CatEye Astrale 8 - jak ustawic dystans całkowity?

Mam problem z licznikiem CatEye Astrale 8. Wszystko dziala dobrze, ale chodzi mi o to, czy mozna tam ustawic przejechany dystans calkowity. Jezeli tak, to w jaki sposob? Dzieki za kazda porade.

Jeżeli chodzi na pewno o CT ASTRALE 8 to naciskając przycisk MODE po kolei pojawiają się różne inforacje/funkcje a w tym cyferki :open_mouth: z symbolem “Odo”, który jest dystansem całkowitym, wszystkich przejazdów.

Okej, po wyklikaniu MODE pojawia sie ODO. Ale pytanie pozostaje nadal otwarte - jak zmienic wartosc tego ODO?? Sam jestem ciekaw. Wyciagniecie baterii spowoduje co najwyzej wyzerowanie wszystkich danych, ale jak ustawic konkretna niezerowa wartosc?? (Dolaczam sie do pytania;))

Hmm, na 99% jestem pewien że nie można zmienić wartości ODO, było by to trochę dziwne :wink: , w ogóle nie kojarzę żeby jakikolwiek licznik miał taką opcję w dystansie łącznym-pozostaję tylko wyzerowanie. Są inne modele CatEya (Enduro 2)które maja dwa dystanse “kasowalne” i do tego jeszcze dystans “odo”. Czyli możesz mieć dystans z jednego dnia, który możesz codziennie wykasowywać i dystans drugi, np. tygodniowy, miesięczny itd + jeszcze “odo”.

W sigmach można!

Sigma po wymianie baterii umożliwia wprowadzenie dowolnego dystansu całkowitego.

ja mam Cateye OS 1.1 i w niej mozna ustawic dystans calkowity, tylko, ze licznik przy opcji ODO liczy km nieuwzgledniajac tych wpisanych.
zeby podgladnac calkowity dystans z tym pisanym to przy ODO wciskam dodatkowo dwa gorne przyciski i pokazuje sie wtedy dystans zliczany przez licznik plus ten wpisany przeze mnie.

He, nigdy nie używałem Sigmy, zawsze trzymałem się z Cat’em :smiley: (oprócz pulsometru)
Ale taka opcja faktycznie może być przydatna podczas zmieniania baterii, sam już kilka razy żałowałem, tych wyjechanych w pocie czoła cyferek które ginęły wraz z wyjęciem baterii…

Czytając o bólu związanym z niemożliwością wpisania do licznika dotychczas przejechanych kilometrów zastanawiam się o co jest robiony ten problem i do czego Wam potrzebne są takie dane? Do treningu? Chyba nie, bowiem do jego analizy i oceny efektywności sa niezbędne inne dane. Wydaje mi się, że ktoś kto metodycznie podchodzi do prowadzonego treningu i budowania swojej formy prowadzi sobie dzienniczek treningowy, w którym systematycznie wpisywane są wszystkie niezbędene dane z każdego treningu i wówczas ma się udokumentowaną wiedzę o OGÓLNYM przejechanym na welocypedzie dystansie.
No chyba, że dane o takim łącznym dystansie są potrzebne w liczniku, po to by szpanować przed innymi zaowdnikami/kolegami z podwórka/bloku/ulicy - patrzcie mądrale jaki ja jestem kozak, ile ja kilometrów mielę :unamused:

Albo można sobie wpisywać w portal bikestats :stuck_out_tongue:
I chwalić się tak jak ja czały czas, tylko ja nie mam czym za bardzo
:mrgreen: :mrgreen:

Ale popieram lucjana dzieniczek bardzo ważna rzecz nawet dla amatora takiego jak ja :wink: :wink:

AFAIK w Astrale 8 nie można ustawić dowolnej wartości ODO. A tak z ciekawości: do czego miałaby służyć taka opcja?

Jako ciekawostkę dodam, że używałem kiedyś Polara 710i (w tamtych czasach >1000 PLN). Otóż to “potężne narzędzie treningowe” miało jedno, wspólne wskazanie “DST/ODO” (po prostu: dystans, bez dzielenia na dzienny i całkowity). Były dwie możliwości: zapisywać przed każdą jazdą “ile było na liczniku” i zerować, albo zapamiętywac wartość i w czasie jazdy liczyć: “na starcie miałem 3765km, teraz pokazuje 3837km, to znaczy, że jestem na 72, kilometrze…”