Amatorskie grupy kolarskie

[quote=“Paweł”]
Weltur, TRW, a juz na pewno Danielo.pl nie sa grupami zawodowymi, jakie przepisy zabraniają w nich startów innym kolarzom np. tylko na jednym wyścigu np? znam osobiście Daniela, mało tego jeździłem w tym sezonie w jego ciuchach, bo nie w jego grupie bo ta istnieje w wersji szczątkowej /2-3 kolegów/ - dotykasz sedna sprawy - amatorskie grupy w polsce to wolna amerykanka, ale to lepiej chyba bo tak łatwiej tamim kolarzom pojechać wiekszy wyścig… przecież oni nie maja kontraktów obligujących ich do reklamy jakiejś okreslonej grupy!/tzn w tych wiekszych jak weltur to moze i tak ale nie znam tych niuansów/ wiem że np. w TRW na dookoła mazowsza jechali inni kolarze bo tam trzeba zgłosić druzynę, nie mozna ot tak sobie pojechać…

Bardzo popieram wlasnie tych kolarzy, ktorzy ‘‘pchają sie jak mogą’’ aby wystartowac w wyscigach profesjonalnych :slight_smile: Zastanawialo mnie tylko to na jakiej podstawie mozna jezdzic pod szyldem innych ekip… Dzieki za objasnienie…

A druga sprawa , ktorą poruszelem to wlasnie elita w wyscigach masters 0 … nie jakoby mam cos przeciwko temu ale poprostu po co 2 odzielne kategorie ktore i tak nie są zawsze respektowane :wink:

Hej masterio! Tak naprawdę kat. “0” nie istnieje! była kiedys ale została zlikwidowana, teraz mastersi zaczynaja się od 30 roku zycia w kat “I”, a ci co nie czuja sie na siłach jeździć w elicie ale chcieliby spróbować sie pościgac to gdzie? I dla nich jest ta nieoficjalna “0”. ja gdy miałem 28, 29 lat to wykupiłem licencje elity i jexdziłem gdzie sie dało… Na wyścigach z prawdziwymi seniorami to jednak nie dawałem rady, w porzednim sezonie jeździłem juz z licencja mastersa i było lepiej:) plany na następny mam ambitne zobaczymy co z tego wyjdzie… ale licencje tez będę miał mastersa… a jak sie uda to spróbuje wystartowac na jakimś wiekszym wyscigu elity/no ale czas i kasa…/ Musze normalnie pracować 8h dziennie i nie wiem czy bedę w stanie sie przygotowac… No ale ja traktuję to jako przygodę, ale tacy kolarze w wieku ok. 25 lat to naprawde ciężko mają.

no to Pawel zycze powodzenia w wyscigach zarowno w mastersach jak i w elicie :] ;]