CCC Team w sezonie 2019

Chcę przypomnieć ze kontrakty w CCC Team na sezon 2020 ma podpisane 14 zawodników.

Bez kontraktu są (Antunes, Bernas, De la Parte, Gradek, Koch, Mareczko, Owsian, Ventoso, Wiśniowski, Zoidl) - 10 zawodników trzeba liczyć ze 6 powinno dostać nowe umowy - to będzie 20 zawodników

Dwóch stażystów (Wright i Zimmermann) z czego Zimmermann jest podobno już dogadany - 21 zawodników)

Zakarin, Masnada, Hirt (jeśli przyjdą) - 24 zawodników

2 z CCC Development to już jest 26 zawodników.

Spodziewam się ze skład CCC liczył będzie maksymalnie 27 - 28 zawodników.

1 Like

Określono w końcu minimalną liczbę kolarzy w ekipach WT na 2020 rok? Nie miało to być 28 kolarzy?

Chyba 27 ale nie wiem czy zostało to zatwierdzone, może być tak ze zostanie na starych zasadach czyli minimalnie 22 zawodników.

Kto z tych 10 z CCC nie dostanie kontraktu twoim zdaniem? Gradek, Ventoso, Zoidl, Mareczko? Mareczko ma szanse przekonać jeszcze, choc dla mnie to nie zawodnik na WT.

Moim zdaniem Wiśniowski nic w tym roku nie pokazał. Miał być głównym pomocnikiem van Avermaeta, a zwykle już na 50 km przed metą był poza peletonem. Jedna ucieczka na TdF to stanowczo za mało, żeby jeździć w drużynie WT.

to jeśli miałbym taki wybór to Antunes, Bernas, De La Parte, Gradek, Koch, Wiśniowski, Zoidl i Walter z CCC Develop. Z jednej strony chciałbym żeby Mareczko został, ale szkoda sił na sprinterski pociąg. Góry i klasyki…zresztą przychodzi Trentin, który zafiniszuje lepiej lub tak samo jak Kuba,a na klasykach wypadnie lepiej. Z tego to Antunes, Bernas, De La parte, Koch, Walter i Wiśnia to absolutne must have.

1 Like

Z tematu o TdP przenoszę dyskusję na temat Antunesa o tu.
Patrze na jego wyniki przed transferen do CCC i może rzeczywiście mogły być oczekiwania, że to bedzie góral “cycków”. Tyle, że góral na miarę CCC, gdzie udało się wystrzelić z Hirtem na Giro a oprocz niego de la Parte coś pokazywał i dziadek Rebellin.
Także nadal te bycie “góralem” CCC to żaden prestiż i jedynie oznaczało dla mnie raczej wyskok na jednym czy drugim etapie niż walkę o KG prestiżowych wyścigów.
Antunes i drużyna - wydaje się że Portugalczyk jest w stanie się podporządkować.
Na etapie do Anterselvy w ucieczce był Amaro i De La Parte walczący o to by nie wypaść z top 20.
Wydaje się, że Antunes miał nogę by powalczyć - pewnie nie o zwycięstwo etapiwe, ale miejsce w top5?
Tymczasem eskortował słabnącego Hiszpana, co ostatecznje niewiele dało, bo ten i tak tracił na kolejnych etapach i spadł do trzeciej 10.
.
Była mowa o punktach GvA i że to on ratuje drużynę.
Coż to było wiadomo przed sezonem. Greg, długo długo nic i potem De Marchi i Geschke, Rosskopf i Bevin jako solidni czasowcy, Mareczko miał być sprinterem.
Gescke stracił pierwszą część sezonu przez kontuzje.
Koniec końców jak narazie punkty UCI dla CCC zdobywali GvA (zgodnie z założeniem) długo długo nikt i De Marchi i Bevin znów odstęp i Zoidl z Sajnokiem.

2 Likes

Na pewno duża szkoda, że Bevin nie ukończył TDU. Była realna szansa na 3-4 miejsce, a to byłby jakiś zastrzyk punktów. Trzeba jednak uczciwie przyznać, że Nowozelandczyk zbyt często plącze się w kraksy i choć nie znam każdego przypadku z osobna, czasem taką przyadłość trudno nazwać tylko i wyłącznie pechem.
Mareczko zawiódł na Giro, to na pewno. Był to zdecydowanie jego najsłabszy występ w narodowym tourze.

2 Likes

I na Tour Re Pologne też zawiódł

No i temat Antunesa wywołałem zgoła bez powodu, bo poprawiono wyniki i jednak obyło się bez wpadki… Choć tezę, że jednak trochę zawodzi w przekroju sezonu dalej podtrzymuję, to jednak “Mea culpa”- wyścigi jednak trzeba oglądać, a nie na nie “zerkać”, bo potem trzeba się bić w piersi;)

Trochę zaczyna mnie zastanawiać cisza w CCC w kontekscie transferów/przedłużeń/zakończeń współpracy. Było dużo plotek, a jedna z ostatnich czyli z Trentinem okazała się pierwszą potwierdzoną a teraz cisza… Zakarin, Masnada… póki co nie mamy potwierdzenia, no i co dodatkowo ciekawe - żadnych wieści z przejść z CCC Development a tutaj akurat nie powinno być raczej żadnych czarowań tylko jasne ogłoszenia. :face_with_raised_eyebrow:

W ogóle w tym roku jakoś wolno te ogłoszenia idą. W poprzednich latach zespoły się rzucały do potwierdzania transferów w ciągu pierwszych 3-4 dni, a w tym roku nic takiego nie było.

EF na przykład nie potwierdziło jeszcze żadnego transferu ani przedłużenia kontraktu (ani nawet odejścia) od czasu Jonasa Rutscha w czerwcu.

Dzisiaj właśnie rzuciłem okiem co to za kolarz. 197 cm, 82 kg i jako takie wyniki w górach. Ciekawe co z niego będzie.
Idzie fala ciekawych Niemców, Rutsch właśnie, Zimmermann (niech mój wpis ma związek z tematem :wink: ), a dalej np. Marco Brenner z rocznika 2002.

Drugi Van Baarle. :wink:

Ja się pytam, gdzie jest Leo Appelt? :slight_smile:

pominąłem celowo, żebyś Ty wpisał. :sunglasses:

1 Like

Trochę wykrakałem :slight_smile:
Ale w końcu - Ilnur Zakarin oficjalnie w CCC

No to mamy w CCC sprintera poważniejszego niż Mareczko i kogoś na KG poważniejszego niż De la Parte.
Trudno nie oceniac zakontrakotwania Trentina i Zakarina pozytywnie.
Ciekawe, co pokaze ten Zimmermann.
Przed sezonem spodziewałem się, że Will Barta się z dobrej strony pokaże. Narazie się nie udało… no moze poza etapem ITT w Romandii.

Zgadza się, wszystko ale jednak jeszcze liczę na jakieś ukryte “bombshell” :slight_smile:

Jeden z niewielu kolarzy których jakoś totalnie nie trawie, no ale jakby nie patrzeć to bardzo duże wzmocnienie CCC. Wreszcie ktoś sensowny do jazdy na generalkę