Ankieta: Doping

Jaka powinna być kara za korzystanie środków dopingujących??

• Zawieszenie dożywotnie + zwrot 100% zarobionych pieniędzy podczas całej kariery.
  • Zawieszenie dożywotnie + zwrot 50% zarobionych pieniędzy podczas całej kariery.
  • Zawieszenie dożywotnie.
  • zawieszenie na 10 lat.
  • Inna kara
  • zawieszenie na 5 lat.
  • zawieszenie na 2 lata.
  • zawieszenie na rok.
  • zawieszenie na pół roku.

0 głosujących

Tak jak w pytaniu w ankiecie: Jaka powinna być kara za korzystanie środków dopingujących?

Prosiłbym bo zagłosowaniu o uzasadnienie swojej decyzji.

Zaglosowalem za opcja “inna kara”
Bo wg mnie nie fair bylaby kara dla samego zawodnika.
Kazdy profesjonalny team ma jakiegos lekarza sportowego - a jesli nei, to UCI powinna wymusic zatrudnianie takowego i zobowiazac do przesylania wynikow badan.

Przy kazdym anormalnym wyniku zespol mialby obowiazek powiadamiac wladze - hjesli tego nie zrobi, a zawodnik wpadnie, to a) zawodnik otrzymuje kare w zaleznosci od przewinienia (dyskwalifikacja czasowa lub dozywotnia w przypadku recydywistow)
b) klub otrzymuje wysoka kare finansowa.

Po prostu nie wydaje mi sie, zeby pojedynczy zawodnik mial duzy wybor. To, co slychac od swiadkow w sprawie zespolu armstronga swiadczy raczej o dobrze dzialajacej organizacji - nie przez przypadek co drugi opuszczajacy grupe Armstronga kolarz wpadal…

Zgadzam się z tobą. Jestem za karaniem zawodników ale może bardziej by się opłacało karanie kierownictwa i lekarzy teamu.
Np. doping Kornelii Marek cały czas jest niewyjaśniony. Jakiś tam lekarz czy ktoś teamu na początku zeznawał ze nie dawał jej żadnych zastrzyków żylnych a jak inna zawodniczka powiedziała ze dostawała to w tedy lekarz ze to witaminy. Nie wiem ile w tym prawdy a ile przebarwienia ze strony redaktorów bo czytałem to na plotkarskiej stronę .

Podałem przykład nie z kolarstwa ale najbardziej znany wśród z Polskich kibiców wszystkich sportów. Marek ma 2 lata zawieszenia a sztab polskich biegów jest taki sam, choć było już kilka afer oprócz tej z Kornelią. Ale się nie dziwmy ze Tajner nic nie zmienia jak większość to jego koledzy. A w innych dyscyplinach nawet rodzina Tajnera prowadzi kadry, choc nawet nie miał wcześniej żadnego doświadczenia.