Ciekawe filmy, filmiki

Też obejrzałem niedawno “Armstrong Lie” i musze przyznać, że bardzo ciekawie zrobiony dokument. Co ważniejsze film dobrze wyważony, nie przeginający w żadną stronę choć z zamierzenia autor miał robić laurkę dla LA po powrocie w 2009 roku.

Też się nad tym zastanawiam, ale raczej ne daje wiary słowom Armstronga. LA dalej kłamał u Opry w sprawie żony Andreu (chodziło o sytuacje w szpitalu) i dalej kłamał w sprawie dopingu po powrocie o czym świadczą te jego dziwne wyniki krwi w czasie TDF 2009. Myślę, że po latach LA wiedząc, że skoro już wszystko się posypało to przynajmniej będzie upierał się przy “czystym” powrocie w 2009. Ja się pytam czy tak doświadczony kolarz, który wygrywał TDF za każdym razem na dopingu, wierzył, że po kilku latach bez startów powraca nagle do ścigania i w parę miesięcy, na sucho, przygotowuje się do Touru bez wspomagania i wierzy, że może go wygrać o chlebie i wodzie? Wolne żarty!

Tego, że Lance jechał w 2009 po zwycięstwo jestem pewny. Miał mocne wsparcie w Bruyneelu, o czym świadczą reakcję z wozu ekipy podczas “bezsensownych” ataków Contadora na etapie do Grand-Bornard. Contador, tak jak sugerowano w filmie, był w Astanie pozostawiony sam sobie i jechał tak jakby w ogóle nie miał drużyny, zresztą akcja na wiatrach (gdzie AC został z tyłu) i reakcja Armstronga na pytanie reżysera filmu o pozostawienie domniemanego lidera z tyłu rozwiewa chyba wszystkie wątpliwości.

E tam, na mnie Ferrari nie zrobił żadnego wrażenia. Ot, taki sobie doktorek. O wiele bardziej byłbym ciekawy wizerunku Fuentesa, bo z tego co przeczytałem o nim w kilku książkach czy artykułach wyłania się obraz na wpół mityczny. Nie wiem czy pamiętasz druid taki fragment w “Wyścigu Tajemnic” Hamiltona. Opisuje on sytuację gdy Eufemiano Fuentesa odbiera z lotniska bodaj Jorga Jaksche i proponuje współpracę dowodząc, że może mu załatwić wszystkie dragi świata od sowieckich sterydów po EPO po czym łyka bliżej niezidentyfikowaną tabletkę (ależ by to była scena filmowa!).
Wracając do Doktora Zło to jak pisał o nim Hamilton właśnie to był “maniak liczb” (nawet w filmie Ferrari oglądając w tv TDF mierzy czas LA podczas wspinaczki na Ventoux), opierał się on tylko na jasnych wyliczeniach, wskaźnikach i chyba dlatego upiera się, że Lance był w najlepszej formie w 2005 roku, po prostu wtedy ten wskaźnik W/kg LA miał najlepszy.

Powiem szczerze, że widząc jak wyglądają te kontrole UCI to było mi autentycznie żal LA, jest to trochę poniżej godności przelewać prawie dzień w dzień swoje szczyny do probownika, i nadstawiać rękę do pobierania krwi i to przy dzieciach (tu pewnie LA trochę przyaktorzył, by to wyglądało trochę dramatyczniej). Fakt jest postacią niejednoznaczną, ale i jak mówisz na pewno nie w typie Pantaniego, wypłynie na wierzch, a może i odniesie jeszcze jakieś sukcesy w sporcie amatorskim (chyba nadal wierzy w odroczenie dożywocia).

Tu akurat też jestem w stanie w to uwierzyć, przejechać na czysto jeden (nawet ciężki) etap, wyścig i go wygrać to całkiem prawdopodobne, ponadto były to początki LA w światowym peletonie, pewnie nie był jeszcze tak dobrze obeznany co i jak brać. Zresztą te jego wcześniejsze (przed chorobą) występy w TDF raczej mogą być jakimś dowodem jazdy na sucho.

Porządny raport z Algarve. Widać moment ataku Kwiatka.

youtube.com/watch?v=TB2ViSIUBP4

Godzinne podsumowanie Algarve:

pinkbike.com/video/353139/

Cosmo Catalano tłumaczy jak Kwiato wygrał SB:

youtube.com/watch?v=KfVi8h2S … 3v7RPF7vNg

Lance Armstrong: doping, kłamstwa i upadek - dostępny przez najbliższy tydzień.

Film z Tour of Turkey - vimeo.com/94160398

Brakuje jeszcze tylko “Happy Kurds” :wink:

Bernie Eisel o zadaniach kapitana ekipy podczas wyścigu:

cyclingnews.com/news/video-t … ad-captain

youtube.com/watch?v=n6YkJnyi6K4

Młody Unzue.

Najwyższy rower na świecie :slight_smile:

http://www.youtube.com/watch?v=ervu6DlNTJU

cyclingtips.com.au/2014/08/thereabouts-the-doco/

film o wyprawie braci Mortonów, Gusa i Lachlana (tego z Garminu) wgłąb Australii.
niedługie (48 minut), ładnie zrobione, świetnie pokazuje przyjemność jaką można czerpać ze zwykłej jazdy.

jeżeli pojawia się żądanie hasła, trzeba wpisać “thereabouts” i można oglądać :slight_smile:

youtube.com/watch?v=4iFdJRvXDQM

Kolejna parodia “Upadku”, tym razem ze SKY w roli głównej :wink:

youtube.com/watch?v=97VvVAsM5u0

Bardzo pozytywny wywiad z Alberto :slight_smile:

Dzięki Vuelcie dowiedziałem się, że Nathan Haas z Garmin ma nie tylko talent kolarski :wink:
youtube.com/channel/UC6q6U4 … M2Q/videos
Szkoda, że tylko dwa utwory. Może kiedyś będzie więcej :slight_smile:

youtube.com/watch?v=GH1FEwr … e=youtu.be

Fajna wymiana roweru :smiley: Nie wiem, może było, jak tak to sorry :/

Przełajów nigdy nie oglądałeś :wink:?

youtu.be/urrkmFvG1Ks

Spi, fajny filmik. Dobrze zmontowany, aż chciałoby się w takim peletonie wziąć udział. :slight_smile:

Myślicie, że to Sagan się popisuje? :wink: https://www.youtube.com/watch?v=HhabgvIIXik

Martyn Ashton przecież :wink:

youtube.com/watch?v=x7x4-stAdf0
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: