Cosmic Elite - kontrowersyjne koła?

[i]“Problem” zaczął się tu:

[url]http://forums.rowery.org/t/jaka-masz-bryke/3446/122]

więc co by OT nie robić przenoszę do nowego tematu

Jürgen[/i]

wczoraj widzialem taka coppi , ale nie miał takich dyskusyjnych kółek:)

dyskusyjne?
na nasze drogi nie widze lepszych kol. kolega kupil nowego lapierra na d.ace i nowych ksyriumach es i po tygodniu ze lzami w oczach przyszedl do mnie do serwisu zebym mu je wyklepal sa za delikatne. a te co mam, zaliczylem prawie wszystkie dziury na wyscigu pod wadowicami i nic
jedynie lozysko na bebenku 2 tygodnie temu wymienilem
pozdr.

ale nie miał takich dyskusyjnych kółek

Dalczego dyskusyjne? Zresztą ktoś już chyba wrzucał zdjęcia z rowerkiem na takich kołach. Nie miałem przyjemności na nich jeździć, ale obejrzałem je sobie i nie widzę w nich nic dyskusyjnego - koło jak koło :wink: . Jedyne co, to może być waga, są troche cięższe od np. Ksyrium Equipe. W końcu im wyższa obręcz z aluminium, tym cięższa powinna być. Ale i tak nie jest źle. Ciekawe jak z ich sztywnością i wytrzymałością?

PS O wytrzymałości Chimek już pisał :blush: .

no dyskusyjne bo ciezkie to to a drogie :stuck_out_tongue:
Z drugiej strony ponoc fajnie na plaskim niosą.
Ale bedzie off topic:)

drogie?
zalezy gdzie i kiedy sie je kupuje
po sezonie w harfie mozna dostac 30-40% upustu
niosa po plaskim to fakt ale jak to kazde stozkowe kola sa podatne na boczne podmuchy

znaczy za ile - bo na stronie nei widze ceny:)
Sugerowałem sie cena wzieta z głowy , i jak poparłem googlami - dobrerowery.com/product_info … ts_id=1873 pierwszy lepszy sklep co wyskoczyl to wlansie wyszlo tak jak sie spodziewalem - w granicach 1 500zł

Jak dla mnie to bardzo duża kasa za koła , w dodatku ważace 1,9kg katalogowo ( tak na marginesie niedawno wyczaiłem bład w ulotce na 07 rok byla inna waga SE niz na stronie mavica :slight_smile:

Mozna za to miec chociazby koła ultegry lzejsze o prawie 200 g ,campa zonda o podobnej wadze , mozna miec za to kola AC lzejsze o 600 lub 400 lub 300 g w zaleznosci od rodzaju , mozna wreszcie zlozyc cala mase kol lzejszych. Poprostu dla mnie kola mavica sa potwornie drogie i ciezkie.

,To ze sa aero tez tak calkiem do mnei nei przemawia bo maja 30mm profilu? Zonda ma 28,5 , AC maja bodajze od 24-30 wlasnie a i ultegra ma spory kołnierz.

Ale nie da sie zaprzeczyc ze wszystkie modele sa trwale i sztywne

znaczy za ile - bo na stronie nei widze ceny:)

U przedstawiciela harfy widziałem te koła po 1599.

jak kupisz w okolicy tys. to cena wydaje sie do zniesienia a nie sadze ze AC wytrzymaja tyle co te kola

To ze sa aero tez tak calkiem do mnei nei przemawia bo maja 30mm profilu? Zonda ma 28,5 , AC maja bodajze od 24-30 wlasnie a i ultegra ma spory kołnierz.

gres, ja fachowcem od aerodynamiki nie jestem, ale wydaje mi się, że sama wysokość nie złatwia sprawy. Istotny jest też (a może przede wszystkim) kształt. Idealny opływ powietrza zapewnia profil o przekroju zbliżonym kształtem do kropli wody. Zwróć uwagę na kształt “klasyków” drugiej wojny światowej jak Spitfire czy Mustang :wink: . Wyobraź sobie przekrój np. Ksyriumów Equipe czy Elite z oponą i Cosmiców Elite z oponą. Który bardziej przypomina spadającą kroplę wody?

Tak się jeszcze zastanawiam, czy przypadkiem obręcz o wyższym profilu nie jest “z założenia” sztywniejsza niz obręcz o niższym wykonana z tego samego materiału i w takiej samej technologii???

jest sztywniejsze to kolo, ale to jest chyba plus

jest sztywniejsze to kolo, ale to jest chyba plus

No oczywiście, że plus :slight_smile: .

no to właśnie jurgenie w tym linku co znalazłęm są za prawie 1600

nie bardzo widze różnce w przekroju cosmicow i AC.

Fakt AC 350 tyle nie wytrzyma ale model hurricane wazy 1525 i jest przeznaczony do lekkiego przełaju - tak mi napisali z AC:)

A koła campy - nie lepiej , a ultegry?