Buty

Co sądzicie o butach na szose ze sznurowadłami ? Jest sznurowadło + rzep !
czy jest to dobre i praktyczne rozwiązanie ?
Czy ktoś z Was może mi coś polecić ???
Jeśli macie może jakieś buty do sprzedania proszę o kontakt osobisty na e-mail.
Długość wkładki to 27.5 max 28 !!!
Za wszelkie udzielone porady dziękuję

Najważniejsze, żeby buty były wygodne !!!

Jak nie jesteś jakimś profi to spokojnie możesz jeździć w butach nawet z samymi sznurówkami. Każde buty, które dają możliwość zamontowania bloków i w konsekwencji stosowania pedałów zatrzaskowych będą lepsze od nosków ( to moja opinia, choć wiem, że pewno znajdą się oponenci ) lub jeżdżenia na pedałach platformowych.

Ja sam na MTB jeżdżę w takich butach sportowo-turystycznych ze sznurówkami i jednym rzepem i jestem z nich bardzo zadowolony.

Mój znajomy kupił w zeszłym sezonie super buciki szosowe SIDI czy Diadora – na nodze leżały super jak kupował, tymczasem podczas jazdy tak podobno uciskają go pod językiem ( buta oczywiści, hihihi ), że trudno w nich jeździć.
Zatem raz jeszcze : po pierwsze wygodne :o)

Cóż, rozwiązanie jest mało praktyczne ale oferuje bardzo dobre trzymanie stopy. W obecnie produkowanych butach szosowych bardzo rzadko stosowane co wcale nie znaczy że gorsze.

Może zbyt mocno zaciąga rzepy/sznurówki/klamry :question:
W przypadku butów szosowych ważna jest sztywnośc podeszwy dająca dobre przeniesienie energii.

ja czesto smigam w bucikach Adidas El Moro II na szosowce, sa to wlasnie buciki sznurowane z jedna rzepa i do jazdy treningowej czy turystycznej sa w sam raz (dla mnie wygodne, w miare sztywne i nie drogie).

Jeszcze a propos mojego kolegi i jego butów – tam problem polega na tym, że język wykończony jest taką twardą taśmą ( to się chyba nazywa oblamówka czy coś takiego ) i to po prostu ugniata go w stopę. Jak poluzuje bardzo zapięcia to z kolei stopa lata mu bucie … :o)))
Pewno to wszystko kwestie indywidualne, ale ma chłop problem.

A co sądzicie o butach Shimano SH-R 074?

PS. Jak to było z numeracją w butach Shimano - była zawyżona czy zaniżona?

Kuba, turystczno-sportowe buty, w których jeżdżę MTB i o których wyżej pisałem to właśnie SHIMANO. Z ich numeracją jest duże zamieszanie – normalne, cywilne buty noszę w rozmiarze 45, a te rowerowe musiałem kupić w rozmiarze 48 !!! ( czyli największym jaki mieli w tym modelu ). Nie polecam kupowania butów bez ich wcześniejszego mierzenia. Dodam jeszcze, że drugie buty rowerowe innego producenta kupiłem w rozmiarze 46 i są OK.

Los Adamos, no to rzeczywiście niezła jazda z tą numeracją. Myślałem, żeby kupić w sieci razem z pedałami (i liczyć na jakieś upusty :wink:) ale widzę, że będę musiał się jednak przejść do sklepu, a to wiąże sie z tym, że pewnie będę musiał prosić o ich sprowadzenie i kupno a nie tylko o przymiarkę.

A może długość wkładki jest taka sama?

PS. Cywilne buty też mam 45 :wink:

Kuba, zaraz zmierzę … :o)

Tak jak myślałem, we wszystkich butach ( cywilne-45, rowerowe turystyczne SHIMANO-48 !!! i szosowe-46 ) ta sama długość wkładki – 30,5 cm.
Masz rację niezła jazda z tą numeracją.

Przypomniało mi się też, że kiedyś mierzłem buty szosowe SIDI i dobry był na mnie dopiero numer 47 a w szosowych SHIMANO nr 47 był taki na styk – dobry byłby dopiero 48 tak jak w posiadanych przeze mnie butach turystycznych.

Odświeżam temat i podaje nr konkretnych mark (natknąłem sie na nią przpadkowo, może komuś się przyda):

sidi:
37 - 23,5 cm
38 - 24,0 cm
39 - 24,5 cm
40 - 25,0 cm
41 - 25,5 cm
42 - 26,0 cm
43 - 26,5 cm
44 - 27,0 cm
45 - 27,5 cm
46 - 28,0 cm
47 - 28,5 cm
48 - 29,0 cm
49 - 29,5 cm
50 - 30 cm

sh:
37 - 23,2 cm
38 - 23,8 cm
39 - 24,2 cm
40 - 25,2 cm
41 - 25,8 cm
42 - 26,5 cm
43 - 27,2 cm
44 - 27,8 cm
45 - 28,5 cm
46 - 29,2 cm
47 - 29,8 cm
48 - 30,5 cm
49 - 31,2 cm
50 - 31,8 cm

Hmm, zmierzyłem właśnie długość wkładki w swoich Sidi (szosa) i przy numerze 45 jej długość wynosi 28,5 czyli o 1cm większa niż w powyższym zestawieniu. Ciekawe czy w innych modelach jest podobnie

A jaki masz model? Bo mnie interesuje sidi zeta z wkładką 270mm/275mm.

ergo 1 carbon

Numeracja pochodzi z strony cr, nie wiem czy jest wiarygodna, jutro mam zamiar podjechać do sklepu, i przymierzyć nr 45 sidi zeta bo tylko taki został, przy okazji zmierzę długość wkładki i wszystko się wyjaśni.

Jeśli nr 45 będzie miał taką wkładkę jak mówisz czyli 28,5cm to będzie to oznaczać, że podane wymiary są za małe o 1cm dla danego nr.

Ja mam Sidi Zeta na 3 rzepy na zbyciu(używane), bo są na mnie troszkę za duże. Rozmiar 44, wkładka 270mm. Używałem je 2 sezony, tak więc spody są trochę porysowane i rzepy nie trzymają już tak jak powinny. Poza tym stan idealny :mrgreen: Jak coś podaj maila to wyśle foty.

Mierzyłem wczoraj w sklepie i okazało się, że potrzebuje rozmiar 43, ale dzięki za zainteresowanie :wink: