Criterium du Dauphine 2018

A i tak pewnie nie wygra, chociaż Froomowi przed: Tourem, Vueltą i Giro pisałem to samo :v a jak typowałem go na zwycięzce w 2014 to ekhm :smiley: także w tym roku wygra Froome a Majka nie stanie na podium !
Co do Moscona nie zapominajcie że ten gość, także ciągle robi progres w górach i nie można na niego patrzeć już tak samo jak rok temu :slight_smile:

“Michał nadrabia inteligencją, sprytem, wszechtronnością. Ale nigdy nie był i nie bedzie super specjalistą w żadnej secjalności kolarskiej.”

Absolutnie się nie zgodzę, nieco krzywdzące dla Michał, trochę powrócę do okresu przejścia z Quick Stepu do Sky gdzie naturalnie sądziliśmy że Michał transformują w super górala a już wtedy Patrick Lefevere mówił że widzi go jako naturalnego zwycięzcę jednodniowych klasyków, lub krótszych etapówek i tak też mu doradzał.

Alaphilippe przed Martinem.
Pytanie za 100 pkt. Kogo tu brakuje? :wink:

Mówcie co chcecie, ale objawieniem dnia dla mnie Amanuel Grebreigzahier :wink:

No i szkoda Cataldo. Dawno nie widziałem go jadącego na siebie.

No i Waren dziś też odstawał.

Ciekawe jak tam z Kwiato. Jeśli nie brać pod uwagę upadku to raczej słabo. Nie powinien na takich etapach odstawać od Alaphilippe, Moscona, Benoota czy Jungelsa. Może to upadek a może jednak Michał wybrał złą drogę: Sky + atak na etapówki z TdF na horyzoncie.
Na pocieszenie można dodać jednak tyle że nie powinien odpuszczać. Jeśli oczywiście to tylo powypadkowa słabość. No bo wciąż jest tuż za Mosconem a Thomas… Z nim nic nie wiadomo. A i pogoda może coś namieszać.

Panowie, no… Spójrzmy prawdzie w oczy. Kwiatkowski aby się liczyć w górach musiałby po prostu zrzucić te 3-5 kg i wtedy mógłby się stać kimś w rodzaju Toma Dumoulina. Oczywiście nie jest powiedziane, że robiłby to dobrze jak Holender, ale to jedyna szansa, aby go rozpatrywać w kontekście zwycięstwa w GT.
Bądź co bądź, prędzej sobie wyobrażam Michała wygrywającego wielki tour niż Rafała, który pewnego poziomu chyba już nie przeskoczy i z pewnością ma wiele ograniczeń w technice/taktyce jazdy.

3 polubienia

Alaphilippe mocniejszy od Michała w wysokich górach? Chyba lekka przesada.
Francuz nigdy nie pojechał wielkich podjazdów na poziomie Kwiatka z ubiegłorocznego TdF.
Strzelał na pierwszych średnich podjazdach na baskach. Tracąc finalnie ok.20 minut do Roglica.

1 polubienie

Ok Kwiatek świetnie wyglądał w zeszłorocznym TdF. Tylko że jest jedno ważne ale. Bo z jednej strony można mieć wrażenie że Sky potrafi każdego trochę wyróżniającego się kolarza uczynić materiałem na podium GT ale właśnie z drugiej strony można się zastanawiać czy ich metody, np. odpowiednia chemia, nie sprawiają że to zespół (a nie kolarz) ma ładną kontrolę nad wszystkim…
Dla mnie naprawdę dziwne jest że Kwiatek w zeszłym roku miał super formę. Nie tylko przecież TdF, Strade Bianche ale w Ardenach spokojnie mógł wygrać Amstela a co do LBL to raczej jasne jest że był źle ustawiony bo miał nogę na walkę z Valverde. No więc skoro wiedziano co robić to czemu w tym roku jest słabo? Zwłaszcza że początek sezonu nie zapowiadał tego.
Według mnie nawet jeśli Michał faktycznie chce porzucić klasyki na rzecz GT to i tak Sky jest złym wyborem. Po prostu po sprawie Frooma nikt już nie życzy sobie tego zespołu na szczycie a i ich podejście może być różne.

Po upadku wielu tutaj wieszczyło to, że Michał na czasówce zostanie, więc radziłbym się wstrzymać z ocenami przynajmniej do dzisiejszego etapu…

Dopiero 10 a tu dalej rozwody nad Kwiatkowskim ?
Myslalem ze dopiero po 16 po mecie sie znowu zacznie wybuch po szybkim odpanieciu z pociagu na Valmorel :smile:

A na powaznie to ciekawe jak dzis bedzie czy juz jako robotnik czy SKY bedzie chcialo miec dubel na podium , zawsze to wiecej pkt w rankingu.

No zobaczymy czy wczoraj to tylko chwilowa zadyszka a moze dzis odzyje i jeszcze sie bedzie liczyl w GC czy odposci…?

Nawet jak Kwiatkowski będzie miał dziś wolną rękę to nie utrzyma tempa najlepszych więc o czym my w ogóle rozmawiamy?Valmorel to jest klasyczny alpejski podjazd o umiarkowanie stromym nachyleniu i tutaj spodziewam się dużych różnic.Na takich górach jest łatwiej zrobić różnicę niż na ścianach typu Zoncolan.Zresztą najbardziej spektakularne nokauty górskie w historii miał miejsce właśnie na takch 6-7 % nachyleniach: Sestriere 1999 czy Arcalis 1997.Jeżeli Thomas jest faktycznie w takiej super formie to dziś jest mocnym faworytem do etapu i nie widzę kto mógłby mu zagrozić.Problemy Brytyjczyka zaczną się dopiero od soboty.

Niezłe macie rozbieżności :wink: jedni piszą, że Kwiatek mógłby wygrać, gdyby nie kraksa. Inni piszą, że i bez kraksy byłby bez szans, ciekawe :smiley:

Generalnie to Kwiatek dawno w wysokich górach nie pokazał formy pozwalającej myśleć o wygraniu Dauphine (którego notabene trasa w tym roku nie jest pod Kwiatka jak niektórzy twierdzą) . Nie ma sensu porównywać Tirreno, gdzie był jeden górski etap z jednym podjazdem. Na takich trasach to i Rohan Dennis jest góralem :slight_smile:

Myślę, że zarówno wczoraj jak i dzisiaj Kwiatek w formie jest w stanie pojechać z najlepszymi tak jak Alaphilippe, Moscon czy Benoot. Problemem będą etapy weekendowe, gdzie suma przewyższeń jest zdecydowanie wyższa. Jeśli Moscon, Alaphilippe czy Kwiato pojadą te etapy z najlepszymi to będzie można u nich wszystkich mówić o nowej jakości w górach. Póki co, nic spektakularnego na tegorocznym Dauphine się nie wydarzyło, wszyscy jadą swoje.

Ciekawe były słowa Moscona o tym że nadal zamierza pracować na dwóch swoich liderów ale to była raczej wrodzona skromność Włocha :slight_smile: .Myślę że będzie walczył o białą koszulkę dopóki starczy mu sił i nie widzę go dyktującego tempo na czele.Po za tym obawiam się że jeden z początkowych liderów Sky na ten wyścig strzeli zanim się zacznie zabawa na tym etapie i tyle będzie spekulacji niektórych.

Na razie Geraint wygląda dobrze. Nie sądzę, żeby strzelił.

A czy ktoś tu mówi o Thomasie ??
Tao Hart wygląda na drugiego najlepszego górala w Sky.

Moscon chyba puchnie

EDIT. Kwiato też :confused:

Galopę też kiepsko w tym wyścigu.

Tak jak pisałem Tao drugi najmocniejszy :slight_smile:

Kwiato znów tylko pomocnikiem. Nawet nie próbuje minimalizować strat

Jak lekko Thomas jedzie.

THOMAS URYWA BARDETA! doping alert !!!