Amgen Tour of California 2016

Zakładam osobny temat, bo jednak wyścig trwa 8 dni i poprzednie edycje pokazały, że cieszy się na naszym forum sporym powodzeniem.

trasa:
procyclingstats.com/race.php?id=163995&c=4

o tyle ciekawa, że jeśli chodzi o góry to mamy kilka nowych rozwiązań.
przede wszystkim przez usytuowanie mety etapu nr 3 na nieznanej dotąd Gibraltar Road (12km, śr. 8%), ale i 60-kilometrowy podjazd pod Carson Pass na piątym etapie robi wrażenie.

obsada:
procyclingstats.com/race/Amg … _Startlist

jeśli chodzi o zawodników na generalkę to podobnie jak rok temu - bez rewelacji; a nawet jak już trafi ktoś ciekawszy to upiera się, że nie przyleciał tam po wynik.
dlatego - podobnie jak rok temu - tempo na górskich etapach nie będzie jakieś zawrotne i możliwych rozwiązań jest naprawdę sporo.

Co natomiast może się podobać to nazwiska sprinterów:
Sagan, Kristoff, Cavendish, Degenkolb, Bonifazio, Sinkeldam, D.van Poppel, Groenewegen, Coquard, Wippert, Stuyven, Boonen czy Richeze.

btw, orientuje się ktoś czemu nie ma M.Busche?

Zapraszam do dyskusji.

Właśnie. Rzadko coś takiego piszę, ale mass-sprinty zapowiadają o niebo ciekawiej niż wspinaczki górskie. Zresztą lubię oglądać te finisze na ulicach kalifornijskich o szerokości Amazonki. Nie to, co ciasna Europa :wink:

Ta Katiusza na liście startowej mi coś nie pasuje.
Koniec Zimnej Wojny, czy co? :wink:

Chyba nie podejrzewasz, że chcą coś przeszmuglować do Stanów? :wink:

To raczej intencje organizatorów wydają mi się niezbyt przejrzyste :smiley:

Czytałem w kilku miejscach, że trasa bardzo ciekawa i trudna, ale nie mam pojęcia czym te opinie były poparte, bo ja tu widzę nudny standard. 5x sprint, jeden sprint pod górę, jeden górski finisz i jedna czasówka… Jedyny plus to fakt, że obsada sprinterska jest naprawdę świetna i będzie na co popatrzeć. Bardzo jestem ciekaw jak Coquard wypadnie na tle Sagana czy Kristoffa.

Na generalkę to pewnie Dennis, chociaż ja życze wygranej Mosconowi bądź Tao :wink:

Może robią grunt pod prezydenturę Trumpa. :slight_smile:

Heh, my trochę patrzymy na Kalifornię przez pryzmat walki najlepszych, ale dla wielu tych chłopaków z kontynetalnych drużyn jest to bardzo wyczerpujący wyścig, wręcz walka o przetrwanie.
Jak się gdzieś zawieruszą w pierwszej połowie takiego etapu jak jutro to mają po wyścigu.

Axeon Hagens Berman to jeden z najciekawszych projektów kolarskich ostatnich lat. Przyglądam im się z wielką uwagą.

Sagan potwierdza, że uwielbia Kalifornie, bardzo ładne zwycięstwo.

Sagan kocur :smiley:

Ale sie przedarl ! Prawie jak Greipel …

No i Sagan tracił koszulkę lidera. :smiley:

Ciekawe, czy Amerykanom kiedykolwiek udało się pokazać coś więcej poza walką o zwycięstwo :wink:

Tour tracker już dla mnie kultowy. Lubię tę odmienność, natomiast realizacja (no i podstawowa sprawa - różnice czasów) pozostawia wiele do życzenia. No ale czego tu chcieć od kermesu :wink:

Fajne autostrady, choć “kocie oczka” na ostatnich kilometrach to za fajne nie są. Ale i tak lepsze to niż wąskie i kręte dróżki z tramwajowymi szynami gdzieniegdzie.

Ta końcowa góra na 3 etapie na papierze wygląda obiecująco. Tylko, czy będą chętni, by na niej poszaleć? Bo górali jak na lekarstwo.

Moja propozycja: Ten Dam reaktywacja. Dawno go nie było widać, a lubi Ameryke.

A może Van den Broeck albo Brajkovic?

Ale to tak życzeniowo. Pewnie Talansky z pomocą Craddocka będzie rozdawał karty. Geo-Hart bedzie wysoko, może ktoś z Treka.

Czarny dzien dla Skyowców - P. Kennaugh sie połamał w USA, opuścił wyścig i zmierza do szpitala celem przeprowadzenia badań. Podejrzenia połamania.
No to Sky zostało dzisiaj ostro zaorane.

Cały ten sezon dla sky nie jest jak na razie szczęśliwy.

Już takiej tezy to bym nie dawał. Wygrali swój monument, Landa coś podziałał przynajmniej na Trentino, Kwiato na E3, a Froome jeśli się nie rozłoży po da radę na Tdf.

Alaphilipe robi to co rok temu zabrał mu Sagan.

Tzn chodziło mi po początek sezonu.

Dziś ładnie pojechał Alaphilipe.