CCC Team w sezonie 2019

ok pytam bo widzę, że praktycznie przez każdego Zimmerman jak i Wright są wliczani do tej 30

No Zimmerman będzie już zawodnikiem na kontrakcie. Co z Wrightem nie wiadomo ale wygrana etapowa na Tour d l’Avenir mogła go przybliżyć do kontraktu choć na CCC za młody więc szybciej trafi do CCC dopiero na 2021.

Mnie sie wydaje że Zoidl i Antunes odchodzą. Ich brak na Vuelcie,a szczegolnie Zoidla ciężko wytłumaczyć czyms innym niż odejściem lub czymś brzydkim(Denifil). Moim zdaniem Valter i Małecki lub Aniołkowski podpisani.

Masz racje, poplątało mi się z tym Zimmermannem.

Łukasz, w tym samym wywiadzie, w którym Wadecki mówił, że kontrakty podpisało 6 nowych zawodników, wymieniał, że podpisane kontrakty mają 24 zawodnicy i że ktoś musi odejść, by zmieścił się ktoś z Development. Tutaj, że 29 ma już kontrakty. Jak widać sytuacja jest dynamiczna. A to może tak samo oznaczać, że jest 6 nowych zawodników, jak i 11.
Jeszcze jedna sprawa, w Twojej teorii znaczyłoby to, że prawdopodobnie żaden nowy Polak nie dostanie się do składu, a mi się wydaje, że jednak sponsorowi zależy na tym, by liczba Polaków rosła i byłoby to nielogiczne, by wraz ze wzrostem liczby zawodników nie było miejsca dla nowych Polaków. Jestem więc przekonany, że jeśli nie ma miejsca dla Paluty, to jest dla Małeckiego (i/lub Aniołkowskiego)

Być może, tylko sam Wadecki mówi raz tak raz inaczej. Mówił o 6 nowych umowach, ale o tych 24 kolarzach to jemu chodziło ze w sezonie 2019 mają 24 zawodników i żeby zmieścił się ktoś z Development musi ktoś odejść (bo inaczej zabraknie już miejsc 24+6=30) więc odchodzi Ten Dam (wtedy zgadza się liczba 29 podpisanych zawodników na sezon 2020). Oczywiście możliwa jest także sytuacja ze w międzyczasie z kimś jeszcze podpisali kontrakt co startował TdP np Vakoc lub z kimś z CCC Devo wtedy sprawdziłoby się odejście Antunesa.

Hirt oficjalnie w CCC.

dop. Wpis o Hircie zniknął ze strony. Wcześniej Ochowicz wypowiadał się jak to CCC będzie walczył w górach z Hirtem, Zakarinem, Masnadą i Zimmermannem. Była tez wypowiedź Hirta, a teraz tego nie ma.

1 Like

Nikt jeszcze o tym nie napisał, ale odejść z CCC powinien …Wadecki. Akurat nadaje się na poziom drużyn kontynentalnych i z Development mógłby sobie jeździć po krajowym podwórku. W przeszłości miał wiele konfliktów z zawodnikami / choćby Marczyński, czy Paterski /. Myślę, że dobrze wpłynęłoby to na atmosferę w drużynie. Przypuszczam, że zagraniczni kolarze nie mają do niego zaufania kiedy jest dyrektorem sportowym na wyścigu.

5 Likes

Szmyd i z mniejszej rury Honkisz. I pewnie jeszcze wielu, którzy mogą mieć pretensje o nieprzyjemne rozstanie. Ale może charakterologicznie pasuje do Miłka :wink:

Marczyński po ostatnich wywiadach i sytuacjach okazuje się, że do świętych nie należy i po trochu pasują do siebie z Wadeckim :wink:.

Po wypowiedzi lekarza CCC na temat stanu zdrowia De La Parte można wywnioskować, że zostaje na następny sezon.

Przecież już na ten temat pisałem ze zdecydowana większość zawodników zostaje w drużynie, odchodzi bodajże tylko 2 czy 3 zawodników.

Ok, ale “większość, bodajże, 2 lub 3” a ja napisałem już o konkretnym nazwisku więc chyba mogę?

No dobrze Ten Dam o którym wiadomo i Antunes (zawodnicy co odchodzą), Ventoso nie wiadomo co zdecydował dlatego ze znakiem zapytania

1 Like

Na Onecie artykuł o Aniolkowskim jako o następcy Kwiatkowskiego

Na Onecie nawet ja mogę być wschodzącą gwiazdą, niemniej cieszy że ludzie dowiedzą się o tym utalentowanym kolarzu.

3 Likes

O Sowinskim nie piszą :wink: nie no żarcik fajnie że piszą i miejmy nadzieję że trafi on do CCC team

Po ostatnich zwycięstwach Aniołkowskiego jestem naprawdę zaciekawiony na kogo zdecyduje się CCC Team:

1. Kamil Małecki - solidny początek sezonu, aż do momentu problemów zdrowotnych
  2. Patryk Stosz - cały czas solidny ale na pewno wiek na minus
  3. Stanisław Aniołkowski - dużo wygrywa, wielki postęp, z drugiej strony dwuletni kontrakt.
  4. Attila Valter - Co tu dużo mówić najlepszy kolarz CCC Devo w tym roku, też 2 - letni kontrakt
  5. Michał Paluta - Atut Mistrz Polski, ale za to w tym roku najsłabszy z wyżej wymienionych
  6. Piotr Brożyna - Zdecydowanie najmniejsze szanse, chyba ze po znajomościach :wink:

Kwestia ważnego kontraktu na przyszły rok chyba akurat w relacji Team-Devo nie jest ważny :slight_smile: Chyba, że piszesz o tym, że póki mają ważny kontrakt na przyszły rok to pozwolą sobie jeszcze ich zostawić w Devo bo nikt ich nie podbierze.

Wiemy jakie podejście ma CCC do młodych kolarzy więc dlatego ten dwuletni kontrakt może mieć znaczenie o ile Aniołkowskiego nikt im raczej nie podbierze to Węgra może podebrać im wielu bo już jest duża kolejka…