Bayern-Rundfahrt


#1

Od 27 do 31 maja w Niemczech odbywa sie ceniona etapówka Bayern-Rundfahrt(Tour of Bavaria).To 30 edycja tego wyscigu.Od 1980 do 1988 startowali amatorzy,od 1989 dolaczyli zawodowcy.Na liscie zwyciezcow mamy znakomitych kolarzy.Trzyktotnie wygrywali tu Michael Rich i Jens Voigt.W 2008 triumfował Christian Knees.Jedzie on takze w tym roku ale praktycznie juz bez szans na dobry wynik.

Czołówka klasyfikacji po 2 etapach:

1 Markus Eibegger (Aut) ELK Haus 8.46.03
2 Linus Gerdemann (Ger) Team Milram 0.06
3 Maxime Monfort (Bel) Team Columbia - Highroad 0.11
4 Lasse Bochmann (Den) Team Saxo Bank
5 Stefan Denifl (Aut) ELK Haus 0.13
6 Sylvain Calzati (Fra) Agritubel 0.17
7 David Lelay (Fra) Agritubel 0.19
8 Thomas Peterson (USA) Garmin - Slipstream 0.43

Praktycznie tylko ta ósemka ma szanse na walke o czołowe miejsce w generalce.
3 etap jest płaski,4 to czasowka a ostatni dosc trudny z dwiema gorskimi premiami.W tej sytuacji faworytem do zwyciestwa wydaje sie być Gerdemann,który tym wyscigiem rozpoczyna przygotowania do TdF,gdzie zamierza powalczyc o dobry wynik.


#2

Linus walczy o zwycięstwo :wink: Oby mu się to udało, bo to wyborny kolarz :mrgreen: hmm dobre miejsce Monforta, zobaczymy jak będzie dalej :wink:


#3

Po finiszu z peletonu swoj drugi etap wygrywa Andre Greipel! Generalka bez zmian,jutro czasowka na ktorej wszystko powinno sie rozstrzygnać.


#4

Greipel zdecydowana wygrana :wink: Nie było dziś na Niego mocnych :wink: Jutro czasówka, więc trzymajmy kciuki za Gerdemanna :wink:


#5

3 etap:

1 André Greipel (Ger) Team Columbia - Highroad 4.11.37 (42.49 km/h)
2 Heinrich Haussler (Ger) Cervelo Test Team
3 Sebastian Siedler (Ger) Vorarlberg - Corratec
4 Francisco Jose Pacheco (Spa) Contentpolis-Ampo
5 Tony Martin (Ger) Team Columbia - Highroad
6 Pieter Vanspeybrouck (Bel) Topsport Vlaanderen - Mercator
7 Koldo Fernandez (Spa) Euskaltel - Euskadi
8 Gerald Ciolek (Ger) Team Milram
9 Mikel Gaztanaga (Spa) Contentpolis-Ampo
10 Lucas Schädlich (Ger) Thüringer Energie Team

Generalka:

1 Markus Eibegger (Aut) ELK Haus 12.57.40
2 Linus Gerdemann (Ger) Team Milram 0.06
3 Maxime Monfort (Bel) Team Columbia - Highroad 0.11
4 Lasse Bochmann (Den) Team Saxo Bank
5 Stefan Denifl (Aut) ELK Haus 0.13
6 Sylvain Calzati (Fra) Agritubel 0.17
7 David Lelay (Fra) Agritubel 0.19
8 Thomas Peterson (USA) Garmin - Slipstream 0.43
9 Simon Geschke (Ger) Skil-Shimano 2.29
10 Dionisio Galparsoro (Spa) Contentpolis-Ampo 2.37


#6

czemu Geschke jest pogrubiony?

Eibegger walczy o dobre imie austraickiego kolarstwa. Dzielnie towaszyszy mu w tym mlody Denifl.


#7

A tak mi sie pogrubilo niewinnie :wink: To z sympatii do niemieckich kolarzy,a Geschke to w dodatku swojsko brzmiace nazwisko…

[size=75][ Dodano: Sob 30 Maj, 2009 14:23 ][/size]
Na mete dojechał w znakomitym czasie Tony Martin.30 minut i 9 sekund to byc moze bedzie rezultat,ktory da mu dzis zwyciestwo.Chyba tylko Bert Grabsch moze mu zagrozic.Czekamy juz na przejazd czolowki i Gerdemanna.

Bert kilka km przed meta ma 22 sekundy straty do Martina.Zanosi sie na drugi wynik na mecie.

Grabsch na mecie.Wynik o 25 sekund slabszy od Martina.Wyglada na to,ze Tony Martin jest dzisiaj nie do pokonania.


#8

Martin fenomenalnie pojechał :astonished:

Grabsch również zasługuje na słowa uznania :wink: go go go Linus :wink:


#9

Na mecie z dobrym czasem David Lelay: 30.59, za chwil kilka wszystko bedzie jasne…

[size=75][ Dodano: Sob 30 Maj, 2009 15:05 ][/size]
Monfort kilka km przed meta ma 3 czas,zaraz tam beda Linus i Eibegger.


#10

Monfort jedzie zaskakująco dobrze… Ale to cieszy :wink:


#11

Emocje siegaja zenitu,Linus ma ten sam czas co Monfort.W generalce dzieli ich 5 sekund.Ostatnie kilometry,nadzieje Niemcow skupione teraz w osobie Linusa,czy wytrzyma?


#12

Powinien wytrzymać… Przecież walczy o zwycięstwo w klasyfikacji generalnej i jest bardzo dobry w jeździe na czas :exclamation:


#13

Dramatu ciag dalszy,Eibegger ma czas 22.50 i traci do Linusa 6 sekund.wlasnie 6 sekund dzielilo ich w generalce.Zaraz wjada! Linus trzymaj sie

[size=75][ Dodano: Sob 30 Maj, 2009 15:12 ][/size]
Monfort na mecie: 30.51…

[size=75][ Dodano: Sob 30 Maj, 2009 15:14 ][/size]
Linus Gerdemann!!! 30.46! kapitalnie,teraz Eibegger musi byc o 7 sekund slabszy chociaz…

[size=75][ Dodano: Sob 30 Maj, 2009 15:18 ][/size]
Cos musialo mu sie stac i nie wytrzymal psychicznie bo na koncowce stracil sporo i spadl na dalsze miejsce.Oznacza to prowadzenie w generalce Gerdemanna,jutro niezbyt ciezki etap i wszystko powinno sie utrzymac.


#14

Piękny dzień dla Linusa Gerdemanna :mrgreen: Będzie zwycięstwo w generalce :mrgreen:

Wielki wyczyn Martina, który dziś nie miał sobie równych :wink: 2 miejsce dla Grabscha, 3 miejsce dla Linusa :wink: Monfort również dobry występ :wink:


#15

Niemniej brawa dla Eibeggera.
Lelay wyrasta na czolowego harcownika TdF.
A T.Martin to obecnie jeden z najlepszych czasowcow, w tym sezonie jest i raczej bedzie lepszy niz Grabsch.


#16

Martin rusza po Mistrzostwo Świata w jeździe na czas :mrgreen:


#17

Wyniki 4 etapu:

1 Tony Martin (Ger) Team Columbia - Highroad 30.09 (51.73 km/h)
2 Bert Grabsch (Ger) Team Columbia - Highroad 0.25
3 Linus Gerdemann (Ger) Team Milram 0.37
4 Maxime Monfort (Bel) Team Columbia - Highroad 0.42
5 David Lelay (Fra) Agritubel 0.50
6 Eloy Teruel (Spa) Contentpolis-Ampo 0.56
7 Patrick Gretsch (Ger) Thüringer Energie Team 0.59
8 Heinrich Haussler (Ger) Cervelo Test Team 1.09
9 Christophe Moreau (Fra) Agritubel 1.12
10 Marcus Burghardt (Ger) Team Columbia - Highroad

Klasyfikacja po 4 etapach:

1 Linus Gerdemann (Ger) Team Milram 13.28.32
2 Maxime Monfort (Bel) Team Columbia - Highroad 0.10
3 David Lelay (Fra) Agritubel 0.26
4 Lasse Bochmann (Den) Team Saxo Bank 0.45
5 Markus Eibegger (Aut) ELK Haus 1.30
6 Sylvain Calzati (Fra) Agritubel 1.38
7 Stefan Denifl (Aut) ELK Haus 1.39
8 Thomas Peterson (USA) Garmin - Slipstream 2.32
9 Thomas De Gendt (Bel) Topsport Vlaanderen - Mercator 3.12
10 Simon Geschke (Ger) Skil-Shimano 3.13

[size=75][ Dodano: Nie 31 Maj, 2009 18:46 ][/size]
Wyniki 5 etapu:

1 André Greipel (Ger) Team Columbia - Highroad 4.00.33 (41.16 km/h)
2 Heinrich Haussler (Ger) Cervelo Test Team
3 Koldo Fernandez (Spa) Euskaltel - Euskadi
4 Gerald Ciolek (Ger) Team Milram
5 Alex Rasmussen (Den) Team Saxo Bank
6 Maarten Neyens (Bel) Topsport Vlaanderen - Mercator
7 Francisco Jose Pacheco (Spa) Contentpolis-Ampo
8 Marcus Burghardt (Ger) Team Columbia - Highroad
9 Sebastian Siedler (Ger) Vorarlberg - Corratec
10 Mikel Gaztanaga (Spa) Contentpolis-Ampo

Klasyfikacja końcowa:

1 Linus Gerdemann (Ger) Team Milram 17.29.05
2 Maxime Monfort (Bel) Team Columbia - Highroad 0.10
3 David Lelay (Fra) Agritubel 0.26
4 Lasse Bochmann (Den) Team Saxo Bank 0.45
5 Markus Eibegger (Aut) ELK Haus 1.30
6 Sylvain Calzati (Fra) Agritubel 1.38
7 Stefan Denifl (Aut) ELK Haus 1.39
8 Thomas Peterson (USA) Garmin - Slipstream 2.32
9 Simon Geschke (Ger) Skil-Shimano 3.11
10 Thomas De Gendt (Bel) Topsport Vlaanderen - Mercator 3.12

Zwyciestwo Gerdemanna,czy zwiastuje ono nadejscie wysokiej formy?Przekonamy sie na Dauphine.3 wygrane etapy Greipela musza takze budzic respekt jego sprinterskich konkurentow.


#18

Greipel jest w formie :mrgreen: Kolejny wygrany finisz :wink: Gerdemann na pewno ucieszy się z tego zwycięstwa w wyścigu :wink: Należało mu się :wink:


#19

Ładnie Linus. Wygrana etapówka, to cieszy. Ciekawe jak spisze się na Dauphine, a później na Tour de France? Oby poszło mu jak najlepiej :slight_smile:


#20

Dokładnie,on potrzebuje jakiegoś impulsu,który by sprawił,ze uwierzy w siebie.Moze na Dauphine takie cos sie zdarzy…