Artykuły naukowe

Witam,
Czy zna ktoś z was artykuły naukowe/opracowania naukowe dotyczące dopingu w kolarstwie a zwłaszcza spraw Armstrona i Pantaniego? Nie interesują mnie wycinki w gazetach czy wpisy na blogach a artykuły w czasopismach, książki lub też jakieś materiały z konferencji. Z góry dzięki za pomoc.

Martinus, według mojego rozeznania jest kilkadziesiąt do kilkuset artykułów o dopingu w kolarstwie w recenzowanych czasopismach naukowych, w tym kilkanaście poświęconych Armstrongowi (nie wiem czy są artykuły o Pantanim). Ja zacząłbym od artykułu:

The development of doping use in high-level cycling: From team-organized doping to advances in the fight against doping.

w Scandinavian Journal of Medicine and Science in Sports. Autorka pracuje w Lozannie, więc powinna mieć orientację :slight_smile:

O dzięki. Potrzebowałem właśnie punktu zaczepienia. Z Armstrongiem kłopotu nie będzie, ale z Pantanim chyba trochę gorzej. Kojarzysz może jakiekolwiek artykuły w czasopismach poświęcone Pantaniemu, niekoniecznie dotykające problemu dopingu?

Nie znam niczego poświęconego wyłącznie Pantaniemu w języku angielskim, choć przypuszczam, że mogą istnieć artykuły o Pantanim o bardziej lokalnym obiegu napisane w języku włoskim. Pomniejsze wzmianki o Pantanim pojawiają się natomiast w wielu artykułach, np. :

  • the Tour de France and the doping issue,
  • Challenges and threats to implementing the fight against doping in sport
  • Sport, enhancement and the inefficacy of anti-doping policy

Być może zainteresuje Cię również film: The Accidental Death of a cyclist (2014)

Jeśli mogę jeszcze jakoś pomóc to pisz śmiało!

Może kogoś zainteresuje:

spordiinfo.ee/est/g22s159

Dynamikacja, Projekt i druk gazet