Criterium du Dauphine 2018

Pewnie jechał za Thomasem ale nie chciałem już tego pisać żeby nie było że się uwziąłem :smiley:

1 polubienie

ależ szkoda… była szansa na wygranie całej imprezy. Trasa bardzo sprzyjała, forma była a tu upadek. No nic pozostaje wierzyć, że to nic poważnego.

Nie wygląda to źle na całe szczęście :http://www.cyclingnews.com/news/kwiatkowski-loses-dauphine-lead-after-late-crash-on-stage-2/

Taaa ? A wieszczyles koniec sezonu…

W sumie nie pierwszy raz bo juz mial byc “koniec sezonu” po nieudanych klasykach

4 polubienia

Napisałem to od razu po upadku.Jak jeszcze leżał na asfalcie.Zrozum emocje :slight_smile:

Też się bałem jak widziałem, że leży i się nie podnosi. Zwłaszcza, że jestem też kibicem piłkarskim i miałem problem z zaśnięciem wczoraj :wink: Jeśli chodzi o ból to pojawi się dopiero po schłodzeniu organizmu. Na pewno odbije się trochę na jutrzejszej czasówce i górskich etapach. Pytanie jak bardzo. Wierzę, że wystarczy sił i motywacji :slight_smile:

No rozumiem heh :slight_smile:
Na lokciu i na plecach skora zdarta zobaczymy jak jutro bedzie z utrzymaniem pozycji na lemondce i czy da rade z druzyna pojechac a i cos dolozyc od siebie jeszcze.

Widać, niektórzy koledzy w gorącej wodzie kąpani. Rezerwa do wydarzeń przyjdzie wraz z doświadczeniem życiowym :grinning:

Źle to wyglądało tylko w jednym początkowym ujęciu.

Będzie dobrze Panowie :slightly_smiling_face:

Pobocze wyglądało względnie przyjaźnie.
A skoro Kwiatkowski mówił, że nie było wyjścia z tej sytuacji to też pewnie miał ten ułamek sekundy, żeby upaść “lepiej”.

Jutrzejsza czasówka drużynowa. Nie mam czasu, żeby posiedzieć na dłuższym postem, ale niech będzie tak:

  1. SKY
  2. BMC
  3. QuickStep - ale tu może być naprawdę niespodzianka.
  4. Mitchelton
  5. Lotto Jumbo
  6. BORA
  7. Lotto-Soudal
  8. Movistar
  9. Astana
  10. Ag2R

Jeżeli by rozdawać miejsca w czasówce tylko po potencjale drużyn i zawodników to jutro Sky wygrywa o pół minuty przed Quick Stepem, minutę przed BMC i Mitchelton-Scott a reszta drużyn traci ponad dwie.Ale Sky to drużyna która chyba najczęściej zawodzi w czasówkach z wszystkich ekip.Nie mieli prawa przegrać w Bergen złota a przegrali, na tegorocznym Tirreno znowu mając galaktyczny skład rozczarowali i to mocno.Z całym szacunkiem do BMC ale w prawie każdej TTT od 2-3 lat mają gorszy skład od niebiańskich a przegrali chyba tylko raz.Być może chodzi o to że poszczególni zawodnicy za słabo się przykładają do takich etapów albo za mało trenują razem ale na pewno musi być coś na rzeczy.Jutro po raz kolejny zespół Brailsforda będzie miał okazję udowodnić że nie mam racji ale ja jednak stawiam że Quick Step napędzany przez Jungelsa i Terpstre wykręci najlepszy czas.

1 polubienie

Zalogowałem się niedawno. Nie mniej posty czytałem od dawna. ElPistorelo wygłasza prawdy absolutne w 90 procentach nie sprawdzone. Wystarczy posty kolegi i wyniki kolarzy prześledzić. Czasówka jest ciekawa. Quik Step będzie chciał mieć etap. Sky z Thomasem i Kwiatem po wywrotce nie wiadomo jak pojedzie. Bmc i jazda na czas to jakiś fenomen. Poszczególni zawodnicy robią to…zawodowo. Ze 3 potrafi być w 1 dziesiątce na ITT.

3 polubienia

Są jakieś filmiki odnośnie kraksy Kwiato bo nic nie znalazłem?

Nic nie ma. Kwiato twierdzi że problem z pedałem był i dlatego się położył. Dziwne takie no ale…Kwiato nie wywraca się byle gdzie i byle jak.:grinning: Też bym chiał zobaczyć co się stało.

Napisał po prostu, że jeden obrót za dużo. Wynika z tego wprost, że położył się, bo zaczął kręcić za wcześnie (przy zbyt dużym przechyle). W takiej sytuacji to jest fifty-fifty, w zależności od tego z jaką mocą, w jakim dokładnie punkcie i przy jakim ułożeniu ciała to zrobisz - można glebnąć albo nie.

No właśnie czytałem o tym co pisał. Także wygląda na jego błąd. Oby jutro poszło jak najlepiej.

Jeżeli tak cię rażą moje komentarze to po prostu ich nie czytaj.Też jak ty nie jestem wybitnym ekspertem od kolarstwa ale staram się kierować odczuciami i statystykami.A że się to często nie sprawdza to nic nienormalnego.W końcu to jest sport i istnieje milion scenariuszy.

1 polubienie

Jakby ktoś nie zauważył to jest El_Pistolero i El_Pisolero. Zgaduję że dwie różne osoby. Dlatego warto dobrze się zastanowić zanim się skomentuje wypowiedzi któregoś z nich.

2 polubienia

Dokładnie nikt tu nie jest nieomylny ale tak na szybko jak El_Pistolero przewidywał brak formy Kwiatka na ardeńskich klasykach i po pierwszym z nich odnośnie LbL też wiele osób sie burzyło. To są tylko prywatne sugestie odczucia i każdy może je przedstawić żeby było o czym rozmawiać na forum.

Dobra, wracając do douphine wydaje się, że jednak różnice będą duże Q-S, Sky, BMC chyba o klase przed wszystkimi, na papierze Sky zdecydowanie najlepsze, ale BMC najlepiej jeździ w TTT więc ja typuje minimalną różncę na pierwszych 2 miejscach potem Q-S i mała przepaść. Tak patrząc na górali z zawodników na generalkę to myśle, żę na takim Bardetem, Kwiato może mieć do obrony 2 min na 4 etapach a Thomas 1,5 min. Reszta górali nie celuje tak bardzo w GC tylko bardziej trening przed tdf jak np Nibali więc chyba Sky bedzie w śwetnej pozycji, z takich kolarzy ala Kwiato chyba Jungels będzie wysoko i Alaphilppe może Yates jeszcze w 1 min staty przed górami się załapie.

Tak się wydaje. Mnie najbardziej ciekawi Yates. Będzie jak braciszek czy nie?