Czy chcecie się bawić w konkursy?

Pomysł na jednostkowe wyścigi mam. To i tak sporo pracy, będę potrzebował rozgarniętego ochotnika do pomocy spośród forumowiczów…

Naczelny, zróbmy na wazniejsze wyścigi ( takie jak są w zabawie w typowanie ) taki konkurs ja na fantasy cycling - wybieramy 9 zawodników i gramy, trzeba by trochę utrudnić i przemyśleć punktację ( za ile pkt zawodnicy ) i mamy :wink:

Ja mógłbym pomóc przy tym, ale większą ilością czasu na to będę dysponował gdzieś dopiero w lipcu.

A propos kalendarza - ja mam aktualnie coś dużego na talerzu, więc realnie mówimy o drugiej połowie sezonu. No i pełnej zabawie na przyszły.

Najlepszy stosunek włożonej pracy do efektu, to chyba uruchomienie czegoś na wzór poprzednich konkursów do Grand Tourów rozwinięte o kilka innych Wyścigów Historycznych. Każdy wyścig liczony osobno, na koniec można pokusić się o statystyki ‘z sezonu’.

Pozostańmy przy dobrych, sprawdzonych rozwiązaniach. Rozbudowanie systemu pociągnie zapewne za sobą konieczność poświęcania większej ilości czasu, by liczyć się w grze. Stary system miał to do siebie, że często wygrywało się kolarzami z dalszych koszyków, co eliminuje problem gry na remis poprzez wybieranie zdecydowanych faworytów jak Cancellara, Contador czy Gilbert. Skłania to też do orientacji w peletonie, co przełoży się na częstsza lekturę wortalu, ale w granicach hobbystycznych możliwości ludzi pracujących :wink:

Oczywiście kwestia nagród jest mi całkowicie obojętna, a wręcz zbędna. Grywalność jest najistotniejsza.

Zatem pomysł jest następujący:

Rozgrywka
Idea jest prosta. Wybieramy 13-15 zawodników spośród koszyków przygotowanych wcześniej lub według ich wartości punktowej - mając w tym drugim przypadku konkretną sumę punktów do wykorzystania. Dlaczego tak wielu? Otóż przed każdym etapem możliwe będzie ustawienie dziewiątki, która ma punktować. Z pewnymi ograniczeniami, o których dziś nie będę jeszcze pisał :smiling_imp: . To powinno nieco dołożyć dramatyzmu do rozgrywki, jako że będzie można na bieżąco wpływać na swoją ekipę.

Ranking
Po każdym zakończonym wyścigu publikowany będzie ranking graczy. Każdy gracz może zdecydować się na udział w rankingu całosezonowym. Jeśli tak zrobi, jego miejsce w danym wyścigu będzie przeliczane na punkty w zależności od klasyfikacji wyścigu. Im bardziej prestiżowy wyścig, tym lepiej dla grającego. Jednak punktację postaram się ustalić tak, aby nie było możliwości grać wyłącznie w kilku najważniejszych imprezach i zająć wysokiego miejsca w sezonie. Możliwe będzie opuszczenie dwóch-trzech wyścigów i w zasadzie koniec.

Nagrody
Na razie nie przewiduję. Oczywiście gra w pełni wystartuje w następnym sezonie więc nie wykluczam, że to się zmieni. Ale wszystko przed nami.
Na pewno dla każdego zawodnika dostępny będzie badge na stronę albo do podpisu na forum. Badge będzie zawierał miejsce w rozgrywce. Na koniec roku gracz dostanie możliwość wykorzystania badge’a zwycięzcy za dany sezon. Może dorzucę coś jeszcze w ramach forumowych opisów, etc.

Być może dla uproszczenia dla graczy udostępnię aplikację na Androida i może iOS (nie lubię Apple’a, więc to drugie - musielibyście mnie przekonać!). Jest sporo wejść z tych urządzeń więc zakładam, że użytkowników jest troszkę wśród forumowiczów…

Na dziś to tyle.

No i bardzo fajnie.
Co do nagród to… sam udział w takiej zabawie jest sam w sobie fajną nagrodą dla prawdziwych miłośników kolarstwa.
Pozdrowienia dla twórców i zwłaszcza Naczelnego.

Ja jestem za. Wszystko jedno czy będą nagrody, chodzi przecież o zabawę :slight_smile:

czyli mam rozumiec ze w tym sezonie pogramy jeszcze w wersje beta :slight_smile: i bez dyskusji łuki, czas operacyjny do TDF.

Konkursy zawsze przyciagaja wielu chetnych, gorzej jesli nie bedzie nagród (dla mnie rzecz zbedna). Mysle ze mozna sprobowac i jakies zrobic, kwestia tylko jakie bo wiele juz jest oklepanych, przydało by sie cos oryginalnego :slight_smile:

Tak. Może ecobike.pl coś zasponsoruje :slight_smile:

hmm, nie żebym się narzucał, ale zbliża się TdF :smiley: wynik ankiety mówi sam za siebie, więc Naczelny, chyba powinieneś coś w tej sprawie zrobić :slight_smile:

Nie znam sie, ale myslę ze napisanie skryptu nie zajmuje tyle czasu :stuck_out_tongue: oczywiscie w wersji beta do testowania, byśmy sprawdzili jak to dział co trzeba zmienić itp.

Ale ja nie piszę skryptu. Zabrałem się za cały engine rowery.org. I jak pisałem - to trochę potrwa a konkurs nie ma najwyższego priorytetu.

Ale konkursy wrócą, tego możecie być pewni.

Występuje tu jako jeden głos, A wiec tak łuki narobiłes nam apetytu na ten przeklęty konkurs, liczymy ze na Vuelte bedziesz gotowy przedstawic na wersje konkursu obojetnie beta nie beta z powazaniem.

Szosa.rowery.org

Hmm… Konkurs, na serio, nie ma takiego priorytetu. Absolutny priorytet ma projekt Nowa Odsłona i na nim się skupiam w 100%.

To jak przebiegają prace nad nową odsłoną i konkursem :bulb: , zbliza się styczen i Tour Down Under :question:

Kolego Naczelny! Silnik do rowery.org jakoś nie potrzebny, bo strona i tak działa na wysokim poziomie.
Co do konkursu, cytuje Pana Petriczenko “Chleba i Igrzysk”! Działaj Pan Panie…

a ja tam chcę nowego wizerunku

no tak zrozumiałe 6 lat forum, ale Naczelny obiecał nam konkurs wiec do dzieła,zreszta dla niego to 5 min pracy :wink: