Clasica San Sebastian 2016

Warto założyć już temat, bo lista startowa wymiata. Ostatnia próba przedolimpijska, ale i trofeum samo w sobie warte grzechu.
procyclingstats.com/race/Cla … _Startlist

Trasa i profil są pod poniższym linkiem:
mondiali.net/42148-anteprima-cla … tian-2016/

Może być ciekawy pojedynek Purito-Piti o przewodnictwo w hiszpańskiej ekipie na IO :wink:. Niezależnie od innych pojedynków.

obsada naprawdę rocks!

Wprawdzie nie spodziewam się, by Contador grał tu pierwsze skrzypce, ale jego obecność dodaje rangi. Do tej pory raczej omijał CSS, w 2013 się pojawił po nieudanym Tourze, bez błysku.

Wydawało mi się że nie jedzie do Rio i miał podobno do Vuelty nic nie jechać ze względu na kontuzje i jej leczenie…

Co do wyścigu to dla mnie, jeden z najładniejszych krajobrazowo klasyków WT w sezonie. Właściwie szkoda że tylko 2 godziny na ES. Mam nadzieje że będzie pogoda i realizacja TV bez wpadek jak w zeszłym roku.

Czytałem już gdzieś wcześniej, że Alberto chce wrócić właśnie na Clasica.

Krajobrazy - wiadomo :slight_smile: To połączenie oświetlonej słońcem Zatoki Biskajskiej i gór daje niesamowity efekt. Szkoda, że Hiszpanie nie mają takiej realizacji tv jak Francuzi. Francuscy operatorzy kamer na helikopterach zrobili by z tego perełki.

Do pełni szczęścia brakuje Alaphilippe’a, ale obsada i tak zacna. Ciekawe czy będzie to jakiś prognostyk przed Rio czy też niektórzy pojadą ulgowo. Fajnie jakby Michał przyjechał w czołowej grupie (ucieczkom mówimy nie)

Faworyci niemal Ci sami co byli w pierwszej dziesiątce przed rokiem, nie sądzę by tym razem udało się komuś odjechać na solo, chyba, że już na płaskim. Po 220km w takim terenie Valverde jest w stanie ograć w sprincie każdego, stawiam na niego :wink:

Profil ostatniej górki:

Stromo, ale myślę, że w dobrej formie GVA, Gilbert czy nawet Stybar powinni sobie z tym poradzić.

Ciekawe, że Rafał jednak nie jedzie.

Robiłem ptaszki na liście startowej, żeby zaznaczyć ciekawsze nazwiska, o których można wspomnieć. Policzyłem je - 29. Nazwisk nawet mi się nie chce przepisywać. Rzeczywiście, dużo łatwiej pisać, kogo nie ma :smiley:

Prognoza pogody: gorąco i burzowo.

Czyli lunie deszczem. Kurde a ja jutro w pracy. Ehh :frowning:

Relacja na Raisport powinna była zacząć już o 14.35, a teraz już 15.25. Kłopoty pogodowe czy we Włoszech po prostu źle zrozumieli, o której zaczyna się międzynarodowa relacja?

No zaraz na Eurosporcie się dowiemy.


EDIT: chyba ta druga opcja, skoro o 15.30 punktualnie i Rai zaczęło transmisję. Dawaj Niemek!

Ciekawe, że Włosi nie startują, lecz kontynuują obóz przygotowawczy do Rio we Włoszech - pewnie ze zgodą Astany i BMC.

Kwiatkowski na Jakzibel juz z problemami przy lekkim tempie. to by bylo na tyle przed IO . forma nadal dramat . ehh co sie dzieje z tym zawodnikiem?

Żal patrzeć na Michała :frowning:

Prawda jest taka , ze Michal z obecna forma nie powinien blokowac miejsca na IO w Rio. Nie powinno byc zadnych wyjazdow za zaslugi , bo w takim razie mozna tez Zbyszka Sprucha zabrac …
Jesli gubia go na “srednim tempie” pod Kibel , to niestety przez 6 dni nic juz nie poprawi i tylko przykro bedzie patrzec jak realizator pokaze zblizenie ( a na 100% pokaze ) jak byly mistrz swiata strzela pod jakis tam wcale nie ostatni podjazd .
Ja rozumiem ; IO , prestiz ITP. On sam powinien jednak to miejsce oddac komus kto moze nie wygra , ale przynajmniej powalczy. Michal NIE powalczy .

Landa na etacie woziwody?

ale czy to nie jest troche tak,żę obecnie wszyscy stawiają, żę to jednak Majeczka pociągnie skład na RIo?

Tylko co on może na takiej trasie gdzie masz od ostatniej premii 20 km do mety ? On nie zafiniszuje po płaskim.

Pościg z Valverde i Purito nie miał prawa się powieść :wink: Brawo Mollema, jest nagroda za kolaps na Turdefransie

No i klasyczne zakonczenie w CLASICA : gdzie dwoch sie bije ( w tym przypadku NIE bije :wink: ) , tam trzeci korzysta …