CRITERIUM INTERNATIONAL 2010

Kto wygra pojednynek Armstrong kontra Contador?

  • Contador
  • Armstrong

0 głosujących

Wyścig składa się z 3 etapów
1.Porto-Vecchio - Col de l’Ospedale 175.5 km
2.Porto-Vecchio - Porto-Vecchio 75 km
3.Porto-Vecchio - Porto-Vecchio 7.7 km

Detale etapów
Góry na trasie
1.Etap

Km 56.0 - Côte de Roccapina - 3.0 km 4 %
Km 92.5 - VIGGIANELLO - 4.6 km 5.5 %
Km 115.0 - Col de Mela - 10.1 km 6 %
Km 134.5 - Col de Bacinu - 10.0 km 4.5 %
Km 175.5 - Col de l’Ospedale - 14.2 km 6.2 %

2 etap

Km 24.0 - Pagliaggiolo - 3.0 km 3 %

Wyścig jest bardzo trudny .Zwłaszcza 1 etap.Trasa 1 etapu jest Hardcorowa .Po raz pierwszy odbywa się na Korsyce. Na liście startowej są Lance Armstrong,Alberto Contador

Wyniki 2009

1 Jens Voigt (Ger) Team Saxo Bank 7.23.00
2 Frantisek Rabon (Cze) Team Columbia - Highroad 0.02
3 Danny Pate (USA) Garmin - Slipstream 0.09
4 Maxime Monfort (Bel) Team Columbia - Highroad 0.12
5 Cyril Lemoine (Fra) Skil-Shimano 0.18
6 Jérôme Coppel (Fra) Francaise des Jeux 0.23
7 Juan José Oroz SPA Euskaltel - Euskadi 0.30
8 Jean-Eudes Demaret (Fra) Cofidis 0.34
9 Rinaldo Nocentini (Ita) AG2R-La Mondiale 0.35
10 Evgeni Petrov (Rus) Team Katusha 0.37
11 Nicolas Roche (Irl) AG2R-La Mondiale 0.38
12 Yury Trofimov (Rus) Bbox Bouygues Telecom
13 Frank Schleck (Lux) Team Saxo Bank 0.44
14 Matteo Carrara (Ita) Vacansoleil Pro Cycling Team 0.45
15 Christophe Le Mevel (Fra) Francaise Des Jeux
16 Janez Brajkovic (Slo) Astana 0.51
17 Gustav Larsson (Swe) Team Saxo Bank 0.55
18 Romain Feillu (Fra) Agritubel 0.57
19 Christophe Moreau (Fra) Agritubel 1.01
20 Alexandre Botcharov (Rus) Team Katusha 1.04

Zwycięzcy różnych klasyfikacji

Punktowa Jens Voigt
Górska Jens Voigt
Drużynowa Team Saxo Bank
Młodych(do lat 25) Jérôme Coppel

Ostatni zwycięzcy

2008 Jens Voigt (Ger) Team CSC
2007 Jens Voigt (Ger) Team CSC
2006 Ivan Basso (Ita) Team CSC
2005 Bobby Julich (USA) CSC
2004 Jens Voigt (Ger) CSC
2003 Laurent Brochard (Fra) AG2r Prévoyance
2002 Alberto Martinez (Spa) Euskaltel-Euskadi
2001 Rik Verbrugghe (Bel) Lotto-Adecco
2000 Abraham Olano (Spa) ONCE
1999 Jens Voigt (Ger) Credit Agricole
1998 Bobby Julich (USA) Cofidis
1997 Marcelino Garcia (Spa)
1996 Chris Boardman (GB)
1995 Laurent Jalabert (Fra)
1994 Giorgio Furlan (Ita)
1993 Erik Breukink (Ned)
1992 Jean-Francois Bernard (Fra)
1991 Stephen Roche (Ire)
1990 Laurent Fignon (Fra)
1989 Miguel Indurain (Spa)
1988 Erik Breukink (Ned)
1987 Sean Kelly (Ire)
1986 Urs Zimmermann (Swi)
1985 Stephen Roche (Ire)
1984 Sean Kelly (Ire)
1983 Sean Kelly (Ire)
1982 Laurent Fignon (Fra)
1981 Bernard Hinault (Fra)
1980 Michel Laurent (Fra)

Lista drużyn:

AG2R LA MONDIALE
ASTANA
BBOX BOUYGUES TELECOM
BMC RACING TEAM
BRETAGNE - SCHULLER
CAISSE D’EPARGNE
COFIDIS LE CREDIT EN LIGNE
EUSKALTEL - EUSKADI
FRANÇAISE DES JEUX
GARMIN - TRANSITIONS
HTC - COLUMBIA
RADIOSHACK
ROUBAIX LILLE METROPOLE
SAUR - SOJASUN
SKIL-SHIMANO
SKY PROFESSIONAL CYCLING TEAM
VACANSOLEIL PRO CYCLING TEAM

A mnie tu brakuje trzeciej odpowiedzi:
C. ktoś inny

Raczej nie. Ankieta nie dotyczy zwycięzcy wyścigu, a kto z tej dwójki będzie lepszy.

Można gdzieś zobaczyć profile etapów?

Le tour jeszcze nie podał profili ,podał profile ostaniach kilometrów

Trasa

letour.fr/2010/CRI/COURSE/us … cours.html

Prolfile etapów można jak najbardziej zobaczyć.

letour.fr/2010/CRI/COURSE/us … cours.html

Potem poszukać konkretnego etapu i kliknąć w sekcji “details” czerwoną strzałeczkę i potem “profile of the stage”.

Mysle, ze Contador bedzie lepszy w KG niz Armstrong, pewnie nawet wygra caly wyscig, ale Armstrong bedzie mial to gdzies.
Przeciez do lipca jeszcze ho-ho, Schlecki dopiero zaczynaja rozgrzewke, Ullrich o tej porze zimowal w najlepsze, podobnie Beloki czy Sastre.

Contador po prostu lubi byc w formie o tej porze, Armstrong niekoniecznie. Cos tam mowil, ze na Murcii liczyl na wiecej, ale to takie tam- gadanie.

Mnie ciekawi tylko czy Contador zdecyduje sie na Vuelte. A skoro Vuelta to MS w ITT tez moglby sprobowac. Pytanie czy bedzie probowal, skoro juz w lutym zachwycał.
Decyzje o dalszych startach pewnie uzalezni od przebiegu TdF i tego, jak sie bedzie czul w sierpniu.

Będzie ciekawy wyścig , chciałbym go obejrzec . Mimo niby łatwo wyglądającej przeprawy jeśli chodzi o zwycięstwo dla Contadora to może się okazac że wcale nie będzie tak łatwo szczególnie ten etap 75 km , pewnie Alberto będzie miał koszulkę a że dystans krótki to będą ataki i gaz od startu do mety jak na kryterium , astana będzie miała nad czym pracowac .

[size=75][ Dodano: Sro 17 Mar, 2010 18:04 ][/size]
Ta ankieta będzie miała jasny wynik ! :stuck_out_tongue:

Nie będę robił nowego tematu ,ale zrobię jako post swoją mini ankietę … odpowiedź na nią kto ma ochotę w kolejnych postach …

Pytanie ankiety :
Ile sekund straci Lance Armstrong do Alberto Contadora na 3 etapie Criterium International czyli 7.7 kilometrowej czasówce względnie płaskiej jedynie pierwszy kilometr to podjazd o średnim nachyleniu 6%

A- kilka sekund
B- 10-20 sekund
C- 20-35 sekund
D ponad 35 sekund

[size=75][ Dodano: Sro 17 Mar, 2010 18:05 ][/size]
Ja sadzę że C 20 -35 sekund ale bardziej 35 niż 20 .

letour.fr/2010/CRI/RIDERS/us/engages.html

Lista startowa

Program Criterium na Eurosporcie

Sobota

15:00 60 minut

Niedziela

15:15 45 minut

no to mamy niespodzianki

o ile takiej postawy Armstronga się spodziewałem, o tyle Berti bardzo zawiódł

ale to dodaje smaczku całej tej rywalizacji

i przestroga dla tych, co już ubierali Contadora w maillot jeune

Przecież dopiero marzec się kończy, gdzie tu lipiec :wink: Podejrzane by było, żeby Albercik wygrywał wszystko i wszędzie z palcem w nosie. Poczekajmy na wywiady po etapie. I tak ciągle nie mogę się przyzwyczaić do konającego z tyłu Armstronga - nawet po roku to ciągle podświadomie niemożliwe :wink:

Niby masz racje co do Contadora , ale od stycznia 2008 Pistolero pojechał 14 etapówek i jego najgorzy wynik to 6 pozycja w Valencianie . Tutaj będzie dużo dużo gorzej . Co więcej 9 z tych wyścigów wygrał więc coś niedobrego sie dzisiaj stało

No ale wydawało się, że forma Bertiego jest bardzo wysoka, a przyzwyczaił nas do tego, że walczy w każdym wyścigu

Armstrong nie konał - po prostu odpuścił, bardziej Contador konał jak Wino mocniej pociągnął

Nic sie nie stalo.
Cyrk 2 gwiazdeczek.
Armstrong cos takiego pewnie planowal od czasu, gdy dowiedzial sie, ze Hiszpan przystapi do wyscigu. Załozyl sobie “i tak jestem od niego gorszy, wiec niech sobie mysli, ze jestem beznadziejny, niech wygra i zobaczymy kto w lipcu bedzie kozak”.

A Contador podjal gre i zamiast pewnie wykorzystac srednia bo srednia, ale jednak prace zespolu (ciekawie co na to wszystko Winokurow) i wygrac, dostosowal sie do Armstronga wysylajac sygnal “jak ty ze mna tak, to ja tez, niczego nie musze ci udowadniac”.

A Voigt teraz pewnie zaluje, ze pominal w tym roku CI :wink:

Druid - tu się z Tobą nie zgodzę - Berti naprawdę oddychał rękawami, no chyba, że jest tak świetnym aktorem :wink:

No i po tym do czego nas Hiszpan przyzwyczaił trudno mi uwierzyć, by odpuścił zwycięstwo w takim wyścigu

Moim zdaniem Armstrong to wszystko sobie świetnie zaplanował.

Kamery ciągle pokazywały Armstronga, on o tym wiedział. Wyraźnie było widać jego spokojny oddech, cała mimika twarzy nie okazywała żadnych oznak zmęczenia, nie wspominając już o tym jak swobodnie jechał sobie koło Popo, nawet nie jechał na jego kole tylko obok kolegi.

Kolejnym według mnie bardzo ważnym momentem w wojnie psychologiczniej był moment kiedy odbił Vino i nagle Contador zdał sobie sprawę że ma przed sobą, po prawej i po lewej kolarzy RadioShack!!! Ciaglę przy nim było trzech kolarzy ekipy Armstronga a nie zapominajmy że Armstrong ma jeszcze kilku mocnych kolegów którzy nie jadą w tym wyścigu którzy będą go wspomagać w lipcu.

Według mnie Armstrong może być zadowolony z postawy jaką zaprezentował i z pracy zespołu.

Ciekawy etap, na minus tylko komentarz polskiego Eurosportu :stuck_out_tongue:

oj, tak, zgadzam sie.

Armstrong tez na chwile przed tym jak odladl, i co z tego?

Redaktor Probosz do tego przyzwyczail (jak juz mu srednio wychodzi komentowanie to moglby sprobowac nadrabiac wiedza z ostatnich tygodni, a on nic). Niemniej, za wiele sie nie dzialo i kolega z Eurosport UK byl niewiele lepszy.

Druid coś namieszałeś :wink:

A swoją drogą fajna ta Korsyka - chciałbym zobaczyć tam jakiś niekonwencjonalny start Wielkiej Pętli - np. górski prolog

No i ciekawe czy CI na stałe zadomowi się na tej wyspie

poprawilem :wink:

a ze korsyka fajna to swoja droga.
z tego co kojarze, tdf zaczynalo sie tam kiedys, ale juz nie pamietam, ktory to mogl byc rok.

Druid - ale dlaczego mieszasz do tego Armstronga? Jest w kiepskiej formie, czuł się może nienajlepiej i odpuścił, w końcówce zupełnie nie walcząc

Contador chciał wygrać, drużyna pracowała, a on spuchł i odpadł

Tak to widziałem, dlatego nie zgadzam się ze stwierdzeniem, że Berti grał