Buty


#1

Mam problem jak jezdze to po jakieś 20 koło 30 km cierpnie mi lewa noga a pużniej prawa i musze stanąć i sciągnać buty aby poprawić krążenie czym jest to spowodowane może złym ustawieniem bloków bo zapięcia nie są mocno dopiete dodam że mam buty dopasowane idealnie do stopy.


#2

Co rozumiesz przez “idealnie”? Idealnie w znaczeniu - braku jakiegokolwiek luzu i idealnego przylegania buta do stopy. A może idealnie w znaczeniu - dobrania buta zgodnie z zasadami sztuki, tj. zostawienie odpowiedniej ilości miejsca na ‘swobodny’ ruch stopy w bucie? Mi nogi nigdy w butach nie cierpną, ani nie cierpły. Jednak pierwsze co pomyślałem, to właśnie o tym, co rozumiesz przez “idealne dopasowanie”.

Nie wiem czy to możliwe, ale być może masz za mały luz w pedałach, albo stopy Ci się nie przyzwyczaiły do pedałowania w butach ze sztywną podeszwą?


#3

Możliwe, że masz źle ustawione bloki w butach albo buty są zbyt małe/ciasne?
Sprawdź jeszcze raz bloki, postaraj się znaleźć jak najabrdziej neutralną pozycję - powinno pomóc.


#4

idealnie w sensie ze nie ma luzu ale tez zbyt mocno but nie naciska na stope czyli nie czuje ucisku buta a cierpnięcie wystepuje w palcach.


#5

czasem nie zalozyles wyczynowych blokow…tj. bez luzow na boki?


#6

są luzy bloki dostałem z pedałami PD-R540 shimano

a moze mam słabe krążenie w stopach.


#7

czyli zolte. Kiedys podobny mialem problem z prawa noga, tylko po ponad 100 km zazwyczaj noga mi dretwiala. Potem problem znikl. Zastanawiam sie czy kwestia przyzwyczajenia czy zmiany blokow. Na jesieni zmienialem bloki bo zdarlem poprzednie i na wiosne jak sporo jezdze noga nie dretwieje. Istnieje duze prawdopodobienstwo, ze troche w innym miejscu przykrecilem nowe bloki. Moze idz w tym kierunku. Nie wiem czy tak sie fachowo ustawia bloki, ale ja zalozylem buty na nogi, bloki lekko przykrecone, tak, zeby mogly sie ruszac na bucie, wpialem sie w pedaly i zaczalem krecic mechanizmem korbowym zeby noga sie ulozyla. Jak mi bylo wygodnie, poprosilem brata zeby dokrecil bloki, nie wypinajac sie z pedalow.