Brązowy medal Sary na zakończenie mistrzostw

Magdalena Sara zdobyła brązowy medal w keirinie w kategorii do 23 lat w ostatnim dniu rozgrywanych w Atenach mistrzostw Europy juniorów i młodzieżowców w kolarstwie torowym.
W tej samej konkurencji Tomasz Schmidt był piąty, a Rafał Poper - ósmy. W wyścigu punktowym młodzieżowców Łukasz Bujko zajął ósme miejsce.

Łącznie polska ekipa wywalczyła w Grecji cztery medale - trzy srebrne i brązowy. Wcześniej po srebro sięgnęła drużyna sprinterów juniorów (Paweł Sarnecki, Adrian Tekliński i Konrad Dąbkowski), Sara na 500 metrów w kategorii do lat 23 oraz Renata Dąbrowska w keirinie juniorek.

“Wschodzącą gwiazdką kolarstwa torowego jest Dąbrowska. Pozostali zawodnicy wypadli na swoim poziomie. Mieliśmy miejsca na podium i cztery ‘kartoflane’ czwarte miejsca, które przy odrobinie szczęścia mogły być zamienione na medale. W sumie był to udany start” - podsumował trener koordynator polskiej reprezentacji Edward Borysewicz.