Criterium du Dauphine 2018

Ostatnio na ostatnich kilometrach zaskoczyć peleton w tym wyścigu udało się chyba Keniakowi ;). Tak że ten :wink:

Bardet to jest jedyny zawodnik który oficjalnie mówi że Dauphine to dla niego cel sam w sobie i myślę że jeżeli Adam Yates nie będzie się prezentował jak Simon w Giro a reszta będzie tylko testować formę ala Nibali to Francuz powinien z łatwością wziąć ten wyścig nawet jak w czasówce straci ok 90 sekund do najlepszych.O ile oczywiście Bardet będzie prezentował formę taką jaką zapowiada.

Solidne zestawienie szybkich zawodnikow na 2 kolejne etapy :smile:
Czystych sprinterow oprocz Couqarda nie ma zadnych ale nie ma sie co dziwic przy takiej trasie.

Na Dauphine nie bylo nigdy zadnych lotnych premii z bonifikatami ? Nie ma nic zaznaczone w tym roku na profilach etapow

Geraint… nie ogarniam tego człowieka. Po co on spawał na podjeździe?
Widać to buractwo przez cały czas. Michał w każdym wywiadzie wspomina o Thomasie a czytaliście kiedyś gratulacje od Walijczyka?

1 polubienie

Thomas jest niesamowicie mocny, ale pod względem umiejętności technicznych i, jak dziś było widać, także taktycznych jest beznadziejny.
Nie mogłem uwierzyć w to, co widzę. Kwiatkowski ucieka, a ten walijski mistrz dociąga do niego cały peleton.

Kwiatek nie uciekał, tylko pilnował Alafilipa.

dziwne jest to zachowanie thomasa… obawiam sie, że to on jest liderem głównym i na niego sky bedzie jechac. Bedziemy mądrzejsi po pierwszym górskim etapie.

Jak już dospawał przez błąd taktyczny (chociaż według mnie raczej przez zawiść i zazdrość) to powinien szybszego kolegę grzecznie rozprowadzić na finiszu.
Ale niestety tylko jeden z dwójki liderów Sky potrafi wygrywać wyścigi pracując na innych :confused:

Jeżeli Kwiatkowski będzie odpowiednio mocny w górach to nikt mu nie będzie kazał pracować.Thomas widać od dawna że nie przepada za Kwiatkowskim przynajmniej na wyścigach więc nie spodziewał bym się żeby był chętny do współpracy zwłaszcza na rzecz drużyny.Obawiam się też że nie tylko Thomas nie będzie chętny do pomocy i w górach nawet jeżeli polak będzie w stanie wspinać się z najlepszymi to będzie sam.

Nie ma to jak finiszować na 5 miejscu w ogóle nie sprintując :slight_smile:

Jako, że fp Kolarstwo w Eurosporcie już nie funkcjonuje. Swoje aktualizowane na bieżąco zestawienie polskich zwycięstw WT będę wklejał tu na forum.

rok imię nazwisko wyścig etap
2009 Sylwester Szmyd Criterium du Dauphine V
2014 Michał Kwiatkowski Tour de Romandie prolog
2014 Rafał Majka Tour de France XIV
2014 Rafał Majka Tour de France XVII
2014 Rafał Majka Tour de Pologne V
2014 Rafał Majka Tour de Pologne V
2014 Rafał Majka Tour de Pologne klasyfikacja generalna
2014 Przemysław Niemiec Vuelta a Espana XV
2015 Michał Kwiatkowski Paryż-Nicea prolog
2015 Maciej Paterski Volta a Catalunya I
2015 Michał Kwiatkowski Amstel Gold Race -
2015 Rafał Majka Tour de France XI
2015 Maciej Bodnar Tour de Pologne IV
2015 Marcin Białobłocki Tour de Pologne VII
2016 Michał Kwiatkowski E3 Harelbeke -
2017 Michał Kwiatkowski Strade Bianche -
2017 Michał Kwiatkowski Mediolan-Sanremo -
2017 Rafał Majka Amgen Tour of California II
2017 Maciej Bodnar Tour de France XX
2017 Michał Kwiatkowski Clasica San Sebastian -
2017 Tomasz Marczyński Vuelta a Espana VI
2017 Tomasz Marczyński Vuelta a Espana XII
2017 Rafał Majka Vuelta a Espana XIV
2018 Michał Kwiatkowski Tirreno-Adriatico klasyfikacja generalna
2018 Michał Kwiatkowski Criterium du Dauphine prolog
1 polubienie

A tak z ciekawości co się stało, że usunęli ten fb kolarstwo w eurosporcie? Kiedyś pamiętam, że na forum bardzo krytykowany był A.Probosz za to, że bardziej zajmuje sie fb niż komentowaniem podczas wyścigu. Całkiem fajnie im to szło przeklejali info z fanpageów wszystkich polskich zawodników, rozpiski transmisji były i chyba > 50 000 osóób to śledzilo. Dlatego czy ktoś coś wie bo tak bez echa z to zniknęło?

Teraz jest chyba Tour coś tam z Jarońskim. Nie wiem dokładnie bo nie mam fb.

Ackermann faworytem na jutro jeśli chodzi o etap a jeśli chodzi o to kto będzie liderem po jutrzejszym etapie to wszystko będzie zależeć od tempa.Im większa selekcja tym większe szansę że bonifikatę zdobędzie Impey.Ciekawe czy Sky będzie zależeć na utrzymaniu koszulki lidera.

Rzeczywiście Ackermann mnie dzisiaj nieco zaskoczył in plus

Większość sprinterów, nawet jeśli przetrwała te hopy i mini Poggio, które sobie urządził Alaphilippe z Kwiatkiem, nie mieli pary, żeby finiszować skutecznie - vide Coquard, Hagen.

Inni pozostali z tyłu - np. Bauhaus albo zaplątali się w kraksy jak Bevin. Nie wytrzymał też Jacobsen, który jutro mimo wszystko z Ackermannem będzie chyba największym kandydatem do triumfu etapowego.

W strefie ochronnej.

Przedwczoraj, kiedy kolejny upadek zaliczył Thomas, czytałem tu dyskusję o pechowym Walijczyku. Chciałem wtedy tu napisać o brakach technicznych Gerainta i o tym, że nie pamiętam kiedy taki Kwiatkowski miał ostatni upadek. I proszę…

Chyba do touru się wykuruje ale ten wyścig odpada.Jutro zapewne nie dojedzie w pierwszym składzie do mety.Ciekawe jakie były przyczyny tego upadku.

Spoko. Nie jest źle.

tyle, że stracił koszulkę.

Pewnie za dużo czasu spędził w pobliżu Gerainta…