Bagażnik rowerowy na hak

Witam,

Córka mi podrosła na tyle, że możemy już ją wozić w foteliku, więc odkryliśmy z żoną przyjemność rowerowania. Chciałoby się jednak zmienić trochę okolicę i zastanawiam się nad bagażnikiem, coby rowery przewieźć. Mamy dość stare rowerki, które mają “skośną” ramę, nie wiem jak to profesjonalnie nazwać, ale chodzi mi o coś mniej więcej takiego:

Chciałybm kupić bagażnik na hak, ale nie mam pojęcia, czy z taką ramą mogę użyć zwykłego “wieszaka”:

Czy też to nie zadziała i muszę szukać “platformy”:

Dodam jeszcze, że rowery są nie pierwsej młodości i bardzo mi zależy aby cena bagażnika nie przekraczała ich wartości :wink:. Przewóz byłby raczej na niewielkie odległości, więc nie chcę się bawić w bagażnik dachowy, ponieważ mam wrażenie, że załadowanie takich rowerów zajęłoby dłużej niż sama podróż. Mam hak, i chce to wykorzystać.

Niech Wam Bozia w dzieciach wynagrodzi za rady :wink:

Możesz kupić zwykły wieszak. W Decathlonie, Norauto i w sklepach które handlują bagażnikami można kupić tzw adapter do damki. Zakładasz na rower i normalnie wieszasz. A bagażniki używane można kupić w necie:lol:

a nie można bezpośrednio na ramie? Na jednym z tych rowerów jest już przymocowane coś w stylu adaptera do damki (konkretnie poprzeczka na ten fotelik dla dziecka: myweeride.pl/index.php?id=102). Jest to dość szerokie, i nie jestem pewien, czy będzie pasowało do “wieszaka”.

Zastanawia mnie, czy będzie OK jak te rowery będą wisieć pod lekkim kątem.

z tego co wiem do przewożenia damek trzeba mieć adapter. Ale z własnego doświadczenia ci nie powiem bo kupiłem używana holenderską platformę i jestem zachwycony tym sposobem przewożenia rowerów:smile: