Brixia Tour 2008


#1

Proponuję małą przystawkę przed transmisjami z Tour de France, a konkretnie skromne relacje live z interesującego wyścigu Brixia Tour, w którym startują nasi olimpijczycy – Tomasz Marczyński oraz Przemysław Niemiec. Wyścig ma mocną obsadę i odbywa się na górzystej trasie. Jutrzejszy i sobotni etap, kończy się finiszem pod górę, w tym drugim wypadku na Passo Maniva.

Relacje live odbywają się przy użyciu kilku zaledwie kamer stacjonarnych usytuowanych na mecie i nie przypuszczam, by coś się w tej materii zmieniło. Aktualne komunikaty z trasy podają Nicola Loda oraz Enrico Zaina. Dobrze byłoby zatem rozumieć „più o meno”, o czym ci panowie mówią, aczkolwiek etapy z górskimi finiszami powinny być w lokalnej telewizji bardziej przejrzyste.

Relację z dzisiejszego etapu ( jeżeli ma wyglądać jak dzisiejsza relacja live, to specjalnie bym nie polecał) można zobaczyć o godz. 22.15. Relacje live – jutro i pojutrze o 14.30, w niedzielę o 14.00. Relacje z poślizgiem można obejrzeć także w RAI 3 po zakończeniu transmisji z TdF.

Wracając do dzisiejszego etapu, to najlepiej z naszych spisał się Przemek Niemiec (jechał dziś spokojnie, bez szaleństw), który ma szansę na wysokie miejsce w klasyfikacji generalnej. Tomek Marczyński poniósł znaczne straty, nie wiem z jakiego powodu. Być może zaplątał się w jakąś kraksę, które dziś dawały się we znaki kolarzom.

Live - teletutto.it/In_diretta/