Co kupić?

Witam, jestem całkowitym nowicjuszem, jeśli chodzi o rowery szosowe. Ostatnio przegladając internet i dumając nad tym jak poprawić swoją kondycję i uniknąć ciągłej jazdy w korkach postanowiłem, że wsiąde na rower. Zawsze marzyłem o tym żeby mieć kolarzówkę! I teraz pojawia się moje pierwsze, początkowe pytanie, które pewnie wywoła lawinę kolejnych. Mam około 800zł, czy jest szansa, że kupię za to jakiś dobry rower? Zapewne będzie to rower używany. Proszę o wszelkie rady, linki, propozycje, oferty, za każdą będę niezmiernie wdzięczny!

Kupisz starą, przyzwoitą kolarzówkę, może nawet z klamomanetkami zintegrowanymi.

A czy to co moge dostac na allegro, jakies Peugeoty, czy inne rower, ktorych marek teraz nie wspomne, to jest dobry wybor na poczatek? I powiedzcie mi jak mam dobrac rower dla siebie, do mojego wzrostu? Mam 175cm.

allegro.pl/item398743306_szo … html#photo

allegro.pl/item398923413_row … html#photo

allegro.pl/item399324800_swi … html#photo

allegro.pl/item397772703_kol … html#photo

allegro.pl/item400179564_row … r_fox.html
Pewnie za mały… ale zestaw niezły, w tej cenie takich kół nie znajdziesz!

allegro.pl/item397558707__cr … ncja_.html
Jeśli chcesz nowy :p

fox ladny!!

To znowu ja :stuck_out_tongue: Może niektórych już męczę ale lubi poznać zdanie innych. Składając swój rower doszedłem do korb.

Oczywiście rowerek będzie wersją niskobudżetowa dlatego ciekawi mnie jak byście porównali te oto korby:

do np.

Mam Tiagre i jestem naprawde zadowolony…kumpel ma zintegrowaną Sore…tez nie narzeka jednak moim zdaniem polerka i te kilka gram są warte doplacenia tych 20-30 pln …
pozdrawiam

Sora jest godna polecenia;) … w wyborze między tiagrą, a sorą ważny aspekt to układ T w tarczach… ja wybrałem 50/34

tzn. ?

początkowo odstraszało mnie 50/34 ale jak patrzę na tabele przełożeń to przy 52/39 jest to różnica niecałego zęba na tyle. A ponieważ nie wykorzystuje praktycznie “13” przy obecnych 52 to 50/34 wydaje się jak najbardziej OK