Corratec vs Lapierre

Którą markę polecacie dla początkującego amatora w budżecie około 5 tys. zł i jaki model. Czy da się coś nowego kupić czy raczej używke?

Polecam Rose’a. W tej cenie myślę, że to bezkonkurencyjna opcja:

https://www.rosebikes.pl/bike/rose-pro-sl-105-bike-now/aid:821371?bikevariantchanged=821335

1 polubienie

Góry czy niziny? (napęd, hamulce, waga)
Długie wyjeżdżenia czy szybkie wycieczki? (geometria, szerokość opon)
Czy komfort jest ważny? (akcesoria typu bontrager isozone, karbonowa sztyca lub szersze opony)
Wysoka kadencja czy niska? (napęd)
Jeździsz zimą? (montaż błotników, Di2 rozwiązuje problem zamarzających linek)
Jeździsz na trenażerze? (QR vs Axle Thru)

Nawet jak odpowiesz na te pytania, to Ci nie pomogę. Nie sugeruj się marką. Znajdź coś co Tobie pasuje.
Ja tam składam od zera zawsze, bo nic mi nie pasuje.

Oo nie słyszałem nigdy o takiej firmie, czy robią solidne ramy?

Wzgórza z krótkimi, ale momentami sztywnymi podjazdkami(nawet do 8% na powiedzmy 30-50 metrach).
Co to czasu jazdy to najlepiej gdyby był wszechstronny, tzn czasami czasówki 30-40 km a czasami coś dłuższego.
Komfort to zależy mi na wygodnym siodełku, które nie uciskałoby za bardzo ud.
Kadencja to nie wiem bo amatorsko jeżdżę, zimą nie i na trenażerze też nie ;c

A co z twoim starym rowerem szosowym?

1 polubienie

wlasnie odebralem z serwisu, trzeba było wymienic lancuch bo sie nie zginal na wszystkich polaczeniach, ale pan powiedzial ze został przyjety przez naped

coś mi dzisiaj troche strzelało jak przykładałem większą moc, ale z biegiem jazdy coraz lepiej było mam wrażenie

Za 5000 kupisz Canyona Endurace AL na 105. Świetny rower dla początkującego amatora, wygodna geometria, długi wózek. Sam kupiłem rower o takiej charakterystyce mając już kilka sezonów za sobą i zrobiłem to w pełni świadomie. Jeździło się na nim mega wygodnie, a długi wózek w górach to super komfort mimo, że wcześniej pokonywałem trudniejsze podjazdy na twardszych przełożeniach.

1 polubienie