Czasowcy 2009

Król Czasu 2009

• Cancellara
  • Armstrong
  • Basso
  • Bruseghin
  • Evans
  • Kloeden
  • Leipheimer
  • Grabsch
  • Contador
  • Ktoś inny

0 głosujących

Po powrocie Lance’a, zeszlorocznych wyczynach Cancellary i wielu innych kolarzy szczegolnie ciekawie zapowiadaja sie tegoroczne czasowki.

Kto kogo wytnie? Niezly moze byc pojedynek Cancellary i Lance’a. Do walki wlacza sie na pewno Evans, Basso, Bruseghin, Kirchen, moze wreszcie zaskoczy np. Vande Velde… a moze jakis swiezak?
Wg mnie na plaskich ITT zdecydowanie Cancellara nie ma sobie rownych, natomiast co innego to czasowki wspinaczkowe; tu stawiam na Lance’a.
Duzo emocji zapowiada 1 etap TDF w Monaco, no i wczesniej czasowki w Giro… bedzie co ogladac w tym sezonie!!! :mrgreen:

Dodałem ankiete, ale niestety wszystkich dobrych czasowcow nie dalo sie zmiescic, wiec sa ci, ktorych ja sam uwazam za pretendentow do czolowych pozycji. Zabraklo miejsca na m.in. Sylvaina Chavanela, Menchova, Millara, Kirchena i wielu innych, dlatego została jedynie opcja “Ktoś inny”.

Dla mni enumer jeden to Mirosław Dyka vel Mirek Calzone fan i znawca praktyk i teoretyk pomiaru mocy wkolarstwie

Tompoz

E MIlar lepsz jak KLoeden

Najlepszy obecnie jest Zabriskie ,a najlepszą grupą jeżdżąca na czas jest Garmin.

Czemu sądzisz, że Zabriskie jest najlepszy? Jak dla mnie, to on po sukcesach w TdF trochę “przycichł”?
A co z Grabschem? :bulb:

Ten sezon Zabriskie dobrze jeździ czasówki. W Tdf Garmin zdominuje czasówki,3 czasówki wygra ta ekipa.Jak oni wystawią Danielsona,Zabriskiego,Millara,Wiginsa,Hejsedala,Pate to rozniosą resztę stawki w drużynowej czasówce.Wierzę w Dave że wygra 3 czasówki.

Nie byłbym taki na 100% pewny dominacji Garmin przy składzie Astany : Armstrong , Contador ,Kloden , Leipheimer,Brajkovič,Popovych,Zubeldia szczególnie pierwsza 4 to ścisła czołówka w czasówce , CSC też powinno się liczyć.

Ja bym uważał na Columbię jednak wierzę że Garmin wygra czasówkę.

Co do Armstronga, to kiedyś owszem, był mistrzem w tej specjalności, ale dziś? Hmm, jest to nieo wątpliwe - sama etykietka tego, że kiedyś było się dobrym nie pojedzie, jak za dawnych lat :unamused:

Nom.

Tez sie zdziwilem , ze nei ma Davida w zestawieniu czasowcow.

Poprzedni sezon mial schrzaniony. Mysle, ze w tym bedzie stawal na rzesach, coby sie z dobrej strony przypomniec

W dziwnym miejscu moj poprzedni post sie pojawil.

PS. Czy znakomity torowiec Wiggins w tym sezonei bedzie na szosie startowal? Na plaskich w miare krotkich czasowkach to on moze byc najmocniejszy

Raczej nie. Dostał baty od Contadora w Nicei na 10km prologu, a potem na Criterium International od Martina. Ostatnio co prawda wygrał dość dobrze obsadzoną czasówkę w Trzech Dniach Panne, jednak cudów bym się po nim nie spodziewał.

Niedawno Contador zbierał baty za to, że pokonał w krótkiej czasówce Wigginsa, mistrza świata na 4 km. Ile warci są ci mistrzowie na szosie pokazuje Taylor Phinney. Ścigając się głównie z amatorami był niedawno ledwo 7 czy 8 na dystansie ok. 8 km. To oczywiście bardzo młody chłopak, bez większego doświadczenia szosowego, ale jednak nie należy przeceniać znakomitości z torów.

Według mnie najlepszy jest Cancelarra, jednak w ankiecie zagłosowałem na Kloedena :mrgreen:

Wygrał czasówkę na Tirreno-Adriatico i od wielu lat bardzo dobrze jeździ na czas :slight_smile: Jeden z moich ulubionych kolarzy :slight_smile:

Oprócz nich to: Contador,Grabsch… Świetni w jeździe na czas :slight_smile:

Potwierdzam info o Zabriskim -> moim zdaniem najlepiej technicznie jeździ -> co przekłada się na wyniki.

Nikt tu nie wspomniał o młodym Tonym Martinie.Tego zawodnika stac juz na zwyciestwa na czasowkach w najwiekszych wyscigach.To mój cichy faworyt do medalu na czasowce na MŚ.Dwojka Niemcow(także Grabsch) na podium to byłoby coś.Realna perspektywa.W tym momencie nie widzę wielu kandydatow do tego,by zniweczyc ten plan.Faworytem bedzie Cancellara ale kto wie…

Nie tylko Martin jest też młody Holender Lars Boom to wielki i utalentowany kolarz moze byc z niego drugi Cancellara

Boom tez moze odnosic sukcesy ale nie jest to zawodnik tego kalibru co Martin. :wink:

No tak Boom Jest kaliber wyżej od Martina :wink:

Podaj jakis argument na potwierdzenie tej tezy. :mrgreen: