CCC 2020 - plany, możliwości, nadzieje,

Ale w grupach PCT licencja jest na rok jak już pisałem. Co do WT to dostaje się licencję na okres czasu ale i tak grupy muszą składać co roku wszelkie papiery do UCI - by spełnić warunki na kolejny sezon z tym ze jak dostało się licencję na trzy lata to jest to czysta formalność - wystarczy spełniać limity kadrowe, płacowe, budżetowe itd.

Rozumiem … ale :). Nie podejrzewam aby p. Miłek nie wiedział ile go to będzie kosztować, ale gdyby musiał od ręki wyłożyć całość z góry czyli jakieś 60 - 70 mln euro za całe 3 czy 4 lata to teraz nie byłoby tematu

Najważniejsze jest to że CCC nadal będzie wspierać polskie talenty!

Pan Miłek już raz tak zrobił w 2003 roku kiedy był w 1 dywizji i w rok spadł do trzeciej - Zresztą co by nie mówić startując Giro i tylko w Giro - mimo ze skład był w większości Polski pojechali najlepszy GT (tylko żałować kontuzji Tonkova) teraz w składzie polskiej drużyny WT jest mniej Polaków niż wtedy w składzie na Giro 2003

Myślę ,że jest coś tu o czym nie wiemy czyli to co było od środka widziane przez Miłka i dalej dlatego nie chce kontynuować.
Jest dobrym analitykiem rynku,poza tym zastanawia mnie wypowiedź Wadeckiego,że zobaczymy co będzie na koniec roku.
Od początku tego projektu miałem jedna wątpliwośc,pisałem o tym zresztą że licencje posiada Ochowicz,może to dla Miłka za mało zobaczył ,że jest tylko sponsorem .
Za dużo jest tych może ,nie wierze natomiast w to ,że Miłka w obecnej sytuacji nie stać na utrzymanie ekipy na poziomie WT.
Finansowo CCC nie stoi źle ,strategia rozwoju firmy,udana emisja akcji ,ogromne wsparcie z tarczy antykryzysowej i z programów europejskich,wreszcie super wyniki e-commerce deezee,e obuwie(dzisiaj otworzył sie w Chorwacji),czyli dużo pozytywów.

Brożyna, Baranowski, Romanik, Kohutowie (ale chyba tylko jeden?) i Kopara, o ile mnie pamięć nie myli. Do tego Nauduzs, Sosenka i Tonkow. (sprawdziłem, nie Sławek Kohut, tylko Chmielewski i nie Sosenka, a Bondariew).
Czyli ówczesny kwiat kolarstwa Polskiego (poza Wadkiem i Silverem).
To byli naprawdę nieźli kolarze, dużo lepsi niż obecny zaciąg Polaków w CCC (choć może się okazać i liczę na to, że Sajnok ich wszystkich razem wziętych wkrótce zakasuje).
I jeśli to ma mieć znaczenie, to była z pewnością to polska ekipa, a nie z kilkoma Polakami w składzie. I z Janem Ordą za sterami…
Ale i tak wolałem Mrozowców :wink:

Tak i na dodatek przecież w składzie Action byli: Zamana (wygrał TdP 2003), Piątek czy Stafiej więc CCC mogłaby stworzyć jeszcze lepszy skład.

Z ówczesnym CCC było jeszcze tak, że równolegle całkiem niezła paczka jechała Wyścig Pokoju.
No a potem bardzo dobry występ na Tour de Suisse.

No i fakt, nie mieliśmy wtedy nikogo na poziomie Majki i Kwiatkowskiego i chyba też mimo wszystko Bodnara (może Maciek nie zrobił wielkiej kariery, ale jest świetny w tym co robi najlepiej) ani Niemca z najlepszego okresu, ale ogólny poziom w kraju był całkiem wysoki. Tour de Pologne też sie wtedy lepiej oglądało, jeśli chodzi o kibicowanie polskim kolarzom (bo właśnie nie walczyli wyłącznie ze sobą).

CCC rezygnuje również z drużyny kobiecej.

Za to pozostanie Devo i Copernicus.

Teraz ciekawe czy nasi (Paluta, Małecki, Wiśnia czy Sajnok) wykażą się na tyle, że potencjalnie zostaną w WT czy raczej będzie powrót do Devo (no a w takim razie to już nie Devo a CCC Team CT)
Będzie ciężko raczej

Wiśnia trochę przez ostatni sezon stracił na wartości a ten tylko dobija sytuacje.
Sajnok to chyba jedyna szansa na pozostanie w WT ale też, póki co przeciętna, może PCT…
A Mistrz Polski i jego kolega to kwestia tego szalonego sezonu, Małecki już ładnie się pokazał no ale to jeszcze za mało… chociaż też na PCT ewentualne ma szanse.

No i Atilla to raczej spokojnie znajdzie team w WT.

To wszystko też zakładając, że Ochowicz nie znajdzie sponsora albo połączy się z jakąś inną drużyną i zrobią selekcje.

Coś czuję że w ew. nowej drużynie Rally Health team nie będzie miejsca dla polskich stranieri

Też tak myślę, może Sajnok… inni to muszą się wykazać w tej atrapie sezonu żeby zostać w WT ale o tym pisałem już. Raczej liczę na powrót największych talentów do CCC Devo pod warunkiem, że od 2021 będą PCT.
A jeśli to nie, lipa ewentualnie MSP zostaje jako alternatywa pod warunkiem, że też spełnią plany przejściu na poziom PCT.

1 Like

Głos rozsądku

Patrzę sobie na skład CCC Devo w Rumunii, a tam Rosjanin Nowikow.
Nie odnotowałem wcześniej, że Rosjanin w Devo wylądował.

Rok temu w Rumunii wygrał z Valterem na górskim etapie z Valterem.
(suchy wynik ładny, ale nie wiele mówi - nie wiem, czy atak na górze, czy np. z odjazdu z 10 minutową przewaga przed szczytem)

Ktoś mógłby przybliżyć sylwetkę Rosjanina? I czy to rzeczywiście góral? Palmares z zeszłego roku nawet ładnie się prezentuje

Podobno jest szansa na istnienie grupy także po roku 2020.

Chciałbym w to wierzyć…

1 Like

Rally-CCC?

1 Like

Niech ten Giant sięgnie mocniej do kieszeni. Powstanie CCC Giant lub Giant-CCC (coś jak CCC-Liv). Każdemu będzie na rękę…

1 Like

Według La Gazzetty CCC Team chce przejąć Manuela Fundacion.

Stroje MF

nie było pytania :slight_smile: Do skasowania.