Clasica San Sebastian 2016


#1

Warto założyć już temat, bo lista startowa wymiata. Ostatnia próba przedolimpijska, ale i trofeum samo w sobie warte grzechu.
procyclingstats.com/race/Cla … _Startlist

Trasa i profil są pod poniższym linkiem:
mondiali.net/42148-anteprima-cla … tian-2016/


#2

Może być ciekawy pojedynek Purito-Piti o przewodnictwo w hiszpańskiej ekipie na IO :wink:. Niezależnie od innych pojedynków.


#3

obsada naprawdę rocks!


#4

Wprawdzie nie spodziewam się, by Contador grał tu pierwsze skrzypce, ale jego obecność dodaje rangi. Do tej pory raczej omijał CSS, w 2013 się pojawił po nieudanym Tourze, bez błysku.


#5

Wydawało mi się że nie jedzie do Rio i miał podobno do Vuelty nic nie jechać ze względu na kontuzje i jej leczenie…

Co do wyścigu to dla mnie, jeden z najładniejszych krajobrazowo klasyków WT w sezonie. Właściwie szkoda że tylko 2 godziny na ES. Mam nadzieje że będzie pogoda i realizacja TV bez wpadek jak w zeszłym roku.


#6

Czytałem już gdzieś wcześniej, że Alberto chce wrócić właśnie na Clasica.

Krajobrazy - wiadomo :slight_smile: To połączenie oświetlonej słońcem Zatoki Biskajskiej i gór daje niesamowity efekt. Szkoda, że Hiszpanie nie mają takiej realizacji tv jak Francuzi. Francuscy operatorzy kamer na helikopterach zrobili by z tego perełki.


#7

Do pełni szczęścia brakuje Alaphilippe’a, ale obsada i tak zacna. Ciekawe czy będzie to jakiś prognostyk przed Rio czy też niektórzy pojadą ulgowo. Fajnie jakby Michał przyjechał w czołowej grupie (ucieczkom mówimy nie)

Faworyci niemal Ci sami co byli w pierwszej dziesiątce przed rokiem, nie sądzę by tym razem udało się komuś odjechać na solo, chyba, że już na płaskim. Po 220km w takim terenie Valverde jest w stanie ograć w sprincie każdego, stawiam na niego :wink:

Profil ostatniej górki:

Stromo, ale myślę, że w dobrej formie GVA, Gilbert czy nawet Stybar powinni sobie z tym poradzić.


#8

Ciekawe, że Rafał jednak nie jedzie.


#9

Robiłem ptaszki na liście startowej, żeby zaznaczyć ciekawsze nazwiska, o których można wspomnieć. Policzyłem je - 29. Nazwisk nawet mi się nie chce przepisywać. Rzeczywiście, dużo łatwiej pisać, kogo nie ma :smiley:

Prognoza pogody: gorąco i burzowo.


#10

Czyli lunie deszczem. Kurde a ja jutro w pracy. Ehh :frowning:


#11

Relacja na Raisport powinna była zacząć już o 14.35, a teraz już 15.25. Kłopoty pogodowe czy we Włoszech po prostu źle zrozumieli, o której zaczyna się międzynarodowa relacja?

No zaraz na Eurosporcie się dowiemy.


EDIT: chyba ta druga opcja, skoro o 15.30 punktualnie i Rai zaczęło transmisję. Dawaj Niemek!


#12

Ciekawe, że Włosi nie startują, lecz kontynuują obóz przygotowawczy do Rio we Włoszech - pewnie ze zgodą Astany i BMC.


#13

Kwiatkowski na Jakzibel juz z problemami przy lekkim tempie. to by bylo na tyle przed IO . forma nadal dramat . ehh co sie dzieje z tym zawodnikiem?


#14

Żal patrzeć na Michała :frowning:


#15

Prawda jest taka , ze Michal z obecna forma nie powinien blokowac miejsca na IO w Rio. Nie powinno byc zadnych wyjazdow za zaslugi , bo w takim razie mozna tez Zbyszka Sprucha zabrac …
Jesli gubia go na “srednim tempie” pod Kibel , to niestety przez 6 dni nic juz nie poprawi i tylko przykro bedzie patrzec jak realizator pokaze zblizenie ( a na 100% pokaze ) jak byly mistrz swiata strzela pod jakis tam wcale nie ostatni podjazd .
Ja rozumiem ; IO , prestiz ITP. On sam powinien jednak to miejsce oddac komus kto moze nie wygra , ale przynajmniej powalczy. Michal NIE powalczy .


#16

Landa na etacie woziwody?


#17

ale czy to nie jest troche tak,żę obecnie wszyscy stawiają, żę to jednak Majeczka pociągnie skład na RIo?


#18

Tylko co on może na takiej trasie gdzie masz od ostatniej premii 20 km do mety ? On nie zafiniszuje po płaskim.


#19

Pościg z Valverde i Purito nie miał prawa się powieść :wink: Brawo Mollema, jest nagroda za kolaps na Turdefransie


#20

No i klasyczne zakonczenie w CLASICA : gdzie dwoch sie bije ( w tym przypadku NIE bije :wink: ) , tam trzeci korzysta …