Buty szosowe

Witam!

Od pewnego czasu rozmyślam nad zakupem butów szosowych z blokami SPD - moje dotychczasowe (model Adidas Girano) są już dość wysłużone. Mój problem polega na tym, iż mam ograniczony budżet. Interesuje mnie zakup nie przekraczający 250 zł. Macie jakieś ciekawe propozycje? Z butów szosowych, które jak do tej pory udało mi się wyszukać interesuję się takimi modelami jak:

  • Shimano SH R063;
  • Shimano SH-R064 (ten model podoba mi się najbardziej);
  • Shimano SH-R077.
    Myślicie, że powyższe modele są odpowiednie?

Pozdrawiam!

Edit (03.06.2012):

Ostatecznie zdecydowałem się nabyć buty Shimano SH-R077 (czarne). Udało mi się znaleźć je w dość niskiej cenie 215 zł. Uważam, że jest to dobry wybór. Buty są uniwersalne więc pozwalają na montaż zarówno bloków SPD jak i SPD-SL.





Bardzo dobry wybór,swego czasu miałem i sprawdziły się,polecałem także koledze, nie żałował. daj znać za jakiś czas jaka jest Twoja opinia na ich temat,to pomoże w podjęciu decyzji innym użytkownikom.

@Rowery-Elektryczne buty otrzymałem w poniedziałek (11 czerwca) więc nie zdążyłem ich jeszcze wypróbować w praktyce ale mam zamiar dokonać tej czynności w najbliższy weekend. Jak na swoją cenę z wyglądu są bardzo fajne (zwłaszcza wewnętrzny profil). Oprócz czarnego koloru dostępne są one również w wersji srebrnej. Ta druga wersja nie posiada chyba numerów mniejszych niż 40.

[size=75][ Dodano: Sro 20 Cze, 2012 22:01 ][/size]
A więc mam już za sobą praktyczny test butów szosowych Shimano SH-R077 (czarne). Dodam, że korzystam z bloków SPD (wielokierunkowe). Buty przetestowałem na 103 km trasie przebiegającej przez Góry Sowie. Komfort jazdy we wspomnianym modelu oceniam bardzo wysoko. Buty dzięki 3 rzepom dobrze trzymają się na nodze i nie obcierają stóp. Dodatkowo warto podkreślić, iż otwory (wentylacyjne/odprowadzające wodę) znajdujące się w podeszwach dobrze spełniają swoją rolę. W zasadzie jeśli miałbym się już na siłę do czegoś przyczepić to wspomniałbym o tym, że podeszwa butów dość szybko ulega różnym zarysowaniom podczas kontaktu z podłożem ale to normalne zjawisko, które występuje we wszystkich rodzajach butów szosowych. Reasumując polecam buty Shimano SH-R077 wszystkim kolarzom-amatorom, którzy nie dysponują dużym budżetem, a chcieliby niedrogo zakupić buty do jazdy po szosie. Oczywiście tak jak wspominałem w jednym ze swoich poprzednich postów buty umożliwiają montaż zarówno bloków SPD jak i SPD-SL.

Witam Wszystkich na forum. Dziękuje za wyczerpującą opinię,to na pewno się przyda ponieważ sam stoję teraz przed wyborem dobrego obuwia szosowego,stare odeszło niestety w zapomnienie. Ten wątek an pewno mi się przyda.

Pozdrawiam.

Chciałbym zaproponować moim zdaniem ciekawe i pożyteczne rozwinięcie tego wątku. Mianowicie: buty szosowe - w jakich butach jeździsz?
Sam przymierzam się do zakupu jakichś bucików, no i napotykam na różnorakie trudności w wyrobieniu sobie zdania na temat: jakie?
Do tej pory jeżdżę w butach które kupiłem bodajże pod koniec lat 70-tych, z Wałbrzyskiej Wytwórni Sprzętu Sportowego - czarne, dziurkowane , wiązane, na grubej skórzanej podeszwie w której też są otwory (wentylacyjne?). Buty były OK do koszyczków/nosków, ale parę lat temu zapragnąłem zmienić pedały na zatrzaskowe… i o dziwo udało mi się wkręcić bloki w dziury w podeszwie i jakoś nawet dobrze trzymają do dziś… No ale nic nie jest wieczne, a i trochę “z duchem czasu” wypadałoby pójść. Myślę o shimano r077 lub Lake CX165 - ten przedział cenowy. A tu w necie opinii jak na lekarstwo, często są to raczej dywagacje o wyższości świąt jednych nad drugimi, a nie rzetelne opinie.
A już na początku spotkałem się z problemem, który mógłby skutkować dziwną sytuacją przy zakupie butów przez internet (najpopularniejszy i najtańszy sposób). Normalnie noszę buty o rozmiarze 43. Wybrałem się do Cykloturu i przymierzam: Lake dobre były 44, sidi 44 za duże, DMT 44 ciut za małe (ale pewnie 45 byłyby jednak za luźne), shimano 44 cisły!! , 45 dobre…
I właśnie po tych doświadczeniach chciałbym zaproponować taką formułę tego wątku jak napisałem w pierwszym zdaniu (coś na kształt: jaką masz brykę). Na pewno pomocne dla wielu byłoby, jakby każdy rzetelnie opisał buty w których jeździ/jeździł, bez fałszywej dumy z posiadanych właśnie butów, ale otwarcie przyznając co w nich jest ok, a co nie tak. I fajnie by było, aby opisać zarówno te DMT za 99 zł jak i sidi z najwyższej półki. Jednych stać na buty najtańsze, i nie przeskoczą tego pułapu, innych na średniocenowe, a niektórych na takie z najwyższej półki… i niestety, większość dywagacji w necie dotyczy tej ostatniej kategorii, na którą może zdecydować się niewielu. Opisać to co się miało na nogach ( a nie to co się o danym bucie słyszało czy wyczytało - nie potoczne opinie, ale dane z praktyki) - jak wypadają rozmiary, czy trzeba kupić mniejsze, czy numer albo dwa większe, ile na nich jeździmy (jak intensywnie użytkowane), czy się rozłażą, rozciągają, czy bloki się wyrywają, czy noga się poci, cierpnie etc…

Bardzo dobra propozycja odnośnie wymiany doświadczeń związanych z butami szosowymi. Jak pisałem wcześniej: do tej pory używałem tylko Shimano SH-R077,ale je już dobrze scharakteryzowałeś i podzielam tą opinię. czekamy na pozostałych forumowiczów.

Witam.
Mam problem z doborem rozmiaru butów shimano 078. Otóż zamówione przeze mnie buty o rozmiarze 44 okazały się być chyba odrobinę za małe. Gdy trzymam w nich luźno nogę to duży palec dotyka ściany, ale nie jest podwinięty. W związku z tym obawiam się, że buty o rozmiar większe (tj. 45) mogą okazać się zbyt luźne. Dlatego mam pytanie, lepiej pozostać przy tych sprawiających wrażenie odrobinę za krótkich, czy też wymieniać na 45, które mogą być luźne. Nadmienię, że gdy mierzyłem stopę to wg. rozmiarówki shimano wyszło mi, że pasuje 44 (długość stopy to 27,5 cm, a w rozmiarówce shimano buty 44 mają wkładkę 27,8 cm) - zresztą gdy porównałem wkładkę z tych butów i z codziennych to są identyczne (również 44). No i jeszcze na koniec takie lekko za małe buty w trakcie jazdy jak duży dyskomfort mogą powodować (do tej pory nie miałem przyjemności jeździć z butami wpinanymi w pedały)? Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi.

mam podobnie i z perspektywy czasu wziol bym wieksze

Z racji tego, że też nie śpię na kasie musiałem wybierać z niższej półki cenowej. Udało mi się takie butki kupić na aledrogo za 239,99. Model SHIMANO SH-CT41 :

alerower.pl/odziez-i-buty/bu … zarne.html

Moje wrażenia z jady: Trudno powiedzieć, gdyż są to moje pierwsze kroki z mechanizmem spd w pedałach no i równocześnie także z butami przystosowanymi do niego. Mogę jednak potwierdzić, że jazda jest dużo przyjemniejsza niż z klasycznymi pedałami :slight_smile:

Mam pytanie czy do każdy but szosowy możemy dostosować do pedałów spd ( chodzi o wejścia, które zazwyczaj są używane do spinu).
wiem, że w przypadku Shimano SH R088 można dokupić bloki sh51 jak i adapter sh40. Ale czy jest to możliwe do każdego rodzaju buta szosowego , także np. do Specjala
specialized.com/pl/pl/ftr/sh … sport-road
?