Clasica San Sebastian 2018

Wydaje się, ze szczegółowy opis tego klasyka mija się z celem. Jak widzę, doskonała większość szacownych użytkowników forum, wie, co to za wyścig.

Łączący zmęczonych Tourem i oczekujących na Vueltę.

Broniącego tytułu Kwiatka nie będzie (swoją drogą Pan Czesław musiał dość głęboko sięgnąć do kieszeni, żeby tak było).

W tej sytuacji trudno wskazywać innych kandydatów do zwycięstwa niż Alaphilippe i Valverde. Moim zdaniem z naciskiem pierwszego.

Są też inni z Touru, ale jednak im nie wróżę sukcesu: Roglić, A. Yates, Mollema, Zakarin. Nie. Tu nie będzie sukcesu.

Ale np Tim Wellens? Wygrał Walonię w ostatnich dniach? czemu nie?

A może Ulissi?

Na pewno będzie ciekawie.

1 polubienie

Ja wiem, że w sprawach Roglicia nie jestem obiektywny, bo już chyba zostałem obsesyjnym fanem, ale jesteś pewien? Landa w zeszłym roku też przyjechał po czwartym miejscu w Tourze i ładnie fruwał. A akurat te baskijskie podjazdy to zdecydowanie służą Rogliciowi. :wink:

Tak,oczywiście, masz rację.

Ja jestem też wielkim fanem Roglica, który, twierdząc, że wprowadził świeżą krew do kolarstwa, to mało powiedziane.

Natomiast rzut oka na profil wyścigu, na jego charakterystykę, mówi nam, że wygranym będzie ktoś z mocnych “klasykowców”, a trudno Roglića zaliczać do takich.

Ja bym się cieszył gdyby wygrał.

Trzymajmy kciuki.

Ostrożnie powiem, że z zainteresowaniem będę się przyglądał jeździe Omara Frailego w tym wyścigu.
W Walonii na najmocniejszego (obok Wellensa) wyglądał Knox, ale to już byłaby przesada, żeby w kilka miesięcy miał stać się grubym kotem. Dlatego nie wspominam o nim nawet :wink:

Fraile jako autsajder jak najbardziej :+1:

Za Valverde i Alaphilippem postawiłbym na Bernala.
(e: o, widzę, że jeszcze D.Martin startuje)
Mollema lubi ten wyścig, więc w ostatecznym rozrachunku bym go nie skreślał.

btw, ktoś się orientje czemu mój czarny koń Vuelty, Enric Mas, nie ukończył Walonii ?

Tak, kontuzja kolana. Ja także na niego liczę w kontekście Vuelty. Nawet parę miesięcy temu zacierałem ręce na wewnątrz-hiszpański pojedynek z Solerem, ale niestety to się nie wydarzy.

Valverde nie startuje?!?

1 polubienie

co Wy wszyscy macie z tym Solerem w kontekście GT?
Poza jednym etapem Volta Catalunya 2017 nie pokazał póki co nic w górach…

1 polubienie
  1. Alaphilippe
  2. Dan Martin
  3. Tim Wellens
  4. Mikel Landa
  5. Egan Bernal
  6. Mollema
  7. Zakarin
  8. Roglić
  9. M.A. Lopez
  10. Ulissi

“czarny koń” : Bilbao, Fraile

Jeżeli Julian dziś wygra to śmiało będzie mu można nadać tytuł numeru 1 jeśli chodzi o pagórkowate klasyki i ścianki.Ostatnio taka zmiana miała miejsce trochę lat temu gdy Bettini oddawał palmę pierwszeństwa Valverde.

Dobra,już mi się odechciało oglądać, kto wygra.

Bernal, Landa, Gorka. Animo chicos :disappointed_relieved:

Matthews, Gallopin, Roglić bez szans już.

No maskara. Ja pierdziu.

Szkoda gadać, tyłu świetnych kolarzy

Koczetkow…

Van Avermaetowi zabrakło 100 metrów żeby były jakieś emocje na finiszu.Teraz to się zanosi na egzekucję.
Mollema ciągnie jak głupi ale jemu bardziej niż na zwycięstwie zależy na rekordzie miejsc w top 10 tego klasyku.

Alaphilippe wygrywając wyścigi i etapy na tourach w takim tempie za kilka lat będzie legendą.
8 zwycięstwo w tym sezonie, więcej niż dotychczas w całej karierze.

Landa prawdopodobnie nic poważnego. Bernal przytomny, liczne obrażenia twarzoczaszki. W oczekiwaniu na rezultaty prześwietleń.

EDIT:
Komunikat medyczny na stronie wyścigu: Bernal - uraz twarzoczaszki, prawdopodobne złamanie szczęki, uszkodzone górne zęby i górna warga. W unieruchomieniu przewieziony do szpitala. Landa - uraz kręgosłupa w odcinku lędźwiowym, przewieziony do szpitala

1 polubienie

Niby wygrał faworyt a przez tą kraksę mam niedosyt. Roglicz poprawiając po Tolhoeku mógł na tym ostatnim podjeździe wykręcić naprawdę konkretny czas, co Julianowi sięgnięcie po wygraną by utrudniło.
No i ominął nas pojedynek Landy, Bernala, Roglicza i Alaphilippa…

1 polubienie

Lotto-NL: finisz z grupki 8-osobowej -> 3 ostatnie miejsca :roll_eyes:

1 polubienie