Choroba Ricco'

Riccardo Ricco’ znalazł się wczoraj w szpitalu w Modenie z powodu choroby, o której szpital szczegółowo się nie wypowiada. Pierwotnie stan kolarza określano jako krytyczny. Jego ojciec poinformował, że kolarzowi dolega niewydolność nerek.

Jeśli to rzeczywiście ostra niewydolność nerek, to niewesoło. Szkoda chłopaka. Mam nadzieję, że wyjdzie z tego!

Aj, straszna sprawa :frowning: Oby wrócił szybko do zdrowia i do rywalizacji.

W “La gazzetta” piszą też o zatorze w płucach, natomiast odnośnie nerek o kolce , a nie o niewydolności.

Trzeba poczekać na oficjalne informacje. To tak jak z Kubicą, teraz będą pisać wszystko, byleby tylko były jakieś newsy. Jednak żadna z tych diagnoz nie wygląda optymistycznie.

Od razu się nasuwa myśl że ciekawe co zażył że aż do szpitala trafił.

Weź człowieku trochę panuj nad sobą, bo to, że kolarz trafił do szpitala nie oznacza, że od razu musiał coś zażywać… Żenada!

Trening, dieta, geny, rzadkie sikanie… Nie wiązałbym tego z przeszłością Ricco. Każdy z nas może sobie pewnie coś zarzucić względem wykańczania własnych organów.

Żenada? Raczej realizm. Nie chodzi mi o to że kolarz a o to jaki kolarz. Koksował się od juniora to pierwsze co będę podejrzewał to to że coś nie zadziałało tak jak trzeba. Doping właśnie jest zakazany m.in. ze względu na skutki uboczne i to może być -ale nie musi oczywiście- efekt zażywania pewnych medykamentów.

jesteś żenujący

Tompoz

Ot wielce rzeczowa poparta argumentacją wypowiedz kol. Tompoza. Zresztą jak prawie każda.

Mi również przeszła taka myśl, czego się nażarł.

Zgadzam się z Tompozem, kolarz w szpitalu być może był nawet stan krytyczny, a przez Was przemawia jakaś zawiść, zamiast współczucie. Naprawdę wstyd za niektórych…

Jego procuratore ( w znaczeniu opiekun ) Giuseppe Acquadro opowiadał wczoraj, że w sobotę Ricco’ odczuwał objawy grypy, a mimo to odbył 6-godzinny trening. Fatalnie poczuł się następnego dnia.

Ogólnie widać bardzo nieciekawa sprawa. Pozostaje czekać na bardziej oficjalne informacje o zdrowiu Kobry. Mam nadzieje, że te obecne problemy nie przeszkodzą mu w przygotowaniu dobrej formy na Giro. Liczę tam na niego.

We wiadomościach sportowych nadawanych dzisiaj o 14.30 w Raisport 1 podano wiadomość, że włoska prokuratura zajmuje się ta sprawą.

A co ma prokuratura wspólnego z chorobą Ricco? :unamused:

Gdzie widzisz w mojej wypowiedzi i Cyryla jakąkolwiek zawiść? Kto Ci powiedział ze mu nie współczujemy? Gdzie to wyczytałeś? Tylko zwracamy uwagę na fakt iż kiedyś swoja zawinił i to może mieć dalekosiężne skutki dla jego organizmu. Nikt nie powiedział że wylądowanie w szpitalu to skutek nielegalnych praktyk Kobry ale wykluczyć również tego nie możemy. Więc Panowie bez napinki i wylatywanie z żenadami. Poczekajmy na działania lekarzy.

W wielu krajach prokuratura sie zajmuje nielegalnym obrotem leków na receptę. Skoro się włoska prokuratura zainteresowała Ricco to możliwe ze mieli sygnały o takowych nadużyciach.

Zapewne to świetna okazja, żeby sprawdzić, co zaindukowało tę chorobę.

Szpital powiadomił prokuraturę o całym zdarzeniu.