Cyklograf NOWE DYNASY

Cyklograf „Nowe Dynasy”, to kontynuacja wątku dotyczącego warszawskiego toru kolarskiego „Orzeł — Nowe Dynasy”. Po grafice dotyczącej tragicznej historii Orła. Tym razem patrzymy w przyszłość, jak sam obiekt i teren wokół mógłby wyglądać. Zatopiony w zieleni tor, doposażony w obiekty rekreacyjne, a w budynku klubokawiarnia oraz przestrzeń sąsiedzka. Wierzmy, że to nasze marzenie się spełni.

Tor kolarski Orzeł powstał w 1972 roku. Wyszedł spod ręki inż. Janusza Kalbarczyka. Wówczas był to jeden z najnowocześniejszych obiektów. Wyposażony w tunel, który bezkolizyjnie prowadzi na śródtorze. Oświetlenie, które pozwalało rozgrywać zawody po zmroku. Oraz betonowa rampa, którą z błoni toru można się było dostać na sam tor. Nie schodząc z roweru. Te właściwości obiektu w przyszłości można wykorzystać jako udogodnienia dla nowych funkcji terenu. Kalbarczyk zaprojektował w Warszawie jeszcze jeden owalny obiekt. Jest to tor łyżwiarski Stegny.

Więcej o wątkach kolarskich związanych z torem możesz znaleźć na stronach Nowe Dynasy oraz Tour de Varsovie

Zachęcamy też do przeczytania wpisu na naszym blogu, jak nasze dwie wielkie pasje czyli rower i sitodruk się łączyły. A finałem tych miraży są kolejne cyklografy https://graphicsflowershop.com/blogs/news/cyklografizm-nowe-dynasy

1 Like