie, BMX itp.). Klub rowerowy od teraz ma nosić nazwę imienia Alexandera Vinokourova.

Link zawierający zdjęcia z wizyty w mieście Ałma-Ata.

Vino w Ałma-Ata zorganizował również spotkanie dla swojej rodziny oraz zaproszonych przyjaciół. Były toasty oraz był oczywiście obecny złoty medal olimpijski. Alexander Vinokourov (w efektownej koszuli :slight_smile: ) razem z rodziną występował w karaoke.

Link zawierający zdjęcia z kameralnego spotkania z rodziną oraz grupą przyjaciół w Ałma-Ata.

[size=75][ Dodano: Nie 19 Sie, 2012 10:17 ][/size]
Alexander Vinokourov ma wrócić do Astany by spotkać się z premierem oraz prezesem Kazachskiego Związku Kolarskiego. Z prezesem Vino będzie omawiał dalszą wizję Pro Team Astana oraz plany związane z ekipą. Następnie Vino uda się między innymi w rodzinne strony. W tym i do miejsca urodzenia czyli miasta Pietropawłowsk.

[size=75][ Dodano: Pon 20 Sie, 2012 21:03 ][/size]
Vino 20 sierpnia spotkał się ze swoim pierwszym trenerem (Sergei Kruchina). Pierwszy trener Vina został odznaczony orderem honoru. Odznaczeń dokonywał w imieniu prezydenta Kazachstanu Minister Turystyki i Sportu w Kazachstanie (Talgat Ermegiyaev).

Link zawierający zdjęcia z ceremonii nagrodzenia orderem honoru.

Poniżej w załączniku zamieściłem kilka zdjęć przedstawiających małego Sashe oraz jego pierwszego trenera. Ciekawe czy rozpoznacie gdzie na zdjęciach jest Vino. :slight_smile:

[size=75][ Dodano: Wto 21 Sie, 2012 21:38 ][/size]
Dziś rano Vino postanowił zostać kucharzem w restauracji śródziemnomorskiej Argento. Vino przygotował sałatkę z ananasem. :slight_smile: Sałatka została przeznaczona na licytację.

Link zawierający zdjęcia z restauracji Argento.

Alexander Vinokourov ma zostać w Kazachstanie do 29 sierpnia. Rodzinny Pietropawłowsk ma odwiedzić 23 sierpnia. W planie wizyty znajduje się między innymi spotkanie z uczniami szkół sportowych oraz procesja mająca przejść głównymi ulicami miasta, do której mają dołączyć rowerzyści.

[size=75][ Dodano: Czw 23 Sie, 2012 21:54 ][/size]
Mistrz przybył do rodzinnego Pietropawłowska. Na lotnisku powitała go cała społeczność w tym uczniowie szkół sportowych. Na cześć Mistrza odbył się przemarsz głównymi ulicami miasta. Ludzie skandowali jego imię. Każdy chciał dostać autograf oraz wyrazić swoją wdzięczność. Duża część ludzi nie mogła powstrzymać łez. W centrum miasta Vino spotkał się z Gubernatorem Północnego Kazachstanu, który pogratulował Mistrzowi, przekazał mu certyfikat uznania oraz klucze do samochodu marki Toyota. Vino podziękował swoim rodakom za wsparcie. Kazach odwiedził również przedszkole gdzie rozdawał małym dzieciom autografy. Vino został w dniu 25 sierpnia odwiedził Departament Spraw Wewnętrznych w Pietropawłowski gdzie został między innymi odznaczony w imieniu Ministra Spraw Wewnętrznych medalem za wybitne zasługi oraz medalem kazachstańskiej policji. Jako porucznik Vino zaprezentował się w mundurze oraz ze złotym medalem olimpijskim.

Link zawierający zdjęcia z Pietropawłowska.