Co nasmarować: podały czy suport?

Obiawy są następujące: przy mocniejszym naciśnięciu na pedały słychać bardzo wyraźnie krótkie, urywane cykanie, tykanie podobne do odgłosu świerszcza tylko głośniej i krócej. NIe wiem czy to ułożyskowanie pedałów, ale to dura-ace prawie nówki mają może z 800 km, czy może supor. Ten ma już 4 lata i ładny przebieg, ale nie wykazuje luzów. Może ktoś miał podobny problem? Proszę o opinie.

Dokręć tarcze na korbie

Dokręcałem kilka dni temu. Cykanie pojawiło się później.

No to raczej support.

Ja mam używany support DA Octalink i też coś mi w nim pyka, chwilami nawet głośno, a niedawno był smarowany i rozkręcany, ale nie będę więcej grzebał bo kręci się dobrze. Będę jeździł aż się nie rozsypie/zmieli.

Jakby ktoś miał tanio na sprzedaż support DA Octalink 109.5 mm BSA68 to jestem zainteresowany.

pzdr!

Witam. Ja proponuję wyczyścić i nasmarować całą mufę suportową oraz gwinty w mufie oraz na osi suportu. Bardzo ważne jest to aby te elementy były czyste, bo to często powoduje powstawanie takich trzasków. Nie możesz również bardzo mocno dokręcać osi do mufy jedynie z “wyczuciem”, bo w przeciwnym razie to może również powodować powstanie trzasków. Jeżeli to nie pomoże to zapewne jest to wina osi, która zużyła się.

Można spróbować też dokręcić kasetę. U mojego syna pomogło

A czy dokładnie wyczyściłeś go przed nasmarowaniem. Ważne jest dokładne usunięcie zużytego smaru który może zawierać drobne zanieczyszczenia (piasek czy drobiny metalu), które to skracają żywotność łożysk.

Mam. Za kilka dam Ci znać czy będzie na sprzedaż.

Był wyczyszczony IDEALNIE i zmontowany przez mechanika który pół życia zajmował się tą generacją DA, m in. w Knaufie.

pzdr!