CCC Team w sezonie 2019

Które?
CCC team nie staruje w wyscigach cat x.2 :slight_smile:

Tour de Pologne

Dla niego mogą zrobić wyjątek :joy:
Development Team powinien się ruszyć, bo Małecki ostatnio bez sukcesów.

Ale Alojzy na tych polskich wyscigach tyle wygrywa nie dlatego, że akurat tu dostaje turbo przyspieszenia, tylko dlatego, że ma takich rywali. Ostatni klasyczny sprinter w polskim peletonie, który miał sukcesy, to chyba Jacek Mickiewicz i to w XX wieku.
Na TdP są jednak inni.

Nie zrozumiałem dowcipu?

Nie było dowcipu, powinni takiego Aloisa zatrudnić, bo ani Małecki ani Stosz w wyścigach nie brylują.

Ok.
Wygrane Grody sie nie liczą?
A “development team” ma służyć rozwojowi młodych zawodników. Młodych - czyli raczej <25, a nie >35 :wink:

Szczerze mówiąc spodziewałem się ze CCC Development będzie mialo dużo lepszy kalendarz startów. Prócz mitycznych Grodów liczyłem na więcej wyścigów zagranicznych o niezłej obsadzie np.Belgia,Francja czy Hiszpania + wyscigi U23. Narazie mało ciekawych startów od Coppi Bartali

1 Like

Dla żadnego z organizatorów za granicą nie są na tyle atrakcyjnym zespołem, żeby ich zapraszać.

Nawet na wyścigi 1.2 czy 2.2 w Belgii, Wloszech czy Francji czy np.Ronde d l’Isard U23.

A w Karkonoszach Małecki wygrał czasówkę.
To druga z rzędu, gdzie się pokazał z dobrej strony.
Tym razem było to 11 km górskiej czasówki.
Ogólnie CCC Development pokazało się tu z dobrej strony. Miejsca 1, 3, 9, 10, 14, 17.
Szkoda, że obsada taka sobie.
Wibatech i część Team Hurom w Estonii.
W sprintach (pod nieobecność Kankovskyego) Voster AST dobrze wypadł. Cóż - CCC ze sprintami ma kłopot na każdym poziomie :wink:

Czy Kankovsky startował kiedyś w jakimś poważnym wyścigu? Miał szansę zmierzyć się z dobrymi sprinterami, czy całą karierę pętał się po lokalnych wyścigach?

Chyba najbardziej wartościowy wynik, to 4 miejsce na 2 etapie Tour of Slovenia w 2017 roku, gdzie przegrał z Mezgecem, Ferrarim i Renshaw’em ale pokonał Colbrellego czy młodziutkiego wtedy Gibbonsa.

Kankovsky często startuje na wyścigach klasy 2 we Francji gdzie dostaje spore lanie.

Jechał na MŚ u Arabów.

3 ciekawych zawodników do wyciągnięcia z Manzany Jhojan Garcia, Jhonatan Restrepo, Aldemar Reyes. Kolumbijczycy zupełnie nie pasują do profilu grupy CCC Team i są ryzykiem, ale kto nie ryzykuje…

Biorąc pod uwagę okoliczności rozwiązania grupy to wątpię żeby ktokolwiek zaryzykował. Podejrzewam, że skoro zdecydowali się na tak radykalne kroki to te dwie wpadki to wierzchołek góry lodowej.

Mając swoją firmę, chciałbyś dawać kasę na umoczonych zawodników???:thinking: Po prostu nie chce ktoś psuć swojej marki!!!

Jak jest punktowany w rankingu UCI Hammer Stavanger?

Tak jak za kat. 1, ale punkty dzielone są na wszystkich członków zespołu, w zależności od liczby zawodników od 5 do 7, bo nie było przymusu jechać tym samym składem przez 3 dni.
Czyli ostatecznie dorobek punktowy jest w zasadzie marginalny.
Ja mam problem z tą serią. Nie podobają mi się zasady tych wyścigów, jednocześnie sam “pościg” jest dość emocjonujący. A punktacja rankingowa chyba niewspółmierna do wysiłku, chociaż gratyfikacja finansowa pewnie już tak :wink:

Jeżeli sprawdzą się te plotki o przyjściu Zakarina, Masnady, Stybara (!) i Lampaerta do CCC, to być może ja albo ktoś z mojej rodziny kupi parę butów ich firmy :smiley: .

2 Likes