Choroba Ricco'


#1

Riccardo Ricco’ znalazł się wczoraj w szpitalu w Modenie z powodu choroby, o której szpital szczegółowo się nie wypowiada. Pierwotnie stan kolarza określano jako krytyczny. Jego ojciec poinformował, że kolarzowi dolega niewydolność nerek.


#2

Jeśli to rzeczywiście ostra niewydolność nerek, to niewesoło. Szkoda chłopaka. Mam nadzieję, że wyjdzie z tego!


#3

Aj, straszna sprawa :frowning: Oby wrócił szybko do zdrowia i do rywalizacji.


#4

W “La gazzetta” piszą też o zatorze w płucach, natomiast odnośnie nerek o kolce , a nie o niewydolności.


#5

Trzeba poczekać na oficjalne informacje. To tak jak z Kubicą, teraz będą pisać wszystko, byleby tylko były jakieś newsy. Jednak żadna z tych diagnoz nie wygląda optymistycznie.


#6

Od razu się nasuwa myśl że ciekawe co zażył że aż do szpitala trafił.


#7

Weź człowieku trochę panuj nad sobą, bo to, że kolarz trafił do szpitala nie oznacza, że od razu musiał coś zażywać… Żenada!


#8

Trening, dieta, geny, rzadkie sikanie… Nie wiązałbym tego z przeszłością Ricco. Każdy z nas może sobie pewnie coś zarzucić względem wykańczania własnych organów.


#9

Żenada? Raczej realizm. Nie chodzi mi o to że kolarz a o to jaki kolarz. Koksował się od juniora to pierwsze co będę podejrzewał to to że coś nie zadziałało tak jak trzeba. Doping właśnie jest zakazany m.in. ze względu na skutki uboczne i to może być -ale nie musi oczywiście- efekt zażywania pewnych medykamentów.


#10

jesteś żenujący

Tompoz


#11

Ot wielce rzeczowa poparta argumentacją wypowiedz kol. Tompoza. Zresztą jak prawie każda.


#12

Mi również przeszła taka myśl, czego się nażarł.


#13

Zgadzam się z Tompozem, kolarz w szpitalu być może był nawet stan krytyczny, a przez Was przemawia jakaś zawiść, zamiast współczucie. Naprawdę wstyd za niektórych…


#14

Jego procuratore ( w znaczeniu opiekun ) Giuseppe Acquadro opowiadał wczoraj, że w sobotę Ricco’ odczuwał objawy grypy, a mimo to odbył 6-godzinny trening. Fatalnie poczuł się następnego dnia.


#15

Ogólnie widać bardzo nieciekawa sprawa. Pozostaje czekać na bardziej oficjalne informacje o zdrowiu Kobry. Mam nadzieje, że te obecne problemy nie przeszkodzą mu w przygotowaniu dobrej formy na Giro. Liczę tam na niego.


#16

We wiadomościach sportowych nadawanych dzisiaj o 14.30 w Raisport 1 podano wiadomość, że włoska prokuratura zajmuje się ta sprawą.


#17

A co ma prokuratura wspólnego z chorobą Ricco? :unamused:


#18

Gdzie widzisz w mojej wypowiedzi i Cyryla jakąkolwiek zawiść? Kto Ci powiedział ze mu nie współczujemy? Gdzie to wyczytałeś? Tylko zwracamy uwagę na fakt iż kiedyś swoja zawinił i to może mieć dalekosiężne skutki dla jego organizmu. Nikt nie powiedział że wylądowanie w szpitalu to skutek nielegalnych praktyk Kobry ale wykluczyć również tego nie możemy. Więc Panowie bez napinki i wylatywanie z żenadami. Poczekajmy na działania lekarzy.

W wielu krajach prokuratura sie zajmuje nielegalnym obrotem leków na receptę. Skoro się włoska prokuratura zainteresowała Ricco to możliwe ze mieli sygnały o takowych nadużyciach.


#19

Zapewne to świetna okazja, żeby sprawdzić, co zaindukowało tę chorobę.


#20

Szpital powiadomił prokuraturę o całym zdarzeniu.