Bondariew wykluczony z 3 dni w Panne


#1

Powód jak zawsze - zbyt wysoki poziom hematokrytu. Ciekawe jak zareaguje Kosmala i co wykażą testy na EPO?
Spodziewałbym się standardowego w Polsce tłumaczenia, że np. winien jest trening na wysokości w USA.


#2

miałeś racje brat z tym tłumaczeniem. Ale w to akurat wierze, bo rzadsze powietrze wymusza na organiźmie zwiększoną produkcję czerwonych krwinek (czyli hematokryt wzrasta), choc w jakim stopniu to nie wiem :slight_smile:


#3

Jak dla mnie to tłumaczenie z treningiem wysokogórskim jest wiotkie. Wielu kolarzy trenuje na wysokościach i jakoś nie stwierdzają u nich zbyt wysokiego poziomu hematokrytu.


#4

Komunikat Intela:

Jak widać nie ma mowy o hematokrycie, podwyższony jest poziom retikulocytów.


#5

Czyli piersze oznaki, ze sezon w pełni :slight_smile:


#6

Bondariew nie mial podwyzszonego hematokrytu, lecz podwyzszona ilosc retikulocytow czyli mlodych krwinek czerwonych, moze to byc spowodowane wieloma czynnikami(naturalnymi jak i sztucznym). Od badania sa sztaby kontroli dopingowych i odpowiednie przepisy! Nie oceniajcie niczego powierzczownie jak nie ma na to zadnych dowodow! Pozdrawiam!


#7

Nie zastanawialiscie sie nigdy dlaczego koalrze jada na zgrupowania przed sezonem zawyzaj w takie miejsca gdzie, nie grozi im zadna niezapowiedziana kontrola itp ??


#8

To, ze to jest na odludziu to pewnie dlatego, zeby nie byc narazonym podczas treningu na duzy ruch samochodowy. Chodz swoje tajemnice tez pewnie maja :wink:
A nalot i kontrola antydopingowa zawsze moze im grozic bo miejsca zgrupowań są oficjalnie podawane :smiley:


#9

Wiadomość przeczytałem na niemieckim serwisie RADSPORT-NEWS-COM i wynikało z niej to co napisałem. Wynikało z niej nawet więcej, bo przypominali o sukcesach Bondariewa na TdP i sugerowali, że są podejrzane.
Jednym słowem negatywna opinia o Intel-Action poszła w świat.
Kierownictwo Intel’a teraz tłumaczy, że to się zdarza po treningu wysokogórskim i nie jest aż tak niezwykłe. Jeżeli to prawda to goście zawiedli na całej liniii. Powinni przebadać zawodników po powrocie i nie wstawiać Bondariewa do składu. A tak smród pozostał i będzie się za nimi ciągnął.

P.S.
A sądząc po wynikach to powinni wycofać z wyścigu cały skład :wink:.


#10

Bardzo źle zaplanowali pierwszy start po zgrupowaniu. Z gór na płaski wyścig. Konkurencja ściga się już 3 miesiące. Wyścig najwyższej rangi (HC) nie licząc ProTour. Teamy z najwyższej półki. Personalnie wystawili najsłabszy skład. I zbierają baty, i sportowe i … (B.B.) Jakby nie można było wystartować na wyścigu drugiej kategorii dla wprowadzenia organizmu na wyścigowe obroty. Pan Menager siedzi w domku, a Dyrektor Sportowy, Robert Duda pewno się nieźle :blush:, tam na wyścigu. A można było tego uniknąć.


#11

Menedżerem Intela jest Cycling Service i De Panne jest pierwszym wyścigiem przez nich współorganizowanym. Wydaje mi się, że Intel musiał jechać ten wyścig bo zobowiązuje go do tego umowa.
Tu macie listę wyścigów podlegających pod Cycling Service:

cyclingservice.com/agenda.php


#12

To nie jest pierwszy wyścig w sezonie przy którym pracuje Cyclingservice. Firma ta pracowała przy innych wyścigach organizowanych na północy Europy od poczatku sezonu. Po zakończeniu wyścigu jego nazwa jest usuwana z agendy, tak więc można odnieśc wrażenie, ze jest to ich pierwszy wyścig. Dzien po zakończeniu wyścigu wokół Panne , nie będzie go w spisie imprez kolarskich Cs.


#13

Fakt. Ostatnio był taki temat na starym forum i wyleciało mi z głowy to, że trochę już tych wyścigów w sezonie zorganizowali.