Buty spd dla wielkostopego (raczej trekking niż szosa)

Jako że następuje niejaka odwilż i łaskawie nam panujący zezwalają na “jazdę rekreacyjną” to pora kompletować ekwipunek. Poszukuje dobrych butów na lato w rozmiarze 47 (maks 48). Najbardziej odpowiednia dla mnie jest wkładka 30 - 30,5 cm. Do tej pory jeździłem w Shimano, które miały świetną wentylację i były ok do jazdy w okresie: późna wiosna-lato, więc szukam czegoś podobnego. Zapięcie typu BOA + rzep(y) byłyby ok, ale nie jest to warunek konieczny. Buty do roweru trekkingowego (bardzeij) i kolarskiego bo jeżdżę na obu w miarę po równo (mam już buty z normalną podeszwą do chodzenia) aczkolwiek nie typowo sztywne szosowe (jakiś kompromis 5-6 w tej skali na 12), by móc te kilka kroków w nim zrobić.

I tu już miałem pierwszy risercz. Byłem już o krok zakupu tych butków:

Ale. Trafiłem na fajną recenzję i… właśnie w kwestii wentylacji był jeden minusik. Bo skóra to jednak skóra. Podbijam więc pytanie, bo w moim wypadku wentylacja musi być naprawdę dobra. Stopy mi się dość mocno pocą. Przyznam, że Shimano [M122] było dla mnie przez wiele sezonów optymalne na letnią jazdę, więc chyba musiałbym mieć coś podobnego. Polecicie coś, a może jednak te skórkowe będą całkiem niezłe? Dzieki z góry za wszelki odzew.

Ten temat został automatycznie zamknięty 15 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.