Chcę zakupić opone do szosy

Witam wszystkich :slight_smile:
Chcial bym się dowiedzieć jakie opony są dobre i jakie mi polecie?
Mam do wydania 160 zł na komplet opon :stuck_out_tongue: to chyba istotne jest. I juz mam na oku takie opony jak Vittoria Rubino Pro 120 TPI. ale nic nie wiem o nich.
dzięki za pomoc z góry :slight_smile:

Też będę za jakiś czas zmieniał oponki. Na oku też właśnie mam Vittoria Rubino Pro. Wydają się być dobre i trwałe. Wnioskuje z ocen jakie można znaleźć w necie na ich temat (na angielskojęzycznych stronach).

Mam dwa komplety wyżej wymienionych opon: 700x23 i 700x25. Jedynym mankamentem moim zdaniem to pojawiające sie dość cienkie nacięcia powierzchniowe. Oprócz tego opony spisują się swietnie (16K km i ani jednej gumy).

Miałem te oponki czas temu jakiś.
Przejechałem na nich dość sporo.
Teraz kupiłem Continental Ultra Sport.
Uważam, ze Conti są lepsze. Jakoś lepiej się kleją do jezdni (tzn. jakby bardziej wybierały nierówności).
Vittorie wg mnie były jakieś takie bardziej plastikowe i mocniej trzęsły.
Ale to moje subiektywne odczucie.

Polecam Micheliny Pro Race - właśnie wszedł nowy mode Pro 3 Race -rewelacja…

ja jezdze na pro2 i rowniez polecam, kleja sie do drogi, jednak nie sprawdzalem jeszcze w deszczu

Nie polecam pro2race, szybko je zajeżdżałem a na deszczu też się ślizgają. Polecam pro2grip(TPI 120), niesamowite na deszcz, dobrze trzymają w zakrętach, duuuża żywotność ale strasznie szumią. Polecam szerokość opony 21mm, różnica w toczeniu odczuwalna, sam się rozglądam za dobrymi oponkami właśnie w tej szerokości.
Lithion jest ciekawą propozycją, coś pomiędzy, duża żywotność, wzorowana na pro race, niska cena. Jest o prawie 20 g ciężka od pro race, więc ma z czego być bardziej żywotna. Pro Grip też jest cięższy od pro race.

Dlatego warto poczekać na pro3race - wszystkie parametry poprawione 20-40procent! I lżejsze - są też oczywiście w wersji pro3grip, o lepszej przyczepności… jedyny problem to kolor, na dziś są tylko szare, ale w reklamach jest już 9 kolorów, a więc lada dzień będą dostępne…

Trzecia generacja objęła cała rodzine michelinek wiec wszystkie są lepsze od poprzedników (chociarz spotkałem się z wieloma opiniami, że pro1race była lepsza od pro2race, przede wszystkim bardziej żywotna), opony z serii proRace są przereklamowane, bo uniwersalne (do wszystkiego=do niczego), nie tak lekkie jak proLight, ale lżejsze od np Gripów czy Lithonów, więc mniej żywotne… Chociarz wszystko wychodzi w praniu, wiec najlepiej kupić i przetestować

Halo
Ja ma własnie 2 tygodnie Vittoria 120pti i wypas. kupiłem je w sklepie za 160zl. w czesniej jedziłem na detonatorach i Vittoria jest o wiele lepsza ja bym kupil. Jeszcze jest jeden na jeden wzgled czołówka kolarstwa się na nich sciga :smiley:

a ja myslalem ze czolowka sie na szytkach ściga :stuck_out_tongue:

007skala a co to dokładnie za model oponek?

co do szytek to mam mieszane zdania :slight_smile: bo szytki tylko uzywa sie do czasowke. Tak mi się zdaje. Vittoria Rubino Pro 120 TPI. A tak po za tematem do piero je przetestuje na pielgrzymce 1000km do Częstochowy i powiem w tedy jak bedzie lalo czy przyczepnośc ich jest lepsza niż Maxxi Detonator na deszczu :stuck_out_tongue: jesli chodz o opone do jazdy amatorskiej na schym i mokrym.