Criterium du Dauphine 2018


#1

W tym roku Delfinat będzie zdecydowanie najcięższą tygodniówką w kalendarzu.Aż 4 etapy kończą się podjazdami i to nie byle jakimi.Cieszy wielki powrót podjazdu Cormet de Roseland który ostatnio był rzadko widywany na trasach najważniejszych francuskich etapówek.Do tego bardzo ciekawy prolog i drużynowa jazda na czas.Wydaje się że obsada będzie jedną z gorszych w ostatnich latach ale to może wpłynąć tylko na plus czego byliśmy świadkami na Paris Nice.Szalenie interesująco może wyglądać walka o żółtą koszulkę na prologu między Kwiatkowskim a Thomasem jeżeli oczywiście Denis się nie skusi jechać do Francji.


#2

Jak zwykle na Dauphine jest ten jeden etap, który ma przyciągnąć gwiazdy TdF w celu rekonesansu w warunkach wyścigowych. Mowa oczywiście od przedostatnim etapie do la Rosiere, ctrl c ctrl v 11. etapu TdF.

Jako fan odwiedzania nowych miejsc, najbardziej polubiłem etap do Lans-en-Vercors (meta etapu TdF 1985), a to z tego względu, ze bodaj po raz pierwszy zostanie wykorzystany Col du Mont Noir, czyli chyba najtrudniejszy (albo jeden z trudniejszych) podjazd w rejonie Vercors.


#3

Unzue kontynuuje eksperyment “jak wygrać z Froomem na TdF”.

Nairo, Piti ani Landani nie pojadą Criterium.

Liderem będzie Soler i Roson.

Reszta składu mocno rezerwowa: Arcas, Carretero, Sutterlin, Erviti i Castrillo.


#4

Bernal sie wybiera czy jednak odpuszcza?


#5

Delfinat pierwszy raz od wielu, wielu lat będzie miał słabszą obsadę niż Tour de Suisse.Pewnie będzie to jednorazowy przypadek ale ciekawe będzie zobaczyć walkę o przywództwo w Sky, utalentowaną młodzież w Movistarze czy powolne łapanie formy Nibalego.Będzie można też w miarę zorientować się jak duże różnice może zrobić TTT na Tourze i jak trudnym podjazdem jest La Rosiere.
Faworyci:
**** Yates,Thomas,Bardet
*** Nibali,Martin,Soler,Zakarin,Bernal?
** Jungels,Alaphilippe,Buchmann,Bilbao,Latour,
*Roson,Barguil,Gaudu,Teuns,Kwiatkowski,Moscon,Benoot


#6

Tego Martina strasznie wysoko wsadziles, on przez cały sezon gorzej wyglądał niż Aru😉 Jestem ciekaw co Irandczyk pokaże, przynajmniej można będzie wyciągnąć jakieś wnioski.


#7

Mimo że nie jestem wielkim fanem talentu Irlandczyka to jednak mam do niego w miarę zaufanie po tym co pokazywał w ostatnich latach.Trzeba też pamiętać że im zawodnik starszy to mniej się popisuje w tygodniówkach a bardziej skupia na najważniejszych celach.Po za tym w Romadnie już nie wyglądał tak tragicznie jak na początku sezonu.


#8

Mnie z kolei ogarnia melancholia, gdy wyścigi pojawiają się na tym płaskowyżu. Chodzi mi o wydarzenia z lipca 1944, które dotknęły moją rodzinę.
http://www.lycee-polonais.com/nuit_aurore/departs-pl.php


#9

Bernal nie jedzie.

Skład Sky: Thomas, Kwiatek, Castroviejo, Tao, Moscon, Van Baarle, Rowe.

Thomas naturalnym i głównym kandydatem do wygranej.


#10

To Bernala faktycznie, może szykują na TdF???


#11

Według Knavena liderem będzie Kwiato. Ciekawe


#12

Masakra z tym Bernalem. Oni rzeczywiście myślą o wysłaniu go na tdf…
No trasa raczej sprzyja Kwiato jak jest tylko w dobrej formie to pozostaje trzymać kciuki za drugą etapowke. Wątpię, żeby Nibali czy inni faworyci tdf sie zaginali.


#13

Trasa mu sprzyja ? Dobre mi zarty . Na Tirreno gdzie wygral byl 1 etap gorski w dodatku z 1 dosc latwa gora tu na Dauphine sa 4 prawdziwe gorskie etapu z kilkoma dlugimi i stromymi gorami przed finalowym podjazdem gdzie juz potraci sporo minut nawet jak bedzie w wysokiej formiee co tez jest watpliwe bo do TDF jeszcze ponad miesiac a we wtorek wrocil z Teneryfy


#14

Nie róbmy znowu z Kiatka gościa który strzela na wiaduktach… Bez przesady…
Co do przygotowań to każdy jest na podobnym poziomie i dla każdego celem jest TDF więc dla mnie żaden argument.
A poza tym już nie raz czy dwa udowodnił, że potrafi w górach jeździć.


#15

Kwiatek wygrywający Critérium du Dauphiné 2018 ? Ta nie są wiadukty


#16

Otworz sobie trase 6 i 7 etapu Dauphine i zobacz te wiadukty :smile:

15 km po 7 ,8 % to nie zadne wiadukty tylko powazne gory i nie nazwal bym takiego terenu trasa dla Kwiatkowskiego i jedno Sasso Tetto z Tirreno przy tym to nic

W tym roku obsada nie jest powalajaca ten 4 dniowy tryptyk gorski nie zacheca i wiekszosc GC jedzie do Szwajcarii nawet Porte ktory zawsze tu przyjezdzal przed TDF


#17

Critérium du Dauphiné to zawsze było przygotowanie do TDF a w tym roku naładowo tu mnóstow gór choć w samych TDF jest ich niewiele.


#18

Bez przesady, na TdF mamy 5 górskich etapów z wieloma podjazdami porównując do Giro gdzie były tylko takie 3 (Zoncolan, Cervinia, Jafferau). Dołóżmy do tego 3 średnie etapy (Bagnères-de-Luchon, Carcassonne i Mende) wychodzi chyba najbardziej górski TdF jaki mieliśmy w ostatnich latach…


#19

Hmm. Ja widzie tylko 3 etapy z metą na podjeździe.


#20

Nie chodzi tylko o metę na podjeździe. Takie podjazdy jak combo Rome & Colombiere czy Tourmalet z Aubisque to mało? Nawet jak jest meta po zjeździe to można zrobić rzeź jak w 2009 na etapie do Le Grand-Bornand. Więc teren jest, pytanie tylko czy zawodnicy są by go wykorzystać?