Buty szosowe SIDI, a pedały Shimano

Jakich używasz butów szosowych?

• Shimano
  • SIDI
  • Diadora
  • Adidas
  • Nike
  • Inne

0 głosujących

Czy buty SIDI są sprzedawane z adapterami do bloków Shimano? Chodzi mi konkretnie o dopasowanie modelu butów Genius 5 BLACK STEEL do pedałów PD-A515.

Czy można założyć do nich te bloki, czy konieczne są adaptery? Jak to wygląda? Przy niektórych modelach ewidentnie widać na zdjęciach, że da się to zrobić.

Przy okazji, jaka jest waga tego modelu butów SIDI?

PS. Łau! Można dodać załącznik.

[size=75][ Dodano: Wto 25 Kwi, 2006 17:37 ][/size]
Próbowałem utworzyć ankietę:
“Jakich używasz butów szosowych?”,
ale nic z tego nie wyszło, otrzymywałem komunikat “Za dużo opcji”. Może komuś się uda?

Propozycje:
Shimano
SIDI
Diadora
Adidas
Nike
Inne

No to spróbujmy…

Mea culpa - zapomniałem podać ilość w konfiguracji i wisiało 0. Już jest OK

Do wszystkich bloków systemu SPD-R (te metalowe na dwie śruby) trzeba użyć adaptora, ale serdecznie odradzam taki system. Używałem przez pewien czas i tylko były z tym problemy. Adaptor jest ze złego materiału - blok ma tendencję do przekręcania się (metal po twardym plasytku po prostu się ślizga). Trzeba cudować - pracować papierem ściernym, dawać nieśliskie podkładki. Nie warto.

To jaka rada, tzn. jeśli kupić SIDI, to warto mieć pedały na blok trójkątny typu LOOK?

Miedzy nami mowiac, niemal wszystkie w miare nowe, sportowe pedaly maja juz mocowanie bloku takie jak Look tj. na trzy sruby:
TIME - RXE/RXS
Shimano - SPD-SL
Campagnolo - ProFit
Look, …
Widzialem takze bloki na trzy sruby Ritchey (d. SPD-R).

Jesli chodzi o modele z II polowy lat 90. to akurat wszystkie mialy IMHO wady:
Time - niestandardowe mocowanie na 4 sruby
Shimano - niestandardowe mocowanie na 2 sruby i nieprzyjemne wypinanie
Campagnolo - zdecydowanie niewlasciwe (zbyt wysokie) ulozenie bloku i mala powierzchnia styku (maja to do dzis)
Look - blok starczal na miesiac, maksymalnie dwa…

Moja sugestia: kup RXE/RXS lub SPD-SL - bardzo wygodne, zdrowe, efektywne przy pedalowaniu i nie masz problemu z blokami.

Dzięki za porady, na razie (od 3 lat), jeżdzę na tych blokach dwuśrubowych i nie narzekam. Chciałbym tak naprawdę zmienić tylko buty (jak już to lepsze), ale okazuje się, że w tym wypadku warto również zmienić pedały.