Bondariew wykluczony z 3 dni w Panne

Powód jak zawsze - zbyt wysoki poziom hematokrytu. Ciekawe jak zareaguje Kosmala i co wykażą testy na EPO?
Spodziewałbym się standardowego w Polsce tłumaczenia, że np. winien jest trening na wysokości w USA.

miałeś racje brat z tym tłumaczeniem. Ale w to akurat wierze, bo rzadsze powietrze wymusza na organiźmie zwiększoną produkcję czerwonych krwinek (czyli hematokryt wzrasta), choc w jakim stopniu to nie wiem :slight_smile:

Jak dla mnie to tłumaczenie z treningiem wysokogórskim jest wiotkie. Wielu kolarzy trenuje na wysokościach i jakoś nie stwierdzają u nich zbyt wysokiego poziomu hematokrytu.

Komunikat Intela:

Jak widać nie ma mowy o hematokrycie, podwyższony jest poziom retikulocytów.

Czyli piersze oznaki, ze sezon w pełni :slight_smile:

Bondariew nie mial podwyzszonego hematokrytu, lecz podwyzszona ilosc retikulocytow czyli mlodych krwinek czerwonych, moze to byc spowodowane wieloma czynnikami(naturalnymi jak i sztucznym). Od badania sa sztaby kontroli dopingowych i odpowiednie przepisy! Nie oceniajcie niczego powierzczownie jak nie ma na to zadnych dowodow! Pozdrawiam!

Nie zastanawialiscie sie nigdy dlaczego koalrze jada na zgrupowania przed sezonem zawyzaj w takie miejsca gdzie, nie grozi im zadna niezapowiedziana kontrola itp ??

To, ze to jest na odludziu to pewnie dlatego, zeby nie byc narazonym podczas treningu na duzy ruch samochodowy. Chodz swoje tajemnice tez pewnie maja :wink:
A nalot i kontrola antydopingowa zawsze moze im grozic bo miejsca zgrupowań są oficjalnie podawane :smiley:

Wiadomość przeczytałem na niemieckim serwisie RADSPORT-NEWS-COM i wynikało z niej to co napisałem. Wynikało z niej nawet więcej, bo przypominali o sukcesach Bondariewa na TdP i sugerowali, że są podejrzane.
Jednym słowem negatywna opinia o Intel-Action poszła w świat.
Kierownictwo Intel’a teraz tłumaczy, że to się zdarza po treningu wysokogórskim i nie jest aż tak niezwykłe. Jeżeli to prawda to goście zawiedli na całej liniii. Powinni przebadać zawodników po powrocie i nie wstawiać Bondariewa do składu. A tak smród pozostał i będzie się za nimi ciągnął.

P.S.
A sądząc po wynikach to powinni wycofać z wyścigu cały skład :wink:.

Bardzo źle zaplanowali pierwszy start po zgrupowaniu. Z gór na płaski wyścig. Konkurencja ściga się już 3 miesiące. Wyścig najwyższej rangi (HC) nie licząc ProTour. Teamy z najwyższej półki. Personalnie wystawili najsłabszy skład. I zbierają baty, i sportowe i … (B.B.) Jakby nie można było wystartować na wyścigu drugiej kategorii dla wprowadzenia organizmu na wyścigowe obroty. Pan Menager siedzi w domku, a Dyrektor Sportowy, Robert Duda pewno się nieźle :blush:, tam na wyścigu. A można było tego uniknąć.

Menedżerem Intela jest Cycling Service i De Panne jest pierwszym wyścigiem przez nich współorganizowanym. Wydaje mi się, że Intel musiał jechać ten wyścig bo zobowiązuje go do tego umowa.
Tu macie listę wyścigów podlegających pod Cycling Service:

cyclingservice.com/agenda.php

To nie jest pierwszy wyścig w sezonie przy którym pracuje Cyclingservice. Firma ta pracowała przy innych wyścigach organizowanych na północy Europy od poczatku sezonu. Po zakończeniu wyścigu jego nazwa jest usuwana z agendy, tak więc można odnieśc wrażenie, ze jest to ich pierwszy wyścig. Dzien po zakończeniu wyścigu wokół Panne , nie będzie go w spisie imprez kolarskich Cs.

Fakt. Ostatnio był taki temat na starym forum i wyleciało mi z głowy to, że trochę już tych wyścigów w sezonie zorganizowali.